واگنر عقب نشینی کردند ؛ نظامیان روس مسکو را ترک کردند

به گزارش آقای ابوالفضلی، نظامیان روس بعد از ظهر یکشنبه مسکو را ترک کردند و در پی آن مردم به خیابان ها هجوم آوردندو تردد به حالت عادی بازگشته است.

واگنر عقب نشینی کردند ؛ نظامیان روس مسکو را ترک کردند

به گزارش آقای ابوالفضلی، نیروهای روس که برای حفاظت از مسکو مرکز روسیه در این منطقه مستقر شده بودند، روز یکشنبه پس از عقب نشینی نیروهای واگنر وعقب نشینی، این منطقه را ترک کردند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس نیروهای روس در مسکو با ایجاد ایست بازرسی با خودروهای زرهی و نیرو در جنوبی شهر، برای ورود نیروهای واگنر آماده شده بودند.

پریگوژین رئیس گروه واگنر روز شنبه مدعی شد شهر روستوف تحت کنترل واگنر درآمده و آن را انتقام از حمله وزارت دفاع روسیه که این گروه مدعی شده علیه مواضعشان انجام شده، خاطرنشان کرد. در پی آن، رسانه های روسیه گزارش کردند نیروهای امنیتی روسیه وارد مقر شبه نظامیان واگنر در سنت پترزبورگ شدند.

ساعاتی بعد رئیس واگنر با میانجیگری رئیس جمهور بلاروس موافقت کرد پیشروی را توقف و نیروهایش را در ازای دریافت ضمانت های امنیتی عقب بکشد. به این ترتیب شورش واگنر در کمتر از 24 ساعت به سرانجام رسید.

بر اساس این گزارش، نیروهای روس مسلح به مسلسل روز شنبه پست های بازرسی در حومه جنوبی مسکو ایجاد نموده بودند. نظامیان روس بعد از ظهر یکشنبه به وقت تهران مرکز را ترک کردند و در پی آن مردم به خیابان ها هجوم آوردند.این کتردد به حالت عادی بازگشته و موانع و ایست های بازرسی برداشته شده است.

در تحولی دیگر، در پی فروکش کردن التهاب اوضاع در روسیه، نیروهای ویژه چچنی طرفدار رئیس جمهور روسیه روز یکشنبه از شهر روستوف در جنوب غربی روسیه، خارج شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز نیروهای ویژه چچن که برای مقاومت برابر پیشروی گروه واگنر در منطقه روستوف مستقر شده بودند، روز یکشنبه از این منطقه خارج شدند و عقب نشینی کردند.

آپتی آلودینوف فرمانده نیروهای چچنی گفت که نیروهای ویژه آخمت در حال بازگشت به مکانی هستند که قبلا در حال جنگ بودند.

منبع: همشهری آنلاین

به "واگنر عقب نشینی کردند ؛ نظامیان روس مسکو را ترک کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگنر عقب نشینی کردند ؛ نظامیان روس مسکو را ترک کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید