واکنش سفیر ایران در عراق به حادثه نجف

به گزارش آقای ابوالفضلی، ایرنا نوشت: سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در واکنش به حادثه آتش سوزی کنسولگری ایران در نجف اشرف تاکید نمود که هدف بعضی عوامل خارجی و داخلی در عراق از این اقدام، تخریب روابط خوب تهران - بغداد است.

واکنش سفیر ایران در عراق به حادثه نجف

ایرج مسجدی در اظهاراتی خبری امروز (پنجشنبه) گفت: قطعا هدف از آتش زدن کنسولگری ایران در نجف اشرف تخریب روابط برادرانه و خوب بین دو کشور همسایه و مسلمان جمهوری اسلامی ایران و عراق توسط بعضی عوامل خارجی و داخلی در عراق است.

وی خاطر نشان کرد که عوامل مزدور خارجی در عراق متاسفانه از سوی شبکه های معاند مورد حمایت، تحریک و تشویق قرار می گیرند تا به روابط خوب دو کشور ضربه بزنند.

مسجدی هدف شبکه های معاند را تخریب رابطه ایران و عراق ذکر و توضیح داد: هموطنان عزیز ایرانی باید بدانند که به هیج وجه این گونه رفتارها مورد تایید و خواست دولت و عموم ملت عراق و مقامات این کشور نیست.

وی اضافه نمود: همان طور که بعضا بعضی از اشرار در کشورمان دست به چنین اقداماتی می زنند در عراق نیز یک عده قلیل هستند که دست به چنین رفتارهایی می زنند، اما عموم جامعه عراق مخالف این گونه رفتارها است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق تاکید نمود که روابط خوب و برادرانه دو کشور مسلمان و همسایه ایران و عراق باعث ناخرسندی و خشم هماهنگ بعضی کشورهای منطقه ای شده و اینها از هیچ چیز برای از بین بردن این رابطه دو جانبه دریغ نمی نمایند.

وی در عین حال خواهان خویشتنداری مردم شریف ایران شد و گفت که اعمال این افراد معدود هرگز نمی توانند انعکاس دهنده اعمال ملت شریف عراق باشند، بلکه ملت عراق در مناسبت های مختلف از جمله اربعین حسینی نشان داده اند که علاقه مند و دوستدار ملت ایران و همه زائران هستند.

اعتراضات اجتماعی در عراق از اول اکتبر (9 مهرما) گذشته شروع شده و در مناسبت های مختلف، گروه های کوچک خشنی از داخل این اعتراضات دست به خشونت و ناآرامی در این کشور زده اند.

این گروه های کوچک خشن در حدود یک ماه قبل، دیوار خارجی کنسولگری ایران در کربلا را به آتش کشیده و همین گروه ها شامگاه گذشته (چهارشنبه) کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نجف اشرف را آتش زدند.

وزارت امور خارجه عراق متعاقب این حادثه در بیانیه ای شدید اللحن به شدت آن را محکوم کرد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش سفیر ایران در عراق به حادثه نجف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سفیر ایران در عراق به حادثه نجف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید