هفت وزیر به مجلس می فرایند

به گزارش آقای ابوالفضلی، کمیسیون های مجلس در هفته جاری میزبان وزیران امور مالی و دارایی، نیرو، کشور، آموزش و پرورش و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کشاورزی و خارجه است.

هفت وزیر به مجلس می فرایند

به گزارش ایرنا، فرهاد دژپسند، رضا اردکانیان، عبدالرضا رحمانی فضلی، محسن حاجی میرزایی، محمد شریعتمداری، کاظم خاوازی و محمد جواد ظریف این هفته با حضور در کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی به سوالات نمایندگان پاسخ می دهند.

آخرین شرایط بازار سرمایه در کمیسیون مالی آنالیز می گردد

اعضای کمیسیون مالی آنالیز کلیات طرح استفساریه تبصره (1) ماده (22) قانون نظام صنفی و آنالیز استفساریه ماده 13 قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری صنعتی جمهوری اسلامی را در دستور کار دارند.

آنالیز لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری غنا به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات های بر درآمد، سرمایه و عواید سرمایه ای، آنالیز لایحه پروتکل اصلاحی موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کرواسی، آنالیز لایحه پروتکل بین دولت جمهوری اسلامی ایران و شورای فدرال سوئیس به منظور اصلاح موافقتنامه (5) آبان 1381 هجری شمسی (27 اکتبر 2002) میان دولت جمهوری اسلامی ایران و شورای فدرال سوئیس برای اجتناب از اخذ مالیات مضاعف در مورد مالیات های بر درآمد و سرمایه و پروتکل آن در دستور کار این هفته کمیسیون مالی مجلس است.

اعضای این کمیسیون این هفته همچنین یک نفر را از برای عضویت در کمیته تبعات احتمالی انتشار اوراق اسلامی در بازار های پول و سرمایه کشور انتخاب می نمایند.

کمیسیون مالی مجلس روز دوشنبه هم آخرین شرایط بازار سرمایه را با حضور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار آنالیز می نماید.

آنالیز آخرین اقدامات سازمان مالیاتی درباره اجرای طرح جامع نظام مالیاتی و آنالیز آخرین شرایط اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی به همراه بازدید از سامانه های تخصصی در محل سازمان امور مالیاتی کشور دیگر دستور کار در روز دوشنبه 30 فروردین ماه خواهد بود.

اعضای کمیسیون مالی مجلس در روز سه شنبه هم میزبان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواهند بود تا شریعتمداری به سوالات بعضی از نمایندگان پاسخ دهد.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور هم برای پاسخ به 4 نفر از نمایندگان سه شنبه هفته جاری به کمیسیون مالی خواهد رفت.

وزیر نیرو به کمیسیون عمران می رود

کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در نشست روز یک شنبه و سه شنبه (29 و 31 فروردین ماه) ادامه رسیدگی به طرح اصلاح ماده 100 قانون شهرداری ها را در دستور کار خود دارد. این هفته همچنین رضا اردکانیان وزیر نیرو برای پاسخ به سوال 9 نفر از اعضای کمیسیون عمران به مجلس خواهد رفت.

کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نیز در روز های یکشنبه و سه شنبه طرح ها و لوایح فرعی ارجاعی به کمیسیون و موانع و مسائل تأمین برق کشور در تابستان امسال را آنالیز می نماید.

همچنین قرار است انتخاب 7 نفر از اعضای کمیسیون برای عضویت در کمیسیون مشترک آنالیز طرح تشکیل وزارتخانه های انرژی و آب و محیط زیست در روز سه شنبه انتخاب شوند.

آنالیز عملکرد منابع و مصارف سال 99 صندوق توسعه ملی در کمیسیون برنامه و بودجه

روز یکشنبه مرتضی شهیدزاده رییس هیأت عامل صندوق توسعه ملی در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس عملکرد منابع و مصارف سال 1399 این صندوق را گزارش می دهد.

آنالیز طرح جهش فراوری در کمیسیون جهش و رونق فراوری

طرح جهش فراوری دانش بنیان با حضور وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری، امور مالی و دارایی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، صندوق نوآوری و شکوفایی، اتاق ایران، دیوان محاسبات کشور و مرکز پژوهش های مجلس این هفته در کمیسیون جهش فراوری آنالیز می گردد.

آنالیز اجرای سیاست های کلی اصل 44 و آنالیز پشتیبانی از فراوری با حضور وزیر امور مالی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه کشور، اتاق ایران، دیوان محاسبات کشور و مرکز پژوهش های مجلس در دستور این هفته کمیسیون است.

طرح آمایش دانشگاه روی میز کمیسیون آموزش

آنالیز تقاضای اعمال تبصره یک ماده 45 آئین نامه داخلی مجلس از سوی تعدادی از نمایندگان درخصوص نحوه اجرای طرح آمایش دانشگاه ها توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

آنالیز طرح الزام سازمان سنجش آموزش کشور به طراحی سوالات کنکور سراسری صرفا از متن کتاب های رسمی آموزش و پرورش و آنالیز تقاضای اعمال تبصره 1 ماده 45 آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی از سوی تعدادی از نمایندگان درخصوص مشکل عدم احتساب فاصله خدمتی کارآموزان دانشسرا ها در دستور کار این هفته کمیسیون است.

آنالیز طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق های بازنشستگی در کمیسیون اجتماعی

ادامه آنالیز طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق های بازنشستگی، دعوت از وزیر آموزش و پرورش به منظور پاسخگویی در مورد درخواست اعمال ماده 234 نمایندگان و لایحه استخدامی شهرداری هابا حضور دستگاه ها و سازمان های مربوط نیز قرار است در کمیسیون اجتماعی آنالیز گردد.

آنالیز ابعاد خرابکاری در سایت نطنز در کمیسیون امنیت ملی مجلس

اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی این هفته هم میزبان محمد جواد ظریف هستند وزیر امور خارجه قرار است با حضور در کمیسیون به سوالات نمایندگان پاسخ دهد. اعضای این کمیسیون این هفته گزارش رئیس هیئت اعزامی به تأسیسات هسته ای نطنز به منظور آنالیز ابعاد حادثه اخیر را استماع می نمایند.

آنالیز آخرین شرایط مرز های شمال غرب کشور با حضور مسئولان ذی ربط دستور کار دیگر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی است.

اعضای کمیسیون شورا ها و امور داخلی هم این هفته از تاسیسات آب سنگین اراک بازدید می نمایند. ارائه گزارش و آنالیز آخرین اقدامات به عمل آمده درخصوص اسناد آمایش استانی توسط مرکز پژوهش ها و سازمان برنامه و بودجه کشور و ارائه برنامه ها و تقسیم وظایف کمیته های شش گانه کمیسیون در سال 1400 نیز برای دستور جلسات این هفته کمیسیون امور داخلی کشور و شورا ها پیش بینی شده است.

اعضای کمیسیون بهداشت از موسسه برکت بازدید می نمایند

بازدید از موسسه برکت در مورد آنالیز آخرین اقدامات صورت گرفته در جهت فراوری واکسن کرونا، آنالیز دارو های موثر در درمان بیماری کرونا و بازدید از شرکت فراوری نماینده تجهیزات پزشکی در جهت تحقق شعار سال در دستور کار کمیسیون بهداشت است.

این هفته همچنین قرار است محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پاسخگویی به سوال تعدادی از نمایندگان در کمیسیون شورا ها و امور داخلی حضور یابد.

کمیسیون صنایع و معادن

آنالیز ایرادات شورای نگهبان در طرح ساماندهی خودرو و آنالیز طرح جهش فراوری دانش بنیان و طرح اصلاح موادی از قانون معادن کشور نیز برای دستور جلسه این هفته کمیسیون صنایع و معادن پیش بینی است.

خاوازی و اردکانیان در کمیسیون کشاورزی

دعوت از وزرای جهاد کشاورزی و نیرو، معاونین و مدیران استانی، استاندار سیستان و بلوچستان و سایر مدیران استانی به منظور پیگیری تصمیمات اتخاذ شده در سفر این کمیسیون به استان سیستان و بلوچستان و آنالیز مسائل و مسائل حوزه مکانیزاسیون و ماشین آلات کشاورزی با دعوت از مسئولین اجرایی ذیربط و دعوت از وزیر نیرو به منظور پاسخگویی به سوالات تعدادی از نمایندگان نیز در دستور کار این هفته کمیسیون کشاورزی است.

منبع: فرارو

به "هفت وزیر به مجلس می فرایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفت وزیر به مجلس می فرایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید