همدان در هفته کتاب از دومین جایزه قلم هگمتانه و نمایشگاه کتاب ملایر میزبانی می نماید

به گزارش آقای ابوالفضلی ، احمدرضا احسانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در گفت وگو با ستاد خبری بیست ونهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، ضمن بیان اینکه هفته کتاب با هدف بزرگداشت و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برگزار می گردد، گفت: خواندن و مطالعه کتاب تاثیرات شگرفی در فکر و عملکرد انسان در زندگی فردی و اجتماعی می گذارد و در تمام دوره ها و زمان ها یاری حال بشر بوده است و به عنوان یک معلم اصول زندگی را در انسان نهادینه می نماید.

همدان در هفته کتاب از دومین جایزه قلم هگمتانه و نمایشگاه کتاب ملایر میزبانی می نماید

وی اضافه نمود: ما در کنار سایر مجموعه ها نیز بحث ترویج کتاب و کتابخوانی برای هفته کتاب را در نظر گرفتیم که برگزاری دومین دوره جایزه قلم هگمتانه و انتخاب کتاب سال استان همدان یکی از این برنامه ها است.

احسانی با اشاره به اینکه در این مراسم، همه آثاری که درباره همدان تالیف شده آنالیز می گردد، بیان کرد: از همه آثار نگاشته شده در این زمینه تجلیل می گردد و آثار برگزیده و منتخب در این حوزه نیز معرفی شده و به صورت ویژه تقدیر می شوند. بعلاوه طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در این جشنواره، برگزیدگان حوزه کتاب و کتابخوانی استان نیز تقدیر خواهند شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان به برگزاری نمایشگاه تازه های کتاب در همدان اشاره نمود و شرح داد: با توجه به برگزاری جایزه قلم هگمتانه، در بخش ویژه ای تازه های کتاب استان و تازه های کتاب کشور در معرض دید عموم قرار می گیرد.

وی بعلاوه از برگزاری برنامه عصر کتاب اطلاع داد و بیان کرد: این برنامه به تجلیل از یکی از نویسندگان مشهور، هادی گرسویی اختصاص دارد؛ گرسویی محقق و پیشکسوت حوزه تالیف و نویسندگی و اهل همدان است. اهدای کتاب به مراکز آموزشی و فرهنگی، کتابخانه های عمومی، موسسات و مراکز فرهنگی و برگزاری جلسات نقد و آنالیز کتاب در 10 شهرستان استان از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای این هفته است.

احسانی در انتها سخنان خود با بیان اینکه یک نمایشگاه کتاب در شهر ملایر نیز برگزار خواهد شد، گفت: همزمان با بیست ونهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران نمایشگاه بزرگ کتاب ملایر با همکاری شهرداری، شورای شهر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر برگزار و با عرضه 400 عنوان کتاب و تخفیف 50 درصدی به مدت یک ماه فعالیت خواهد نمود.

بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از بیست وچهارم آبان ماه تا یکم آذرماه 1400با شعار جای خالی را با کتاب خوب پُرکنیم در سراسر کشور برگزار می گردد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "همدان در هفته کتاب از دومین جایزه قلم هگمتانه و نمایشگاه کتاب ملایر میزبانی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همدان در هفته کتاب از دومین جایزه قلم هگمتانه و نمایشگاه کتاب ملایر میزبانی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید