گشت زنی ده ها هواپیما و کشتی چینی اطراف تایوان

به گزارش آقای ابوالفضلی، ایسنا نوشت: چند روز پس از آنکه واشنگتن فروش 500 میلیون دلاری تسلیحات به تایوان را تایید کرد، وزارت دفاع تایوان امروز (شنبه) از گشت زنی ده ها هواپیما و کشتی چینی در اطراف این جزیره اطلاع داد.

گشت زنی ده ها هواپیما و کشتی چینی اطراف تایوان

خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزارت دفاع تایوان در بیانیه ای خاطرنشان کرد که 32 فروند هواپیمای ارتش آزادی بخش خلق و 9 فروند شناور نیروی دریایی در 24 ساعت گذشته بین ساعت 6 صبح آدینه تا 6 صبح شنبه در اطراف جزیره شناسایی شدند.

براساس این اطلاعیه از این تعداد، 20 هواپیما یا از خط میانی تنگه تایوان عبور کردند یا منطقه شناسایی دفاع هوایی تایوان را نقض کردند. ارتش تایوان گفت که در پاسخ، تایوان هواپیماها، کشتی ها و سامانه های موشکی خود را موظف کرد تا به این فعالیت ها پاسخ دهند.

طی سال گذشته، پکن در واکنش به فعالیت های سیاسی تایوان، مانورهای نظامی را در اطراف جزیره افزایش داده است. ارتش چین هفته گذشته پس از توقف معاون رئیس جمهور تایوان در آمریکا طی یک سفر رسمی به پاراگوئه، رزمایش هایی را در اطراف تایوان به عنوان هشدار جدی شروع کرد.

وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه خاطرنشان کرد که فروش سامانه های جستجو و ردیابی فروسرخ برای جت های جنگنده F-16 و سایر تجهیزات مرتبط به تایوان به ارزش نیم میلیارد دلار را امضا نموده است.

ژانگ شیائوگانگ، سخنگوی وزارت دفاع چین روز آدینه گفت که چین با فروش تسلیحات مخالف است و آن را مداخله فاحش در امور داخلی چین و اقدامی شنیع می داند که اصل چین واحد را نقض می نماید. ژانگ بعلاوه گفت که چین از آمریکا خواسته به تعهد خود مبنی بر عدم حمایت از استقلال تایوان عمل کند.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "گشت زنی ده ها هواپیما و کشتی چینی اطراف تایوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشت زنی ده ها هواپیما و کشتی چینی اطراف تایوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید