نیکی هیلی: در انتخابات 2024 از ترامپ جمایت می کنم

به گزارش آقای ابوالفضلی، نیکی هیلی سفیر اسبق آمریکا در سازمان ملل اظهار داشت، در صورت نامزدی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2024 از او حمایت می کند و نامزد این انتخابات نمی شود.

نیکی هیلی: در انتخابات 2024 از ترامپ جمایت می کنم

به گزارش گروه بین الملل آقای ابوالفضلی، نیکی هیلی که اولین نماینده آمریکا در سازمان ملل در دولت دونالد ترامپ بود، اعلام کرد که در صورت نامزدی ترامپ در انتخابات 2024 از او حمایت می کند.

آسوشیتدپرس گزارش داد، نیکی هیلی نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل و فرماندار پیشین ایالت کارولینای جنوبی که اغلب نام او به عنوان نامزد احتمالی حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 برده می شود، روز دوشنبه (دیروز) اعلام کرد که او در صورت نامزدی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق، در این انتخابات شرکت نمی کند.

نیکی هیلی در پاسخ به سوال این رسانه آمریکایی که پرسیده بود آیا در صورت نامزدی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2024 از او حمایت می کند، گفت: بله (از نامزدی ترامپ حمایت می کنم).

نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل ادامه داد: اگر رئیس جمهور ترامپ وارد کارزار (انتخابات ریاست جمهوری 2024) شود، من شرکت نخواهم کرد (نامزد نخواهم شد).

خبرگزاری آسوشیتدپرس از هیلی سوال کرد، اگر ترامپ زودتر از او برای شرکت در انتخابات 2024 نامزد شود، این موضوع برهم خوردن برنامه احتمالی او خواهد شد؟

اولین نماینده دولت ترامپ در سازمان ملل در پاسخ به این سوال گفت: این موضوعی است که ما در آینده درباره آن مکالمه خواهیم داشت.

بنا بر گزارش آسوشیتدپرس، نیکی هیلی از سال 2016 و استعفایش از مقام فرمانداری کارولینای جنوبی، یک توازن شکننده بین جمهوری خواهان جدا شده از دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق این کشور و حامیان او ایجاد کرد وو در دو سال عهده داری سِمت نمایندگی آمریکا در سازمان ملل به رغم صحبت علنی ضد ترامپ، مستقیما باعث ایجاد خشم او نشده بود و در بحبوحه عزل مقامات از دولت ترامپ، خودش در سال 2018 از سِمتش کنار رفت.

هیلی پیش از این طی سخنرانی زمستان گذشته در کمیته ملی جمهوری خواهان، از مواضع ترامپ در قبال حمله ششم ژانویه (17 دی ماه 1399) به کنگره انتقاد کرد و گفت، بسیار ناامیدکننده بود که این اقدام باعث تاثیر منفی روی کل میراث ترامپ و کارنامه ریاست جمهوری شد.

وی در مصاحبه روز گذشته خود با آسوشیتدپرس ضمن دفاع از ترامپ موضعگیری و نظر خود را درباره اظهارات جنجالی اخیر و فحاشی او علیه چهره های شناخته شده جمهوری خواه عنوان نمود.

رئیس جمهور سابق آمریکا در سخنرانی برای کمیته ملی حزب جمهوری خواه ضمن تکرار ادعاهایش درباره تقلب گسترده دموکرات ها در انتخابات 2020، میچ مک کانل رهبر سناتور های جمهوری خواه سنای این کشور را حرامزاده خواند.

ترامپ همچنین علیه مایک پنس معاون رئیس جمهور سابق آمریکا به دلیل ریاست جلسه کنگره به منظور تایید پیروزی جو بایدن در انتخابات حرف زد و گفت که مایک پنس شجاعت نداشت ... و از او ناامید شده است.

نیکی هیلی در پاسخ به سوال آسوشیتدپرس درباره صحبت های اخیر ترامپ گفت: به نظر من رئیس جمهور سابق ترامپ همیشه لجبازی های خاص خودش را داشته است و، چون او از ریاست جمهوری کنار رفته است این بدان معنا نیست که این موضوع متوقف شود.

وی ادامه داد: البته او (ترامپ در سخنرانی اخیر) درباره همه موفقیت هایی که در دولتش داشت هم حرف زد و به نظر من این چیزی است که جمهوری خواهان درباره آن اتفاق نظر دارند.

این سیاستمدار جمهوری خواه افزود: هر روزی که بایدن و کامالا هریس (معاون رئیس جمهور آمریکا) در سِمت حضور دارند، این باعث اتحاد جمهوری خواهان (برای شکست ان ها و مخالفت با برنامه های این دولت) می شود.

اظهارات نیکی هیلی درباره انتخابات 2024 ریاست جمهوری آمریکا و وحدت حزب جمهوری خواه برای ضدیت با دولت بایدن در شرایطی مطرح شده که در درون حزب جمهوری خواه درباره آینده ترامپ و جایگاه او در این حزب اختلافات گسترده ای وجود دارد.

هرچند که بنا بر نتایج نظرسنجی ها در آمریکا، ترامپ همچنان محبوب ترین فرد در حزب جمهوری خواه است، اما برخی چهره های شناخته شده این حزب از قبیل میچ مک کانل رهبر سناتور های جمهوری خواه در سنا و میت رامنی سناتور ایالت یوتا بار ها از رئیس جمهور سابق به دلیل تشویق هوادارانش برای حمله به کنگره انتقاد کرده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نیکی هیلی: در انتخابات 2024 از ترامپ جمایت می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیکی هیلی: در انتخابات 2024 از ترامپ جمایت می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید