با افراد مغرور این گونه رفتار کنید

به گزارش آقای ابوالفضلی، حس کردن شادی در لحظه های زندگی از مهم ترین دستاوردهای ما انسان ها است.

با افراد مغرور این گونه رفتار کنید

یکی از چیزهایی که برای رسیدن به حس شادی در زندگی به ما یاری می نماید، برقراری ارتباط خوشایند با آدم های دیگر است. اما آدم های مغرور نمی گذارند که به چنین نقطه ای برسیم، یعنی شادی را از ما و البته خودشان دور می نمایند. در این مطلب از آقای ابوالفضلی به بیان نکات برخورد با افراد مغرور می پردازیم.

برای تغییر افراد مغرور کوشش نکنید

آدم ها به دلایل مختلفی خود را برتر از دیگران می بینند:

  • برخی مسائل مربوط به عزت نفس دارند.
  • عده ای در محیط زندگی شان به مقدار کافی درک و تشویق نشده اند.
  • برخی ها هم احتیاج شدیدی به تأیید و تمجید دارند.

علت خودبرتربینی و غرور هرچه باشد، وظیفه شما این نیست که با مغرورها مقابله کنید و آن ها را تغییر بدهید. سعی کنید با نگاهی دلسوزانه از کنارشان بگذرید، یعنی حرص نخورید و بپذیرید که چه ویژگی نامطلوبی دارند.

وارد بازی افراد مغرور نشوید

یکی از اصول رفتار با انسان مغرور این است که وارد بازی او نشوید. اگر احساس می نماید از شما برتر است، زیر بار نروید. لازم نیست با آن ها درگیر شوید و بحث کنید. شما از درون و در فکر خودتان قوی بمانید و نپذیرید که دیگران از شما برتر هستند.

صریح صحبت کنید

به رفتار افراد مغرور زیاد اهمیت ندهید، اما اگر می بینید که احساس همه چیزدانی آن ها آزاردهنده و مخرب است، بیکار ننشینید. وارد گفت وگویی رک و بی پرده شوید و به آن ها یادآوری کنید که هیچ کس به تمام رمزورازهای این جهان واقف نیست و امکان اشتباه برای همه وجود دارد.

به تنهایی با فرد مغرور روبرو نشوید

گاهی برخورد با افراد مغرور تنهایی کار ساده ای نیست. در این مواقع، سعی کنید به یاری شخص سوم یا چند نفر دیگر با مغرورها روبه رو شوید. البته احترام را همچنان حفظ کنید و یادتان باشد منظورمان این نیست که در برابر فرد مغرور لشکرکشی کنید. وجود آدم های دیگر در روبروه با مغرورها به شما یاری می نماید که با قدرت بیشتری با آن ها روبه رو شوید. این طوری استدلال هایتان در بحث راحت تر به کرسی می نشینند.

هوای خودتان را داشته باشید

افراد مغرور طوری رفتار می نمایند که شما در مقابلشان به بدترین نسخه خودتان بدل می شوید. نگذارید چنین اتفاقی بیفتد. روش رفتار با افراد مغرور این است که تمرکزتان را بیش از رفتارهای آن ها، به واکنش ها و احوالات خود معطوف کنید. اگر به این دست مطالب علاقه دارید به مطلب زبان بدن افراد خودشیفته را بشناسید سر بزنید.

وارد بحث و جدل نشوید

اگر بحثی را با فرد مغرور آغاز نموده اید که آزارتان می دهد، بحث را عوض کنید. البته حتی اگر بحث را عوض کنید هم این مغرورها پا پس نمی کشند و باز خودبزرگ بینانه صحبت می نمایند.

با این حال، نگذارید که هیچ بحث جدی و چالش برانگیزی میان شما دربگیرد. چرا؟ چون افراد مغرور بنا به ویژگی های شخصیتی شان کوتاه نمی آیند و درباره هر موضوعی طوری صحبت می نمایند که انگار دانای کل هستند. این شما را آزار خواهد داد. پس بی فایده با آن ها وارد بحث نشوید.

دورشان را خط بکشید

آیا فرد مغرور مدنظر در زندگی تان اثرگذار است؟ در تصمیم گیری ها و پیش بردن برنامه هایتان به او احتیاج دارید یا حضوری اجتناب ناپذیر دارد؟ اگر پاسخ به این پرسش ها منفی است، از او دور شوید.

مگر چقدر فرصت زندگی روی این کره خاکی را داریم که آن را بی فایده به معاشرت با آدم های ناخوشایند بگذرانیم؟ دور افراد مغروری که راهشان از راستا زندگی تان نمی گذرد خط بکشید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب چگونه استرس را به انرژی مثبت تبدیل کنیم؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "با افراد مغرور این گونه رفتار کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با افراد مغرور این گونه رفتار کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید