مجذوب کننده ترین تصاویر از یتیم خانه فیل های آفریقایی ، توپ بازی و دنبال بازی فیل های خردسال را ببینید

به گزارش آقای ابوالفضلی، در سال های اخیر صدها گونه جانوری به علت دخالت های بشر در زیستگاه زمین در معرض انقراض قرار گرفته اند و اکنون فیل ها هم در خطرند با این حال انسانهایی هم هستند که زندگی خود را وقف نجات زمین و گونه های ارزشمندش نموده اند؛ مثلا محیط بانان رتیتی.

مجذوب کننده ترین تصاویر از یتیم خانه فیل های آفریقایی ، توپ بازی و دنبال بازی فیل های خردسال را ببینید

به گزارش آقای ابوالفضلی، نگهبانان فیل شاغل در پناهگاه فیل رتتی در منطقه حفاظت شده نامونایاک، کنیا، فیل های یتیم و رها شده را مانند یک خانواده واقعی نگهداری می نمایند. این حیوانات به علت خشکسالی آسیب دیده و تنها مانده اند. بعضی از این فیل ها مانند نائسمر تنها یک ماه داشتند که از گله خود طرد شدند اما این نگهبانان مهربان او و دیگر فیل های رها شده و ترسیده را جمع کردند تا نجات دهند.

در سال های اخیر صدها گونه جانوری به علت دخالت های بشر در زیستگاه زمین در معرض انقراض قرار گرفته اند و اکنون فیل ها هم در خطرند.

بعضی از فیل ها، با وجود کوشش بسیار محیط بان ها، از دست می روند؛ مانند کینیا که به آرامی درگذشت. لموجونگ، یکی از مراقبین این پناهگاه، به نشنال جئوگرافیک گفت: برای ما خستگی و استراحت وجود ندارد. او تنها دو هفته داشت و ما برای نجاتش بسیار کوشش کردیم.

مایک لیرکا، یکی دیگر از محیط بان هایی است که دستش را به سمت یک بطری شیر خشک می برد تا آن را در دهان نائومی کوچک و گرسنه خالی کنید. شیر هر سه ساعت و در تمام طول شبانه روز به نوزادان داده می گردد. یک مطالعه تازه نشان داده که فیل ها دارای بیشترین تعداد ژن گیرنده بویایی در بین حیواناتی هستند که تا به امروز آزمایش شده اند و به همین علت شیر خشک فیل ها شبیه ترین شیر به شیر مادرهایشان است. در طبیعت از شیر گرفتن فیل ها معمولا در سن 5 تا 10 سالگی انجام می گردد.

او شرح می دهد که در طبیعت، فیل های بالغ می توانند تهدیدی برای انسان ها و دارایی هایشان باشند، این پناهگاه نیز به طور سنتی فیل های بالغ را به سوی زندگی در طبیعت بدرقه می نماید. لشونگورو نیز که خود یک مادر است، قبل از افتتاح پناهگاه رتتی در سال گذشته، از پنج فیل جوان مراقبت و بعد از بلوغ آنها در طبیعت رها نموده او این نوزادان بزرگ الجثه را مانند بچه ها خود می بیند.

یکی از تفریح های فیل های ساکن در رتیتی، حمام خاک است که در گرمای روزهای آفریقا حس خوبی به فیل ها می دهد. پوششی از خاک به محافظت از پوست حساس فیل یاری می نماید و هم به عنوان ضد آفتاب و هم به عنوان دافع حشرات عمل می نماید.

توپ بازی هم تفریح دیگر این فیل های خردسال است اما شابا، به نیابت از مادران فوت شده این فیل ها، پیدا کردن علوفه در طبیعت را به آنها آموزش می دهد. فیل ها باید برگ ها را بنمایند، پوست درخت را بچشند، درختان کوچک را هل دهند و حمام گل بگیرند. فیل ها علاوه بر باهوش بودن، ذاتا اجتماعی هستند و برای رشد طبیعی احتیاج به تحریک و تعامل دارند.

این مرکز یک دامپزشک هم دارد؛ متیو موتیندا، دامپزشک سرویس حیات وحش کنیا، روی موگی 18 ماهه که به تازگی نجات یافته تمرکز دارد. مادر موگی در درگیری با مردم به ضرب گلوله کشته شده است.

  • تصاویر | رنج های یک اختاپوس دختر | 7 واقعیت شگفت انگیز درباره یتیم های اعماق اقیانوس

فیل های کنیا دارالایتام فیل های یتیم

منبع: همشهری آنلاین

به "مجذوب کننده ترین تصاویر از یتیم خانه فیل های آفریقایی ، توپ بازی و دنبال بازی فیل های خردسال را ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجذوب کننده ترین تصاویر از یتیم خانه فیل های آفریقایی ، توپ بازی و دنبال بازی فیل های خردسال را ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید