گوگل پنجره جادویی می سازد

به گزارش آقای ابوالفضلی، به گزارش خبرگزارش خبرنگاران به نقل از بیزینس اینسایدر، روز گذشته گوگل در کنفرانس توسعه دهندگان I/O گفت مشغول ساخت محصولی است که به افراد اجازه می دهد به طور مجازی و به وسیله یک پنجره جادویی با یکدیگر ملاقات نمایند.

گوگل پنجره جادویی می سازد

این فناوری چت ویدئویی که به نام پروژه استارلاین مشهور است به کاربران اجازه می دهد فرد مقابل را در ابعاد واقعی و به شکل سه بعدی ببینند. به گفته استیو سیتز مدیر بخش مهندسی گوگل، برای همین منظور، از عکسبرداری سه بعدی و فشرده سازی واقعی برای ثبت تصویر افراد استفاده می گردد.

او در این باره می گوید: بنابراین واقعاً به نظر می رسد فرد با کسی صحبت می نماید که جلوی او ایستاده است. این یک پروژه فناوری است که پیشرفت های حوزه سخت افزاری و نرم افزاری را ترکیب می نماید تا افراد با وجود فاصله، احساس نمایند در فاصله نزدیکی از یکدیگر قرار دارند.

در حال حاضر این پروژه نیازمند تجهیزات پیشرفته ای است و برای این منظور از اتاقکی همراه چند چراغ، حسگرها و یک نمایشگر عظیم استفاده می گردد. نتیجه آن نیز یک چت ویدئویی است که طی آن فرد احساس می نماید واقعاً روبروی مخاطب خود نشسته است.

هنوز تعیین نیست این فناوری چه زمان فراوری می گردد و آیا در دسترس عموم قرار می گیرد یا خیر. اما خبر توسعه آن در زمانی اعلام می گردد که یک سال از شیوع ویروس کرونا می گذرد و بسیار از افراد مجبور شده اند برای برگزاری کنفرانس های کاری یا ارتباط با نزدیکانشان از ویدئو کنفرانس استفاده نمایند.

کنفرانس توسعه دهندگان I/O گوگل در امسال به طور مجازی برگزار شده است. این مراسم تا روز 5 شنبه ادامه می یابد.

سال گذشته کنفرانس توسعه دهندگان گوگل به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "گوگل پنجره جادویی می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل پنجره جادویی می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید