هشتمین جایزه بین المللی روابط عمومی ایران به دکتر ساروخانی اهدا می گردد

به گزارش آقای ابوالفضلی، جایزه بین المللی دکتر حمید نطقی همزمان با شانزدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران به باقر ساروخانی استاد برجسته دانشگاه تهران اعطا می گردد.

هشتمین جایزه بین المللی روابط عمومی ایران به دکتر ساروخانی اهدا می گردد

به گزارش آقای ابوالفضلی به نقل از ستاد خبری کنفرانس، جایزه دکتر حمید نطقی بنیانگذار روابط عمومی ایران از سال 1383 در دو سطح ملی و بین المللی برگزار می گردد و این جایزه تاکنون به کاظم معتمدنژاد پدر ارتباطات نوین ایران، جیمز گرانیگ استاد ممتاز روابط عمومی در گروه ارتباطات دانشگاه مریلند کالج پارک آمریکا، علی اکبر جلالی پدر علم فناوری اطلاعات ایران، علی اکبر فرهنگی پدر مدیریت رسانه ایران، سعیدرضا عاملی استاد ممتاز ارتباطات دانشگاه تهران، یونس شکرخواه بنیانگذار روزنامه نگاری آنلاین در ایران و حسن بشیر استاد ممتاز ارتباطات دانشگاه امام صادق (ع) اعطا شده است.

تالیف، ترجمه و ویراستاری بیش از 160 عنوان کتاب، مقالله و تحقیق به زبان های فرانسه، انگلیسی و فارسی، انتشار بیش از 30 عنوان کتاب پژوهشی در بیش از 10 حوزه علمی، دریافت حدود 50 لوح تقدیر و جایزه به مناسبت انتشار کتاب برگزیده سال و پژوهش برگزیده سال، برگزاری سمینارهای علمی، انجام بیش از 30 کتاب پژوهشی در حوزه های بچه ها و رسانه های جمعی، مهاجرت های اجباری و جوانان ایران از جمله اقدامات علمی پروفسور ساروخانی در طول سالیان گذشته در عرصه های داخلی و خارجی بشمار می فرایند.

استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران، سرپرست بخش روانشناسی اجتماعی موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی از 1349 تا 1352، معاون موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی از 1350 تا 1352، مدیر منتخب گروه جامعه شناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران از 1370 تا 1374 (دو دوره)، سرپرست بخش تحقیقات تطبیقی، موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی از 1371 تا 1376، مدیر گروه علمی- تخصصی جامعه شناسی خانواده انجمن جامعه شناسی ایران، مدیر منتخب گروه آموزشی جامعه شناسی دانشگاه تهران از 1376 تا 1381 (سه دوره)، استاد نمونه دانشگاه تهران در سال 1380، استاد تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامی (واحد تحقیقات) و عضو گروه آموزشی جامعه شناسی، مدیر گروه آموزشی زنان- خانواده (دانشگاه آزاد اسلامی- واحد تحقیقات) و مدیر گروه های تخصصی دکترای جامعه شناسی بعضی دیگر از فعالیت های عملی ایشان می باشد.

عضویت هیئت تحریریه مجله جامعه شناسی وابسته به انجمن جامعه شناسی ایران، عضو هیئت تحریریه فصلنامه زنان دانشگاه الزهرا، عضو هیئت تحریریه نامه علوم اجتماعی دانشگاه تهران، عضویت در هیئت تحریریه مجله جامعه شناسی دانشگاه تهران و عضویت در 15 مجله علمی دیگر از کوشش های علمی ایشان است.

پروفسور باقر ساروخانی استاد برجسته دانشگاه تهران در سال 1318 در قزوین به دنیا آمد و دکترای دولتی (دتا) در جامعه شناسی و چاپ رساله در پاریس را در سال 1968 از سوربن (با درجه بسیار عالی) دریافت کردند.

  • آئین گرامیداشت باقر ساروخانی در کتابخانه ملی برگزار می گردد

بنیانگذاری و مدیریت مجله دانشکده (مجله علمی دانشگاه تهران) و عضو هیات تحریریه بیش از 10 مجله علمی- پژوهشی دانشگاهی، عضویت در مجامع علمی ملی و بین المللی (عضویت در انجمن های علمی متعدد در سطح ملی و بین المللی از جمله کمیته بین المللی خانواده، تدریس روش های تحقیق در سطح دکترا و فوق لیسانس، جامعه شناسی ارتباطات و جامعه شناسی خانواده گوشه ای از سالیان کار بیش از نیم قرن پروفسور ساروخانی در آموزش و پژوهش در سطح ملی و بین المللی است.

پروفسور باقر ساروخانی در دو دهه اخیر در حوزه ارتباطات و روابط عمومی با ارایه سخنرانی و تالیف کتاب، از خود آثار و تاثیرات بسیار گرانبهایی برجا گذاشته و به همین سبب دوستدارانش ایشان را پدر جامعه شناسی علم ارتباطات لقب داده اند.

دکتر حمید نطقی (1378-1299)، بنیانگذار روابط عمومی نوین ایران، برای همواره طرز تفکر ما را در خصوص روابط عمومی تغییر داد. وی به وسیله دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی، که خود در شکل دهی آن نقش بسزایی داشت به تربیت نیروهای جوان، خوشفکر، مردم دوست و آشنا به مبانی ارتباطات انسانی و اجتماعی پرداخت.

موسسه کارگزار روابط عمومی و دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران برای ادای احترام به دکتر نطقی و بزرگداشت ارزش هایی که او از آن ها حمایت می کرد، به معرفی جوایز و تندیس دکتر نطقی پرداخت.

لازم به ذکر است شانزدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران با رویکرد ایده پردازی و تجربه محوری، 15 و 16 دیماه امسال در تهران برگزار می گردد.

بدون تردید برگزاری و پیروزیت کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران بدون بهره مندی از تجربه ها و ایده های ناب شاغلان روابط عمومی امکان پذیر نیست. به همین دلیل دبیرخانه کنفرانس، آموزش مهارت های کاربردی را در قالب ارایه ایده ها و الگوهای کاربردی و جدید در دستور کار خود قرار داده است.

برای نخستین بار کرسی تخصصی رویازی روابط عمومی ایران به همت موسسه کارگزار روابط عمومی همزمان با شانزدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران برای جمع آوری، آنالیز و بهره برداری از ایده های برتر تاسیس می گردد.

در رویداد تجربه محور کنفرانس روابط عمومی ایران، به آنالیز آخرین ایده ها و آموزه های پیروز شاغلان روابط عمومی پرداخته می گردد. در این کنفرانس، تجربه ها و ایده های ناب شاغلان روابط عمومی با شرکت کنندگان به اشتراک گذاشته می گردد.

اگر در سازمان و شرکت تان در حوزه روابط عمومی، کارها و ایده های ناب دارید، آن را در قالب قوانین، شرایط و کاربرگ طراحی شده به نشانی الکترونیکی دبیرخانه کنفرانس ارسال نمایید.

همچنین همزمان با شانزدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران (ICPR1398)، دو کارگاه تخصصی با موضوع ارتباطات بصری برگزار می گردد تا سطح دانش و تجربه حرفه ای شاغلان روابط عمومی را در رابطه با طراحی معاصر و شیوه های ارتباط تصویری بهبود بخشد.

کاربردهای ارتباطات بصری اکنون در همه حوزه های روابط عمومی بویژه روابط عمومی دیجیتال، وارد دوره رشد و گسترش پایدار شده و این کارگاه به عنوان یک رویداد مهم به آنالیز دنیا ارتباطات بصری و کاربردهای آن در روابط عمومی می پردازد.

علاقمندان جهت حضور در این کنفرانس، جشنواره و کارگاههای آموزشی می توانند با مراجعه به سایت های www.irancpr.ir، www.shara.ir یا تماس تلفنی با شماره های 88617576 و 88617577 نسبت به کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام اقدام کنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "هشتمین جایزه بین المللی روابط عمومی ایران به دکتر ساروخانی اهدا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشتمین جایزه بین المللی روابط عمومی ایران به دکتر ساروخانی اهدا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید