شوراهای شهر برای ورود خودروها به محدوده طرح ترافیک عوارض می گیرند

به گزارش آقای ابوالفضلی، نمایندگان مجلس در مصوبه ای به شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان ها مجوز وضع عوارض برای ورود خودروها به محدوده های طرح ترافیک و زوج و فرد را دادند.

شوراهای شهر برای ورود خودروها به محدوده طرح ترافیک عوارض می گیرند

به گزارش آقای ابوالفضلی، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (دوشنبه) و در ادامه بررسی لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها ماده 8 را با 156 رای موافق، 13 رای مخالف و 6 رای ممتنع از مجموع 214 نماینده حاضر در مجلس تصویب کردند.

طبق این مصوبه ماده 15 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی با اصلاحات و الحاقات بعدی و تبصره2 آن به شرح زیر اصلاح می گردد و یک تبصره به عنوان تبصره 3 به آن الحاق می گردد:

ماده 15 - شهرداری ها می توانند به منظور استفاده صحیح از عرض معابر شهری با توقفگاه خودروی مجاز حاشیه ای با هماهنگی پلیس راهور از ابزارهای لازم از قبیل ایست سنج (پارکومتر) یا کارتخوان استفاده کرده و مبلغ مناسبی که میزان و محدوده زمانی آن توسط شورای اسلامی شهر تعیین می گردد از شهروندان اخذ و صرف توسعه، حمل و نقل عمومی نماید. توقف بدون مجوز به منزله ارتکاب تخلف توقف ممنوع است.

تبصره2، اشخاص حقیقی و حقوقی موظفند نسبت به ثبت بارنامه و پرداخت هزینه صدور آن به میزان 20 هزار ریال اقدام کند. 100 درصد درآمد خود به حساب شهرداری محل واریز می گردد و صرف توسعه حمل و نقل عمومی و زیرساخت های شهری گردد. مبلغ مذکور هر سه سال یکبار به پیشنهاد وزارت کشور و تصویب هیات وزیران قابل اصلاح است.

وزارت کشور (سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور) موظف است نسبت به راه اندازی سامانه ثبت اطلاعات بارنامه ظرف مدت شش ماه اقدام کند.

تبصره3، شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان ها می توانند در چارچوب ضوابط شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور و با رعایت مصوبات شورای ترافیک استان ها (در تهران شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران) نسبت به وضع عوارض صدور مجوز ورود به محدوده های طرح ترافیک و زوج و فرد مطابق با قوانین و مقررات مربوطه اقدام کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شوراهای شهر برای ورود خودروها به محدوده طرح ترافیک عوارض می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شوراهای شهر برای ورود خودروها به محدوده طرح ترافیک عوارض می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید