فراوری سالیانه 2، 5 میلیون گل شاخه بریده در استان همدان

به گزارش آقای ابوالفضلی، کارشناس مسئول امور گلخانه جهاد کشاورزی استان همدان از اشتغال زایی 220 نفر در56 گلخانه و فضای باز تولیدات گل و گیاه زینتی دراستان اطلاع داد.

فراوری سالیانه 2، 5 میلیون گل شاخه بریده در استان همدان

آقای ابوالفضلی همدان-علیرضا ابراهیمی گفت: سه هکتار سطح زیر کشت گل های شاخه بریده در استان همدان بیشتر به فراوری انواع گل رز ا ختصاص دارد که عمده این فراوریات به خارج از استان و بیشتر به تهران ارسال و به وسیله بازار گل تهران به خارج از کشور صادر می گردد.

او گفت: 56 واحد گلخانه و فضای باز با حدود 11 هکتار فضا در بخش فراوریات گل و گیاه زینتی فعال هستند.

کارشناس مسئول امور گلخانه و باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت:در بین فراوریات بخش کشاورزی فراوری گل و گیاهان زینتی یکی از مجذوب کننده ترین و پرطرفدارترین بخش های کشاورزی به شمار می رود و علاقمندان خاص خود را در زمینه فراوری و مصرف دارد.

ابراهیمی گفت: در حدود یک هکتار هم سالانه حدود 900 هزار گل های آپارتمانی در استان همدان فراوری می گردد.

او گفت:گل های فصلی و نشایی با سطحی حدود 2/7 هکتار در استان همدان فراوری می گردد که در سال گذشته سه میلیون انواع گل های فصلی و نشایی در استان همدان فراوری شده است.

کارشناس مسئول امور گلخانه و باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: 600 هزار انواع درخت و درختچه زینتی در استان همدان در سال گذشته در سطح 4/5 هکتار فراوری شده است.

به گفته ابراهیمی فراوریات گل و گیاه زینتی درخت و درختچه و نیزگل های فصلی و نشایی استان علاوه بر بازار استان به بازار سایر استان های همجوار نیز ارسال می گردد.

غ

آقای ابوالفضلی همدان همدان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "فراوری سالیانه 2، 5 میلیون گل شاخه بریده در استان همدان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری سالیانه 2، 5 میلیون گل شاخه بریده در استان همدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید