قانون این کشور اجازه می دهد برهنه رانندگی کنید!

به گزارش آقای ابوالفضلی، در دنیا قوانین عجیبی وجود دارد که البته شاید بر اساس فرهنگ و طرز فکر حاکم در هر ملت این قوانین عجیب به نظر برسند! رانندگی هم یکی از همین ها است.

قانون این کشور اجازه می دهد برهنه رانندگی کنید!

رانندگی در دنیا به کاری روزمره و معمولی بدل شده. زمانی که مقررات سایر ملل را نگاه می اندازیم، می بینیم برخی ها سخت گیرانه، عجیب، ساده و یا مضحک به نظر می رسند، اما باید از سوی شهروندان آن کشور مورد احترام و اجرا قرار بگیرند. حال قصد داریم در آقای ابوالفضلی شما را با 8 تا از عجیب ترین قوانین رانندگی در دنیا آشنا کنیم. با ما همراه باشید، قطعا لحظات سرگرم نماینده و جالبی را سپری خواهید کرد.

رانندگی با ماشین کثیف ممنوع

کاخ کرملین، محل وضع قوانین در روسیه، به شدت نسبت به خودروهای کثیف واکنش نشان داده و ممنوعیت تردد این دست خودروها را به صورت قانون تدوین کرده است. چنانچه راننده ای با خودرو ناپاک در خیابان ها رفت وآمد کند، متحمل پرداخت جریمه ای 4000 دلاری خواهد شد. به تازگی این تبصره به مفاد قانونی کشور امارت نیز افزوده شده است.

انباشتن زباله در خودرو ممنوع

کارولینای جنوبی در سال های نه چندان دور از اواخر دهه 90 میلادی با حجم عظیمی از جوندگان موذی روبه رو شد، که ناشی از ریختن زباله در معابر و اتومبیل ها بود. ازاین رو کنگره سیاست گذاری های ماده قانونی را مبنی بر عدم انباشت زباله در اتومبیل تصویب و اجرا نمود. یکی از عجیب ترین قوانین رانندگی در دنیا این است، افرادی که با اتومبیل پر از آشغال در خیابان تردد نمایند علاوه بر پرداخت جریمه به مدت 1 ماه نیز از رانندگی محروم خواهند شد.

دوشنبه ها رانندگی ممنوع

یکی از عجیب ترین قوانین رانندگی در دنیا در شهر مانیلا واقع در استان متحده آمریکا اتفاق می افتد، چنانچه پلاک ماشین افراد به 1 و 2 ختم شود، روزهای دوشنبه حق تردد در شهر را ندارند. دوربین های کنترل ترافیک به شدت بر این قانون پافشاری کرده و با متخلفان برخورد خواهند کرد. البته این ماده قانونی برای افرادی که قصد فرار از کار را در روزهای دوشنبه دارند بسیار محبوب به نظر می رسد.

پرتاب آب دهان از خودرو به بیرون به جز راننده های کامیون، ممنوع

شاید مضحک به نظر برسد، اما پرتاب کردن آب دهان به وسیله اشخاص به بیرون از اتومبیل ممنوع است و فقط رانندگان کامیون هستند که با خیال راحت می توانند، این کار را انجام دهند. این ماده قانونی در استان جورجیا تصویب و به اجرا در آمد. البته هنوز دلیل آزادی رانندگان کامیون در پرتاب آب دهان تعیین نیست.

پاشیدن آب گل آلود بر روی عابرین ممنوع

ژاپنی ها به شدت، قوانین و مقررات را محترم شمرده و با تمام توان اجرا می نمایند. طبق قوانین مصوب این کشور، رانندگان حق ندارند به نحوی رانندگی نمایند، که آب گل آلود به عابرین پاشیده شود. افراد متخلف با جریمه ای 50 دلاری روبه رو خواهند شد.

نشاندن گوریل روی جایگاه عقب ممنوع

استان ماساچوست در آمریکا، قانون ممنوعیت نشاندن گوریل بر جایگاه عقب خودرو را به تصویب رسانده است. حال یک سوال: آیا نشستن گوریل بر جایگاه جلو خالی از اشکال است؟ دلیل وضع این ماده قانونی از سوی سیاست گذاران آمریکایی تعیین نیست.

در آلمان می توانید برهنه رانندگی کنید

طبق قوانین مصوب کشور آلمان، اتومبیل و فضای داخل آن یک حریم خصوصی محسوب می شود و راننده یا سرنشینان می توانند به صورت برهنه در ماشین بنشینند و یا رانندگی نمایند. شهروندان آلمانی تا زمانی که از خودرو خارج نشوند، مجازند در فضای ماشین آزادانه به امور روزمره خود فعالیت داشته باشند.

کمربند ایمنی سگتان را ببندید

در قوانین ایتالیا بستن کمربند ایمنی برای سگ یا حیوانات خانگی الزامی است. ساکنان این کشور چنانچه برای سگ شان کمربند نبندند، متحمل جریمه ای 100 دلاری شده و حتی ممکن است، مسئولیت حفاظت از حیوان خانگی را از راننده سلب و به افراد واجد شرایط بسپارند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب با یک روش ساده از شر رسوب کتری خود خلاص شوید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "قانون این کشور اجازه می دهد برهنه رانندگی کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون این کشور اجازه می دهد برهنه رانندگی کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید