خیابان نانجینگ شانگهای و جاذبه های آن

به گزارش آقای ابوالفضلی، جاده نانجینگ جاده ای در شانگهای است که بخش شرقی آن منطقه خرید اصلی شانگهای است. این خیابان به همراه خیابان پنجم، خیابان آکسفورد، خیابان ارچارد، خیابان تاکشیتا و شانزه لیزه یکی از شلوغ ترین خیابان های خرید دنیا است.

خیابان نانجینگ شانگهای و جاذبه های آن

نام این خیابان از شهر نانجینگ، مرکز استان جیانگ سو در همسایگی شانگهای و مرکز ملی سابق جمهوری چین گرفته شده است. جاده نانجینگ امروزی شامل دو بخش، جاده نانجینگ شرقی و جاده نانجینگ غربی است.

برج شانگهای، معبد جید بودا و میدان مردم شانگهای از جمله جاذبه های گردشگری نزدیک این خیابان هستند که مورد توجه گردشگران بسیاری قرار گرفته اند. بیش از 600 کسب و کار در این خیابان مارک های معروف بی شماری را با کیفیت برتر و مدهای تازه ارائه می دهند. طبق آمار، روزانه بیش از 1700000 بازدیدکننده از جاده نانجینگ وجود دارد.

چرا بازدید از خیابان نانجینگ شانگهای پیشنهاد می شود؟

جاده نانجینگ به عنوان یکی از شلوغ ترین خیابان های خرید در دنیا شناخته می شود.

با گشت و گذار در این منطقه می توانید هم لذت های مدرن و هم گنجینه های سنتی چینی را بخرید.

تاریخچه جاده نانجینگ شانگهای

جاده نانجینگ بیش از 100 سال سابقه دارد. تاریخچه جاده نانجینگ به سال 1845 بازمی شود و به خط پارک معروف بود که از جاده بوند تا هنان بود. در سال 1854، به جاده ژجیانگ توسعه یافت. در سال 1826، به وسیله شورای شهر که مدیریت شهرک بین المللی را بر عهده داشت، نام تازهی به آن به نام جاده نانکینگ داده شد. در زبان چینی معمولا به آن جاده اصلی می گفتند.

در حدود سال 1930، خیابانی شلوغ بود. پس از جنگ دنیای دوم، دولت نام جاده را از نانکینگ به جاده نانجینگ شرقی تغییر داد، در همین حال آن ها نام جاده چاه حباب دار سابق را نیز به جاده نانجینگ غربی تغییر دادند و نام عمومی این دو جاده به جاده نانجینگ تبدیل شد که شامل پنج جاده است. در سال 2000، به عنوان بخشی از برنامه توسعه که به وسیله دولت محلی برگزار گردید، جاده نانجینگ بازسازی شد تا یک خیابان عابر پیاده معین باشد.

عرض آن حدود 28 متر و طول کل آن 200 متر است که از جاده هنان میانه تا جاده Xizang میانه امتداد دارد. اگر قصد خرید بلیط هواپیما خارجی و سفر به شانگهای چین را داشته باشید، پیشنهاد می شود که در کنار سایر جاذبه های تماشای از Nanjing Road نیز تماشا کنید.

جاده نانجینگ شرقی

این جاده یک منطقه تجاری اختصاصی است. در انتهای شرقی آن بخش مرکزی بوند قرار گرفته است که شامل هتل صلح است. بلافاصله غرب منطقه بوند به طور سنتی مرکز رستوران ها و کافه های سبک اروپایی بود. اگرچه در سال های اخیر با تغییر جمعیت بازدیدکنندگان از جاده نانجینگ از ساکنان محلی مرفه به بازدیدکنندگان از سراسر کشور، این ها کمتر مورد توجه قرار گرفته اند. بسیاری از قدیمی ترین و بزرگترین فروشگاه های شانگهای و بعلاوه انواع فروشگاه های خرده فروشی داخلی و بعضی غذاخوری های سنتی با سابقه طولانی در اینجا واقع شده اند.

جاده نانجینگ غربی

جاده نانجینگ غربی، در نزدیکی معبد جینگ آن، در سال 1860 به عنوان جاده حباب چاه ساخته شد. این جاده زمانی یکی از منطقه ها مسکونی برتر شانگهای بود، اما در ده سال گذشته شاهد توسعه مداوم بوده است. این منطقه اکنون میزبان چندین هتل پنج ستاره، مراکز خرید مجلل، رستوران ها و ساختمان های اداری است. اخیرا، این منطقه از ساخت خط 7 مترو که با خط 2 در ایستگاه معبد جینگ آن متصل می شود، بهره مند شده است. بسیاری از بوتیک های کالاهای لوکس، مد و مارک های ورزشی در خیابان نانجینگ غربی واقع شده اند.

هزینه و زمان پیشنهادی بازدید

همه روزه می توانید از این خیابان زیبا تماشا کنید. زمان پیشنهادی برای بازدید از خیابان نانجینگ شانگهای 2 الی 3 ساعت است.

نحوه دسترسی به خیابان نانجینگ شانگهای

1. سوار متروی خط 1، 2 یا خط 8 شوید و در میدان مردم پیاده شوید.

2. سوار اتوبوس خط 1 گشت و گذار در شهر شوید و در موزه مادام توسو پیاده شوید.

نحوه دسترسی به جاده نانجینگ شرقی

با متروی خط 2 ، خط 10 یا خط 1 اتوبوس گشت و گذار در شهر بروید و در خیابان نانجینگ شرقی پیاده شوید.

نحوه دسترسی به جاده نانجینگ غربی

1. سوار متروی خط 2، خط 12یا خط 13 شوید و در خیابان نانجینگ غربی پیاده شوید.

2. سوار اتوبوس23، 24، 41، 301، 304 یا 955 شوید و در ایستگاه Shimen Yilu Nanjing Xilu پیاده شوید.

برترین زمان سفر به شانگهای

در ماه های اکتبر تا نوامبر (9 مهر تا 9 آذر) هوا بسیار معتدل بوده و فصل داغ گردشگری شانگهای است.

مکان ها و جاذبه های تماشای نزدیک خیابان نانجینگ شانگهای

میدان مردم: 1 کیلومتر

باغ یو شانگهای: 1.9 کیلومتر

موزه شانگهای: 2 کیلومتر

مرکز اقتصادی دنیای شانگهای: 4.7 کیلومتر

برج مروارید خاور: 4.7 کیلومتر

برج شانگهای: 4.7 کیلومتر

هتل های نزدیک خیابان نانجینگ شانگهای

مینیمم کوزی لافت: 40 متر

هتل است آسیا: 400 متر

هتل سون دیز این: 550 متر

هتل سنترال: 700 متر

هتل گرند سنترال شانگهای: 850 متر

منبع: گردشبان

به "خیابان نانجینگ شانگهای و جاذبه های آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیابان نانجینگ شانگهای و جاذبه های آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید