نوری می تواند وزارت خانه آموزش و پرورش را مدیریت کند

به گزارش آقای ابوالفضلی، تهران (پانا) - عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان در سطح وزیر به شخصی نیاز است که بتواند یک نگاه همه جانبه و جامعه نگر و سیستمی به وزارت خانه آموزش و پرورش داشته باشد، گفت آقای نوری با توجه به سوابق شان و جنبه های اجرایی می توانند وزارت خانه را مدیریت کنند و جمع بندی کلی بنده نسبت به ایشان مثبت است.

نوری می تواند وزارت خانه آموزش و پرورش را مدیریت کند

روبرت بگلریان، کننده مسیحیان ارامنه جنوب کشور و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به معرفی دکتر یوسف نوری به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش؛ اظهار کرد: هنوز اطلاعی ندارم از اینکه کمیسیون تخصصی آموزش چه تصمیمی درباره وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گرفته است، چون در هفته جاری در حوزه انتخابیه بودیم.

وی ادامه داد: از قرائن و سوابق، ایشان در حوزه آموزش و پرورش بوده اند و سابقه دارند و این یک نکته مثبت است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: در سطح وزیر به شخصی نیاز داریم که بتواند یک نگاه همه جانبه و جامعه نگر و سیستمی به وزارت خانه داشته باشد. لزوما سوابق آموزشی داشتن نه نقطه ضعف است و نه نقطه قوت؛ البته در نوع خود نقطه قوت است.

وی شرح داد: آقای نوری با توجه به سوابق شان و جنبه های اجرایی از نگاه کلان و سازمانی می توانند وزارت خانه را مدیریت کنند اما از حیث راهبردی و برنامه های آینده، نیاز به همفکری کارشناسان، متخصصین و آحاد دست اندرکاران این حوزه خواهند داشت.

کننده مسیحیان ارامنه جنوب کشور گفت: جمع بندی کلی بنده نسبت به ایشان مثبت است، اما باز هم باید بررسی کرد و نگاه و صحبت های مخالفین و موافقین و صحبت های وزیر پیشنهادی را هم شنید. سعی می کنم در روزهای آینده برنامه های ایشان را بخوانم و اشرافی به موضوع پیدا کنم اما به طور کلی نگاه منفی نسبت به ایشان ندارم.

یوسف نوری متولد سال 1340 در ایلام و دارای دکتری تخصصی مدیریت از دانشگاه علامه طباطبائی است. مدیرکل برنامه و بودجه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش، عضو هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان کشور، تدریس در مدارس و دانشسرای تربیت معلم استان ایلام و مدارس ایران در قطر و بحرین از جمله سوابق اجرایی و فرهنگی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش است. وی همچنین مؤلف چند جلد کتاب تخصصی و در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء نیز فعالیت داشته است.

جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش یکشنبه 7 آذرماه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "نوری می تواند وزارت خانه آموزش و پرورش را مدیریت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوری می تواند وزارت خانه آموزش و پرورش را مدیریت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید