گیاهان دارویی برای کاهش وزن

به گزارش آقای ابوالفضلی، اگر شما هم درصدد کاهش وزن و تناسب اندام هستید، حتما تا به امروز تبلیغات گیاهان دارویی را دیده اید.آیا واقعا گیاهان دارویی در کاهش وزن موثرند؟ در این مقاله با ما همراه شوید.

گیاهان دارویی برای کاهش وزن

برترین داروی گیاهی برای کاهش وزن چیست؟

اگر قصد دارید وزن خود را کم کنید، به خوبی می دانید که تنها روش برای پیشرفت سالم این فرآیند و دوام موفقیت آمیز آن، تغییر نحوه خوردن و افزایش سطح فعالیت های روزمره است. با این حال، مواد گیاهی هم می تواند در این راستا همراه شما باشد و این فرایند را تسریع نماید.

در این مقاله قصد داریم 5 مورد از گیاهان دارویی برتر را معرفی کنیم که قادرند به طور طبیعی چربی های شکمی شما را از بین ببرند.

هودیا گوردونی (Hoodia Gordonii)
زمانی که خاصیت هودیا برای افراد تعیین شد، بر محبوبیت آن هم اضافه شد. در حال حاضر مزایای این گیاه به خوبی تعیین شده است و هنوز هم هودیا یک ماده موثر برای کاهش وزن محسوب می شود. این گیاه که قبلا به وسیله شکارچیان نواحی آفریقا مورد استفاده قرار می گرفت ، می تواند به کاهش گرسنگی یاری کند. همین امر موجب می شود بدون احساس گرسنگی کالری های کمتری دریافت کنید. به خاطر اینکه گیاهان مختلفی با همین نام به فروش می رسند باید مراقب باشید که هودیای اصلی را خریداری نمایید.
دامیانا
دامیانا (damiana) با نام علمی Turnera diffusa گیاهی چند ساله، خزان پذیر و نیمه درختچه ای است که بومی جنوب غرب آمریکا، مکزیک و غرب هند است. این گیاه کاربرد های متعددی دارد اما اخیرا محققان دریافته اند که این گیاه در کاهش وزن هم موثر است.

شاید این موضوع به خاطر تاثیری است که دامیانا بر روی سیستم گوارش بدن دارد. با این حال مطالعات اجرا شده نشان داده است زمانی که این گیاه با سایر گیاهان همراه می شود، می تواند تخلیه روده را به تعویق بیندازد و احساس سیری را در فرد ایجاد کند.

گیمنما
گیمنما بومی منطقه ها مرکزی و غرب هند، نواحی استوایی آفریقا و بعلاوه استرالیا محسوب می شود. این گیاه می تواند سطح قند خون را متعادل سازد و اغلب برای افرادی که از دیابت رنج می برند توصیه می شود.

تحقیقات اجرا شده نشان داده است که این گیاه جذب قند را مسدود می سازد و هوس افراد برای خوردن مواد شیرین را متوقف می کند. همین امر موجب کاهش وزن در افراد می شود.

کلپ
کلپ سرشار از ید است. ید هم ماده ای است که می تواند به کاهش وزن یاری فراوانی بکند. کمبود قابل توجه ید در بدن می تواند منجر به کم کاری تیروئید شود. کم کاری تیروئید شرایطی است که با افزایش وزن مرتبط است.

این گیاه علاوه بر اینکه به کاهش وزن یاری می کند، می تواند عملکرد غده تیروئید را هم تنظیم نماید.

دانه قهوه سبز
بر خلاف چیزی که بیشتر افراد تصور می نمایند، خاصیت لاغر نمایندگی قهوه سبز به خاطر کافئین موجود در آن نیست.

مواد طبیعی که در دانه قهوه سبز یافت می شود کلروژنیک نام دارد که می تواند جذب چربی را افزایش دهد و افزایش وزن را متوقف سازد. مطالعه اجرا شده بر روی عصاره دانه قهوه سبز نشان داده است افرادی که از این ماده استفاده نموده اند در عرض 12 هفته حدود 17 پوند(7.71 کیلوگرم) وزن کم نموده اند.

نکته کلیدی برای کاهش وزن داشتن یک رژیم غذایی مناسب و انجام تمرینات ورزشی است. گیاهان هم می توانند به کاهش وزن و داشتن سبک زندگی سالم به شما یاری نمایند.

دارو های کاهش دهنده وزن حاوی مواد شیمیایی ناشناخته ای هستند که می توانند برای بدن مضر باشند. در این میان، گیاهان طبیعی چنین مواد مضری را ندارند و می توانند در فرآیند کاهش وزن به شما یاری نمایند.

منبع: سایت مجله سلامت

منبع: راسخون

به "گیاهان دارویی برای کاهش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیاهان دارویی برای کاهش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید