آمریکایی ها از دست شمشیربازان ایران فرار کردند!

به گزارش آقای ابوالفضلی، علیرضا پور سلمان درباره کسب مدال برنز جام جهانی شمشیربازی مادرید به وسیله سابریست های ایران بیان نمود: مسابقات سنگین بود و همه تیم ها با تمام قوا آمده بودند، دیگر نمی توان گفت که فلان تیم ضعیف است، چون همه تیم ها پیشرفت نموده اند. در این جام جهانی شاهد بودیم که تیم مجارستان در رقابت با ژاپن بازی سختی داشت تا پیروز شد. ملی پوشان ما هم کار بزرگی کردند و می توان گفت با نتیجه ای که به دست آمد، در سابر جهان ساختارشکنی شد.

آمریکایی ها از دست شمشیربازان ایران فرار کردند!

*سابریست ها با فشار زیاد مقابل آمریکا بازی کردند

پورسلمان در خصوص شکست ایران مقابل آمریکا در نیمه نهایی جام دنیای گفت: آمریکایی ها از دست ما فرار کردند. ما بعد از مسابقه گرجستان، 15 دقیقه بیشتر فرصت برای بازی با آمریکا نداشتیم. در بازی با کانادا هم دستگاه خراب شده بود و مسابقات به تاخیر افتاد، از همین رو ملی پوشان با فشار خیلی زیادی با آمریکا بازی کردند. امیدوارم همین نتیجه خوب را در قهرمانی آسیا و دنیا تکرار کنیم تا بتوانیم راه را برای کسب سهمیه المپیک هموار کنیم. ما امتیاز خیلی خوبی را در این جام دنیای کسب کردیم، اما هنوز تا کسب سهمیه المپیک خیلی راه داریم.

*هر مسابقه یک چالش تازه است

رییس فدراسیون شمشیربازی در پاسخ به این پرسش که با توجه به مدالی که تیم شمشیربازی سابر ایران در جام دنیای گرفت، با آرامش خاطر بیشتری در قهرمانی آسیا و دنیا حاضر می شود؟ تاکید نمود: مسابقات قهرمانی آسیا و دنیا سنگین است و باید بپذیریم با هر تیمی که بازی داریم یک چالش تازه است. همه تیم ها از جمله چین، ژاپن و ازبکستان قوی شده اند. تیم ایران توانست قدم اول را محکم بردارد، اما هر مسابقه چالش خود را دارد و تا زمانی که سهمیه المپیک را نگیریم و در نهایت منجر به کسب مدال المپیک نشود، این فشار را داریم.

*سرمایه گذاری روی سابر دختران و اپه مردان را ادامه می دهیم

پورسلمان درباره اینکه تنها یک سهمیه اپه دختران به تیم سابر مردان برای بازی های آسیایی اضافه شد، گفت: ستاد عالی بازی ها، نتیجه بازی های کشور های اسلامی و نتایج تیم ها را در نظر گرفت. اگر دختران سابر و اپه مردان اعزام نشوند، سرمایه گذاری را که روی این تیم ها آغاز نموده ایم را ادامه خواهیم داد.

منبع: فرارو

به "آمریکایی ها از دست شمشیربازان ایران فرار کردند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکایی ها از دست شمشیربازان ایران فرار کردند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید