مردم می توانند موجودی کالابرگ را بفروشند

به گزارش آقای ابوالفضلی، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص اینکه آیا امکان معامله کالا برگ وجود دارد، گفت: اگرچه با این مساله موافق نیستیم، اما این موضوع به توافق فرد صاحب کالا و مغازه دار بستگی دارد.

مردم می توانند موجودی کالابرگ را بفروشند

به گزارش گروه مالی آقای ابوالفضلی به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت محمد صادق مفتح گفت: ارائه سبد کالا در جبران افزایش قیمت ها مستلزم مقدماتی از جمله ایجاد زیرساخت الکترونیکی، مسئله تأمین، راحتی و رفاه دریافت نمایندگان کالا و بعلاوه واقعیت های شبکه توزیع بود؛ بنابراین به برنامه ریزی و دقت مضاعف احتیاج داشت و تصمیم گرفته شد که این کار با عجله انجام نشده و در ابتدا به صورت نقدی و پس از آن به صورت سبد کالایی، انجام شود.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی درباره ابهامات موجود پیرامون کالابرگ و این که چرا از همان ابتدا این اقدام انجام نشد، اضافه کرد: این تصور که برای کالابرگ یک کار سخت افزاری نو مانند آنچه که در دهه 60 داشتیم، انجام می شود؛ اشتباه است و به این شکل نخواهد بود و به طور حتم از زیرساخت های موجود مانند کارت بانکی استفاده خواهد شد.

وی بیان داشت:، اما این که در قبال افزایش قیمت، سبد کالا بدهیم تا هزینه خانوار کنترل شده و مطمئن باشیم اندازه کالری و مواد غذایی لازم به خانواده ها می رسد، از اول در دستور کار دولت نهاده شد و برنامه ریزی های لازم انجام شد، اما احتیاج به مقدماتی داشت.

مفتح بیان داشت: یکی از موضوعات اصلی این بود که در ابتدای طرح که مردم خرید هیجانی در بازار دارند، این موج از سوی فروشگاه های زنجیره ای و میدان های میوه و تره بار با افزایش ساعت کار، کنترل شود و پس از بازگشت به شرایط عادی، توزیع در کل شبکه توزیع صورت گیرد، ضمن این که اکنون نیز توزیع در کل شبکه اتفاق می افتد.

وی بیان داشت: مردم همواره بخشی از خرید خود را از مغازه ها و بخشی را از فروشگاه های زنجیره ای و ... انجام می دادند و از این پس نیز همین روال طبیعی ادامه خواهد داشت، تنها بر اساس پیش بینی روبه رو شدن با موج خرید مردم در ابتدای کار توصیه شد سازمان ها و فروشگاه هایی که قابل برنامه ریزی است (سازمان میدان ها و فروشگاه های زنجیره ای) مکلف شوند ساعت فروش خود را افزایش دهند تا مطمئن شویم که مردم در کمترین زمان ممکن، کالای خود را خریداری می نمایند.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی در مورد امکان فروش و یا واگذاری بخشی از این یارانه و یا امکان اختصاص کل مبلغ یارانه به خرید یک کالای اساسی مانند روغن، شرح داد: به طور طبیعی، مانند گذشته این شرایط شکل خواهد گرفت، هرچند که موافق این کار نیستیم، زیرا مقادیر کالایی معین شده (اندازه گوشت و مرغی که بناست در قالب کالابرگ تحویل شود) بر اساس استاندار های بهداشت و تغذیه است، اما از آنجا که به توافق فرد صاحب کالا و مغازه دار برمی شود، ما قرار نیست در این خرده معاملات دخالت کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مردم می توانند موجودی کالابرگ را بفروشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم می توانند موجودی کالابرگ را بفروشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید