ریاض کاهش تنش با تهران را در پیش گرفته است

به گزارش آقای ابوالفضلی، ایرنا نوشت: روزنامه آمریکایی وال استریت ژوزنال روز جمعه در گزارشی نوشت که عربستان سعودی به دنبال کاهش تنش با ایران است.

ریاض کاهش تنش با تهران را در پیش گرفته است

به نوشته وال استریت ژورنال، عربستان سعودی تلاش می کند تا با ایران و دیگر مخالفان منطقه ای اش ارتباط برقرار کند.

به نوشته این روزنامه آمریکایی، مقام های سعودی نسبت به خطرهایی که درگیری و نزاع برای اقتصادشان به بار می آورد، بسیار نگران هستند.

یک مقام سعودی که نامش عنوان نشده به روزنامه وال استریت ژورنال گفته است: حملات 14 سپتامبر به تاسیسات نفتی آرامکو باعث این تغییر رویه شده است.

به دنبال حمله هوایی اجرا شده به تاسیسات نفتی عربستان اگرچه گروه انصارالله یمن مسئولیت حملات 14 سپتامبر (23 شهریور) به آرامکو عربستان را بر عهده گرفته است، اما ریاض و واشنگتن بارها تهران را مسئول اصلی این حملات معرفی کرده اند. این درحالی است که بازرسان سازمان ملل متحد پس از بازگشت از عربستان در گزارشی اعلام کردند که هیچ دلیل و شواهد قانع کننده ای که ایران در حملات هوایی به تاسیسات نفتی عربستان نقش داشته است، بدست نیاورده اند.

مقام سعودی افزوده است: امیدواریم دستکم با ایران به توافقی برسیم.

یک مقام غربی نیز به این روزنامه آمریکایی گفته است: خط تلفن مستقیم میان سعودی ها و حوثی ها (انصارالله) برای کاهش درگیری های احتمالی برقرار است.

در همین رابطه یک مقام آمریکایی نیز گفته است: سعودی ها فهمیدند که باید از چالش هایی که در چند محور با آن ها روبرو هستند بکاهند.

این مقام افزوده است: سعودی ها ناچارند همزمان با عرضه سهام آرامکو در بازارها با ایران تعامل کنند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "ریاض کاهش تنش با تهران را در پیش گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریاض کاهش تنش با تهران را در پیش گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید