کدام هتل های اصفهان برای گردشگران محبوب است؟

به گزارش آقای ابوالفضلی، در این مقاله شما کاربران عزیز را با محبوب ترین هتل های اصفهان از دید گردشگران آشنا خواهیم کرد پس اگر قصد سفر به اصفهان را دارید و بدنبال هتل مناسب برای اقامت خود هستید تا آخر این مقاله با خبرنگاران همراه باشید

کدام هتل های اصفهان برای گردشگران محبوب است؟

مساله توریسم و گردشگری امروز از قامت یک سرگرمی صرف خارج شده و به یک صنعت مولد در کشورها بدل شده است. مساله ای که در هر کشوری بنا به ظرفیت ها و ساختارهای آن کشور تعریف متفاوتی دارد. ممکن است در یک کشور این جاذبه گردشگری مربوط به مسایل علمی مثل تحقیقات و آموزش و درمان باشد و در کشوری مانند ایران این جاذبه ها بیشتر درقالب آثار تاریخی و باستانی و فرهنگی نمایان گردد. طبق آمار منتشر شده در دولت یازدهم و دوازدهم، یکی از مهمترین منابعی که به توسعه مالی کشور یاری می نماید، بحث توریسم و گردشگری است.

طبق همین آمار نیز کلانشهرهایی مثل اصفهان، شیراز، مشهد، و شهرهای خطه شمالی کشور بیشترین آمار را در جذب گردشگران دارند که از این حیث می توان به آنها به چشم توسعه و تضمین آینده مالی کشور نگاه کرد. البته از طرف دیگر طی چند سال اخیر نیز آمارها حکایت از آن داشته که گردشگران داخلی از انتخاب مکان های تکراری دست برداشته و از تنوع در انتخاب ها استقبال ویژه ای داشته اند. موضوع وقتی جالب تر خواهد شد که بدانید از زمان دولت یازدهم نیز رشد مناسبی در جذب گردشگران خارجی رقم خورده است. بر همین اساس می توان به اهمیت یک برنامه ریزی دقیق برای تقویت ساختارها و زیرساخت های لازم و از طرف دیگر معرفی و شناسایی مکان های گردشگری و جاذبه های توریستی پی برد.

اصفهان ؛ نصف دنیا

اگر قصد سفر به یکی از شهرهای کشور را دارید. حتما در اولویت های اصلی خود، اصفهان را از قلم نیاندازید. شهری که در چند مقطع حساس تاریخی از صفویان گرفته تا آل زیار و آل بویه و سلجوقیان، مرکز سیاسی کشور بوده. همین مساله هم علت آن شد که تمرکز قدرت در اصفهان برای سالیان متمادی، ساختار معماری، فرهنگی و تمدنی آن را توسعه ببخشد. جالب تر آنکه این رشد و توسعه نه فقط در اصفهان بلکه شهرهای همجوار آن را نیز شامل شده است.

اگر قصد مسافرت به اصفهان را دارید، از قلم نیاندازید که میدان اصلی اصفهان موسوم به میدان نقش دنیا یکی از مهمترین جاذبه های این شهر است. از طراحی گنبدها و مناره های محیطی این میدان گرفته تا ساختمان های واقع در آن، هر کدام با ویژگی منحصر به فردی ساخته شده است و در نمونه های دنیای خود بی نظیر است. رنگبندی ساختمان ها و همین طور فضای سبز این میدان یکی از برترین منظره ها را برای گردشگران علاقه مند به عکاسی رقم می زند.

اما برای لذت بیشتر از این سیاحت و گردش بهتر است شناخت خوبی از مراکز اقامتی نیز داشته باشید. استان اصفهان به سبب ماهیت گردشگری خود امروز هتل ها و مراکز اقامتی زیادی را داراست. طبق نظراتی که کابران اعلام نموده اند، آنها ترجیح می دهند که اقامت خود را در هتل ها یا مراکز اقامتی سپری نمایند که به زاینده رود یا میدان نقش دنیا نزدیک باشد. بنابراین می توان گفت که قرار داشتن هتل ها در خیابان مشرف به زاینده رود برای گردشگران محبوب است.

هتل کوثر

هتل کوثر اصفهان یا شرایتون سابق ، یکی از همین گزینه هاست. این هتل در سال 1347 تاسیس شده و از این حیث جزو قدیم ترین هتل های اصفهان محسوب می گردد. جالب آنکه یکی از دلایل گردشگران برای انتخاب این هتل نیز سابقه آن و خاطرات گردشگران در آن است. هزینه های اقامت در این هتل 5 ستاره از پایه 300 هزار تومان شروع می گردد.

هتل عباسی

دومین گزینه اقامتی محبوب در نصف دنیا، هتل عباسی اصفهان است. هتل عباسی پیش از هرچیزی یک کاروانسرای به جا مانده از دوران صفویه است. این هتل از سال 1336 بازسازی شده و به مهمانسرا تبدیل شده، ولی از سال 1345 تا امروز فعالیت خود را به عنوان یک هتل ادامه داده است. طراحی هتل عباسی برگرفته از خانه باغ های تاریخی است و اساس فضای سبز این هتل مهمانسرا نیز بر همین اساس ساخته شده است. جالب آنکه این هتل به تنهایی جز یکی از جاذبه های گردشگری اصفهان محسوب می گردد. هزینه های اقامتی شما در این هتل از پایه 300 هزار تومان شروع می گردد.

هتل عالی قاپو

از دیگر هتل های قدیمی و پرطرفدار هتل عالی قاپو اصفهان است. نزدیکی این هتل با زاینده رود و همین طور میدان نقش دنیا باعث شده تا این هتل 4 ستاره در فهرست پیشنهادی ما قرار بگیرد. همچنان در نظرسنجی های به عمل آمده ، کاربران موقعیت مکانی هتل عالی قاپو را مهمترین امتیاز این هتل عنوان نموده اند. قیمت پایه برای اقامت یک روزه در این هتل از 219 هزار تومان شروع می گردد.

منبع: تاپ تراول

به "کدام هتل های اصفهان برای گردشگران محبوب است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام هتل های اصفهان برای گردشگران محبوب است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید