پایه گذاری نخستین نظام رمزارز دنیا به وسیله بریتانیا

به گزارش آقای ابوالفضلی، بریتانیا برنامه هایش برای تنظیم مقررات فضای رمزارز و برپایی نخستین نظام دنیا برای جلوگیری از سوءاستفاده در بازار را اعلام نمود.

پایه گذاری نخستین نظام رمزارز دنیا به وسیله بریتانیا

دولت [بریتانیا] گفت که این نقشه راه تازه بعلاوه با هدف تنظیم مقررات رمزارز، رشد اقتصاد و تشویق به نوآوری در این بخش روبه رشد تدوین شده است.

وزرا قصد دارند بخش رمزارز را بیشتر با مقرراتی هماهنگ نمایند که نحوه عملکرد موسسات مالی سنتی را مشخص می نماید اما تا روز چهارشنبه جزئیات را منتشر نخواهند کرد.

وزارت خزانه داری بریتانیا در بیانیه ای گفت که رویکرد جدی تازه اش در تنظیم مقررات برای این بخش به کاهش قابل توجه ترین خطرات منجر خواهد شد اما در عین حال به بریتانیا امکان می دهد از مزایای فناوری های رمزارز نیز برخوردار گردد.

این اقدام پس از زنجیره ناکامی های جهانی بزرگی انجام می گردد که صنعت رمزارز را به شدت تکان داد؛ از جمله ورشکستگی صرافی بزرگ بیت کوین اف تی اکس.

وزارت خزانه داری بریتانیا گفت میخواهد برای مجموعه گسترده ای از فعالیت های مربوط به دارایی های رمزارزی مقررات تنظیم کند؛ مقرراتی که با رویکرد مالی سنتی آن نیز سازگار باشد.

مسئولیت مشخص جزئیات محتوای لازم در اسناد تصدیق و اعلام با مکان های معاملات رمزارز خواهد بود.

وزارت خزانه داری گفت بدین ترتیب می توانیم مطمئن شویم معاملات رمزارز با استانداردهای منصفانه و قوی انجام می شوند.

بعلاوه گفت که این مقررات ضوابط مربوط به متولیان و واسطه های مالی را تقویت می نماید.

وزارت خزانه داری بریتانیا گفت: هدف از این رایزنی رسیدن به نظرهایی درباره تقویت انسجام بازار و حفاظت از مصرف نماینده با اتکا به تنظیم نظامی حقوقی برای جلوگیری از سوء استفاده در بازار رمزارز است.

به گفته وزارت خزانه داری، جزئیات کامل این رایزنی صبح چهارشنبه منتشر خواهد شد.

این رایزنی تا 30 آوریل سال جاری ادامه خواهد داشت.

حزب کارگر خواهان اقدام فوری به جای رایزنی های بیشتر است.

تولیپ صدیق، وزیر شهر در دولت سایه بریتانیا، گفت: حزب کارگر ماه ها است درخواست نموده است برای برطرف شرایط غرب وحشی حاکم بر حوزه رمزارز اقدام های انضباطی انجام گیرد. اما وعده رایزنی بیشتر تنها کاری است که محافظه کاران انجام می دهند؛ در حالی که الان به اقدام احتیاج داریم.

در دوره این دولت نالایق، پس اندازهای میلیون ها مصرف نماینده بریتانیایی بر اثر فروپاشی رمزارزها به خطر افتاد و کلاهبرداری های رمزارزی به اندازه بی سابقه ای رسید. با این حال محافظه کاران همچنان به دادن شعارهای دهن پرکن در حوزه رمزارز سرگرم اند.

اندرو گریفیت، وزیر اقتصاد در خزانه داری بریتانیا گفت: بر تعهد خود به رشد مالی و ایجاد دگرگونی و نوآوری در فناوری و از جمله فناوری دارایی های دیجیتالی ثابت قدم می مانیم.

اما باید پاسدار مصرف نمایندگانی که به سراغ این فناوری نو می آیند هم باشیم و وجود استانداردهایی قوی، شفاف و منصفانه را تضمین کنیم.

منبع: فوت و فن / independentpersian.com

به "پایه گذاری نخستین نظام رمزارز دنیا به وسیله بریتانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایه گذاری نخستین نظام رمزارز دنیا به وسیله بریتانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید