طبیعتی بکر در جزیره ساموآ

به گزارش آقای ابوالفضلی، سواحل بسیار زیبا و دوست داشتنی و اقیانوسی که تا امتداد افق ادامه دارد، رنگ فیروزه ای آب های اقیانوس، آلاچیق های دست ساز که از شاخ و برگ درختان ساخته شده اند، درختان گرمسیری و آداب و رسومی که به چشمان شما ناشناخته است، همگی ترکیب بی نظیری را به شما ارائه می دهند که سفری به یاد ماندنی را در ساموآ برای شما خواهند ساخت.

طبیعتی بکر در جزیره ساموآ

شگفت انگیز ترین جزیره در اقیانوس آرام

جزایر متعددی در اقیانوس های بیکران این کره وجود دارد که در این میان بسیاری از آنها شناخته شده و پرترددند اما برخی نیز از نظرها به دور مانده اند و حتی شاید نامشان را نیز نشنیده باشیم. یکی از ناشناخته ترین های اقیانوس آرام ، جزیره ایست با نام ساموا.

ایالات مستقل ساموآی باختری که با نام ساموآ شناخته می شود کشوری است واقع در قارهٔ اقیانوسیه، اقیانوس آرام جنوبی، این جزیره همانند هاوایی در یک نقطه دور افتاده از اقیانوس آرام واقع شده است و یک جزیره گردشگری به شمار می آید.

ساموا طبیعت بکر و زیبایی دارد، برخی از سواحل آن به قدری زیباست که تصور می کنید وارد داستان های تخیلی شده اید. علاوه بر اینها جنگل های گرمسیری صخره های فرش شده ساحل و آبشار های آن نیز از جمله زیبایی های این جزیره کوچک و ناشناخته به شمار می فرایند.

چه چیز ساموا را جزیره ای مجذوب کننده و تماشای می سازد؟

همانطور که گفته شد ساموا طبیعتی بکر و خارق العاده دارد و از آنجایی که همانند سایر جزایر مطرح جهان خیلی پرتردد نیست، این طبیعت شگفت انگیز آن دست نخورده و تماشای به جای مانده.
گودال تو سوا (To Sua Trench)

با داشتن صخره هایی به ارتفاع 100 فوت و فضای سرسبزی که اطراف آن را احاطه کرده است، این گودال که برای شنا کردن استفاده می شود پر از آب گرم و شفاف دریای آزور است. معمولا افرادی که علاقه به شنا کردن و بخصوص شیرجه زدن در آب دارند به این منطقه می آیند تا از هیجان و لذت آن بهره مند شوند.

علاوه بر اینها این گودال آب از طریق یک تونل زیر آبی به اقیانوس وصل می شود بنابراین اگر شناگر ماهری باشید شاید بتوانید کمی زیر آب نیز سفر کنید.

علاوه بر اینها می توان به پارک و فضای سبز اطراف آن رفت و از بودن در طبیعت گرمسیری و بکر آن لذت برد.

آبشار آفو آئو (Afu Aau Falls)

آبشار آفو آئو که با نام آبشار اولموئه (Olemoe) نیز شناخته شده است، آبشاری خارق العاده و چشم نواز در جنوب شرقی جزیره است، این آبشار در دل جنگلهای انبوه بارانی و طبیعت سرسبز آن قرار گرفته است که چشم انداز ای رویایی و باورنکردنی ایجاد کرده است.

علاوه بر اینها، این آبشار هم محل مناسبی برای شنا کردن و شیرجه زدن است و یک مکان تفریحی محبوب در جزیره به شمار می رود.

فواره طبیعی آلوفاگا (Alofaaga)

این فواره های طبیعی در دهکده ای به نام تاگا در جنوب غربی این جزیره قرار دارند. از این حفره ها با شدت زیاد آب به بیرون پرتاب شده و تا صدها فوت در هوا پخش می شود. بازدید از این فواره ها برای بسیاری از گردشگران جزیره و حتی محلی های آن مجذوب کننده و پرهیجان است.

محلی ها معمولا برای نشان دادن شدت پرتاب آب درون این حفره آناناس میندازند و وقتی آب با شدت به بیرون پرتاب می شود این آناناس ها در هوا می ترکند و صحنه ای عجیب و جالب ایجاد می کنند.

پناهگاه لاک پشت ها در ساتوالپای (Satoalepai)

در دهکده ای به نام ساتوالپای منطقه ای وجود دارد که به آن پناهگاه لاک پشت ها گفته می شود، در این منطقه دهها لاک پشت سبز خواهید دید.

این موجودات ماقبل تاریخ زیبا سالیان سال صید می شدند و همین منجر به رو به انقراض رفتن نسل آنها شده است.

در نتیجه محلی های منطقه تصمیم گرفتند تا از این موجودات محافظت کنند و زندگی جدیدی به آنها بدهند. بنابراین این منطقه را که یک استخر نیمی آب شرب نیمی آب نمک است به آنها اختصاص داده اند. زمانیکه این لاک پشت ها به خوبی رشد کنند آنها را به اقیانوس باز می گردانند.

ساحل لالومانو (Lalomanu Beach)

لالومانو نیز یک دهکده در سواحل شرقی این جزیره است که بخاطر آبهای آرام و شن های ساحلیش شناخته شده است.

این ساحل بسیار مجذوب کننده ، آرام و تماشای است و چشم انداز بسیار زیبایی از محیط اطراف و سواحل سنگی آن دارد. علاوه بر اینها شنا کردن در این آبهای آبی و شفاف نیز بسیار لذتبخش خواهد بود.

تماشای غروب آفتاب در فالئالوپو (Falealupo)

این ساحل آخرین نقطه جهان برای تماشای غروب آفتاب است. فالئالوپو در غربی ترین نقطه جزیره واقع شده است که در آن می توانید هم به شنا و استراحت کنار ساحل بپردازید هم از طبیعت گرمسیری و جنگل های بارانی آن بهره مند شده و لذت ببرید.

اما هنگام غروب می توانید یکی از زیباترین غروب های خورشید را کنار ساحل و اقیانوس آرام تماشا کنید.

منبع: سایت ایران ناز

منبع: راسخون

به "طبیعتی بکر در جزیره ساموآ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طبیعتی بکر در جزیره ساموآ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید