کدام بازنشستگان می توانند وام بگیرند؟، شروط عجیب تسهیلات بازنشستگان!

به گزارش آقای ابوالفضلی، ثبت نام وام قرض الحسنه بازنشستگان تأمین اجتماعی به وسیله سامانه متمرکز از امروز شروع شد.

کدام بازنشستگان می توانند وام بگیرند؟، شروط عجیب تسهیلات بازنشستگان!

روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی گفت: همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، سامانه متمرکز ثبت نام وام قرض الحسنه بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی که هر یک از بازنشستگان تأمین اجتماعی می توانند شخصاً و بدون احتیاج به مراجعه حضوری، برای دریافت وام قرض الحسنه 12 میلیون تومانی در این سامانه ثبت نام نمایند، از ساعت 10 صبح روز پنج شنبه 20 بهمن لغایت 30 بهمن، به وسیله سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی به نشانی es.tamin.ir در دسترس نهاده شد.

طبق گفته سازمان تامین اجتماعی تنها بازنشستگانی می توانند نسبت به دریافت این وام درخواست دهند که سن آن ها حداقل 50 و حداکثر 78 سال است، دارای حداقل دو فرزند تحت تکفل هستند، طی دو سال گذشته از تسهیلات قرض الحسنه استفاده ننموده اند، امکان اخذ کسر اقساط معوق براساس شرایط حقوقی و دارای حداقل 10 سال سابقه بیمه پردازی هستند.

در این میان دو بند حداقل سن 50 تا 78 سال و دو فرزند تحت تکفل است که شبهه برانگیخته است، مطابق با قانون هریک از بچه ها تا سنی خاص تحت تکفل پدر و مادر خود هستند و والدین مسئولیت نگهداری از بچه ها را برعهده دارند. بر اساس آنچه در قانون آمده بچه ها دختر تاپیش از ازدواج و به شرط این که شاغل نباشند تحت تکفل والدین خود هستند. همچینن بچه ها پسر تا22 سالگی به شرط عدم اشتغال به کارمی توانند از مزایای دفترچه درمانی برخوردار شوند.

با توجه به آنچه گفت به طور قطع بازنشستگانی که در این بازه سنی هستند دارای بچه ها پسری هستند که سن آن ها بیش از 22 سال است و بعلاوه بچه ها دختر آن ها به احتمال زیاد یا شاغل هستند و یا ازدواج نموده و از تحت تکفل پدر خارج شده اند و تنها درصد خیلی کمی از بازنشستگان در این بازه سنی دو فرزند تحت تکفل خود دارند.

بند های سخت برای اخذ وام 12 میلیون تومانی در حالی وضع می گردد که به گفته دبیر کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران، در چند ماه سپری شده از سال نو، شرایط مالی و معیشتی بازنشستگان کارگری 50 درصد سقوط نموده است که یک بحران جدی ست و باید به صورت عاجل به آن رسیدگی گردد.

به گفته علی اکبر عیوضی مردم بیش از هر چیز از شرایط مالی ناراحت و ناراضی هستند؛ اقتصاد خانواده ها به سختی می گذرد؛ خصوصاً برای حقوق بگیران که در این شرایط به سختی زندگی می نمایند؛ بازنشستگان در شرایط به مراتب سخت تری هستند و رنج ها را بیشتر احساس می نمایند.

منبع: فرارو

به "کدام بازنشستگان می توانند وام بگیرند؟، شروط عجیب تسهیلات بازنشستگان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام بازنشستگان می توانند وام بگیرند؟، شروط عجیب تسهیلات بازنشستگان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید