آشنایی با میزان اضافه بار شرکت هواپیمایی آتا ایر

به گزارش آقای ابوالفضلی، دانستن اطلاعاتی چون قوانین حمل بار، کالاهای ممنوعه و میزان بار مجاز قابل حمل می تواند در زمان شما به هنگام حضور در فرودگاه صرفه جویی کند از این رو اگر هواپیمایی آتا را برای پرواز خود انتخاب کردید بهتر است اطلاعاتی در باره آن داشته باشید تا سفری آرام تر و لذت بخش تر را تجربه کنید.

آشنایی با میزان اضافه بار شرکت هواپیمایی آتا ایر

معرفی شرکت هواپیمایی آتا ایر

شرکت های هواپیمایی آتا به عنوان شانزدهیمن شرکت هواپیمایی ایران در سال 1378 تاسیس شد. مقر اصلی این شرکت هواپیمایی در شهر تبریز استان آذربایجان شرقی است از این رو آتا یک واژه ترکی به معنای پدر می باشد. شرکت هواپیمایی آتا اولین پرواز خود را همزمان با جشن های دهه فجر در سال 1388 شروع کرد. در تاریخ 10 دی 1388 اولین پرواز شرکت هواپیمایی آتا توسط وزیر راه و ترابری وقت در راستا تبریز- مشهد انجام شد. و هم اکنون با گذشت یک دهه از شروع فعالیت این شرکت هواپیمایی با وجود مسائل داخلی و چالش های بین المللی همیشه در صدد گسترش خطوط هوایی خود در داخل و به زودی در خارج بوده است.

ناوگان هوایی آتا ایر

از آنجایی که یکی از اهداف این شرکت ارائه خدمات متناسب با استاندار های بالای بین المللی و جابه جایی امن مسافران است، معاونت این شرکت علاوه بر جذب نیرو های کار آزموده و اعزام تعدادی خلبان و یاری خلبان به کشورهای سوئد، ترکیه، اکراین و بلغارستان برای فراگیری علوم روز جهان در این عرصه اقدام به گسترش و نوسازی ناوگان هوایی خود نموده است. و همین امور باعث شده شرکت هواپیمایی آتا با هفکری و همکاری بخش دولتی و خصوصی در جهت اهداف خود مانند تقویت صندلی کشوری و منطقه ای و خطوط پروازی بین المللی قدم بردارد. در زیر می توانید تعداد هواپیماهای فعال این شرکت را به تفکیک مدل مشاهده کنید.

گفتنی است پروازهای داخلی هواپیمایی آتا از مبداء تهران از ترمینال 2 فرودگاه مهرآباد انجام می گردد.

مقرارت حمل بار شرکت هواپیمایی آتا ایر

شرکت های هواپیمایی مختلف دارای قوانین متفاوتی برای حمل بار توسط مسافرین دارند که افراد ملزم به رعایت از این قوانین هستند تا سفری امن تر و دلپذیرتری را تجربه نمایند. این قوانین متناسب با نوع پرواز شما(داخلی و خارجی)، کلاس پروازی(فرست کلاس، بیزینس و..) و همچنین سن افراد(بزرگسال و کودک) متفاوت است که در جدول زیر به تفکیک قابل مشاهده است.

همچنین علاوه بر میزان معین شده روی بلیط خریداری شده آتا ایرلاین امکان حمل مقداری بار به صورت دستی به داخل کابین را به مسافران خود می دهد که شرایط آن نیز در جدول زیر آمده است.

قوانین حمل بار در پرواز های خارجی را می توانید به تفکیک در جداول جداگانه ای مشاهده کنید:

هزینه اضافه بار شرکت هواپیمایی آتا ایر

اگر میزان باری که در فرودگاه مبدا شما بیشتر از مقدار مجازی باشد که در بلیط شما ثبت شده باشد، تنها در صورت پرداخت هزینه ای به عنوان هزینه اضافه بار می توانید بار خود را به قسمت پذیرش جهت حمل تحویل دهید. البته به یاد داشته باشید اگر کالاهای ممنوعه به همراه داشته باشید نمی توانید آن ها را با پرداخت هزینه ای به عنوان جریمه با خود ببرید. بلکه قانون پرداخت جریمه تنها برای بارهای مجازی است که وزن آن از حد استاندارد تجاوز نموده است. اگرچه میزان پرداخت جریمه در ایرلاین های مختلف و با توجه به شرایط متفاوتی چون کلاس پروازی و مقصد شما متفاوت است اما می توان فرمول زیر را به عنوان معیار در نظر گرفت.

کالاهای ممنوعه

به کالا هایی که حمل آن ها تهدیدی برای جان و مال مسافران، خدمه و همچنین بدنه هواپیما محسوب گردد کالاهای ممنوعه می گویند از این رو با دانستن کالاهای خطرناک و ممنوعه از حمل اینگونه اقلام خودداری کنید تا علاوه بر سفری راحت تر در زمان خود صرفه جویی کنید. در جدول زیر نام تعدادی از کالاهایی که در قسمت های مختلف هواپیما مجاز و یا غیرمجاز است آورده شده است.

از آنجایی که جامعه دان(چمدان) در طول مدت سفر در دسترس شما نیست بهتر است لوازمی که در طول مدت پرواز به آن نیاز دارید را در ساک دستی کوچک قرار دهید و همراه خود به داخل کابین هواپیما ببرید.

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی آتا ایر

هواپیمای ایرباس 320 این ایرلاین دارای دو کلاس پروازی بیزینس و اکونومی می باشد و بقیه ناوگان ایرلاین آتا، کلاس اکونومی را برای مسافران خود فراهم نموده است. اگرچه پرواز های بیزینس دارای امکانات راحت تر و خدمات ویژه تری نسبت به کلاس امونومی می باشد اما این شرکت هواپیمایی حتی کلاس اکونومی خود را با کیفیت مطلوب و با قیمتی مناسب به مسافران خود ارائه می نماید.

مقررات ابطال و استرداد بلیط هواپیما آتا ایر

اگر مسافر به بخش پذیرش مراجعه نکند، مسافر انصرافی محسوب می گردد و بر اساس جدول زیر مقدار درصد ذکر شده ، میزان جریمه می باشد که در واقع درصدی از هزینه بلیط خریداری شده می باشد.

همچنین گفتنی است عوارض فرودگاهی و عوارض شهرداری در راستا های استفاده نشده بطور کامل مستردد میگردد.

منبع: گردشبان

به "آشنایی با میزان اضافه بار شرکت هواپیمایی آتا ایر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با میزان اضافه بار شرکت هواپیمایی آتا ایر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید