ساخته شدن بزرگترین پیست اسکی کشور در منطقه زرکوه

به گزارش آقای ابوالفضلی، بزرگترین مجموعه اسکی و تله کابین کشور در سال آینده در منطقه زرکوه چهارمحال و بختیاری احداث می گردد.

ساخته شدن بزرگترین پیست اسکی کشور در منطقه زرکوه

با شروع فصل سرما و شروع بارش برف در استان های کوهستانی کشور، گردشگری زمستانی در این استان ها به علت بازگشایی پیست های اسکی زمستانی رونق بیشتری پیدا می نماید. استان چهارمحال و بختیاری یکی از آن استان هایی است که کوه های و برف های زیادی دارد.

حیدر صادقی معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی چهارمحال و بختیاری، گفت که علاوه بر جاذبه های اکوتوریسمی استان چهارمحال و بختیاری مانند منابع آبی متعدد، سرچشمه های زاینده رود و کارون از کوه های استان، یخچال های طبیعی، غار یخی چما، این استان در منطقه کوهرنگ دارای یکی از قدیمی ترین پیست های اسکی کشور، به نام چلگرد است که به عنوان دومین پیست اسکی کشور افتتاح شده بود.

او در ادامه با اشاره به به روز نبودن این پیست اسکی اظهار کرد که پیست اسکی چلگرد از قدیمی ترین پیست های فعال ایران است و به علت نزدیک بودن به شهرستان چلگرد، از امکانات رفاهی برخوردار است و به نسبت خودش استقبال خوبی از آن صورت می گیرد. البته این پیست از آنجا که در اختیار نهادهای دولتی بوده، سرمایه گذاری درستی به جهت به روز شدن آن انجام نشده است.

معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه پیست جدیدی در منطقه زردکوه ساخته خواهد شد، اعلام کرد:

در برنامه داریم بزرگترین مجموعه پیست اسکی و تله کابین کشور را در منطقه زردکوه احداث کنیم که اکنون در مرحله نهایی تصویت طرح آن هستیم. زمانی که طرح آن تایید گردد، از ابتدای سال وارد فاز عملیاتی احداث آن خواهیم شد و در نهایت در طی دو سال آینده فاز اول آن را به بهره برداری می رسانیم.

او با بیان اینکه این روزها بعضی تجهیزات مکانیکی و تله سیژ طرح وارد شده و در منطقه واقع شده است ادامه داد که پس از تایید شدن ارزیابی های زیست محیطی مجموعه، فاز عملی آن را شروع می کنیم.

صادقی بعلاوه با اشاره به شرایط آب و هوایی این روزهای استان گفت:

در همین بازه زمانی سال گذشته، بارش برف بیشتری داشتیم، بصورتی که در بعضی نواحی ارتفاع برف به 50 سانتی متر هم می رسید. ولی سال جاری برفی که بخواهد باعث بازگشایی پیست های اسکی گردد، هنوز نباریده است و با این شرایط آب و هوایی احتمالا تا سرانجام دی ماه، بتوانیم شاهد بازگشایی پیست اسکی چلگردِ کوهرنگ باشیم.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا

به "ساخته شدن بزرگترین پیست اسکی کشور در منطقه زرکوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخته شدن بزرگترین پیست اسکی کشور در منطقه زرکوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید