شرکتی سوئدی برای توسعه تولید گرافن پیروز به جذب سرمایه 10 میلیون دلاری شد

به گزارش آقای ابوالفضلی، یک شرکت سوئدی با جذب سرمایه بیش از 10 میلیون دلاری قصد دارد تولید گرافن به روشن نوین را توسعه دهد.

شرکتی سوئدی برای توسعه تولید گرافن پیروز به جذب سرمایه 10 میلیون دلاری شد

به گزارش گروه فناوری آقای ابوالفضلی، شرکت سوئدی گرافمچ (Graphmatech) متخصص فناوری مواد گرافنی، از برگزاری دور جدید جذب سرمایه بیش از 10 میلیون دلار (84.5 میلیون کرون) خبر داد. این شرکت گفت که این جذب سرمایه به منظور سرعت بخشیدن به توسعه فناوری آن ها و عرضه محصولات مبتنی بر گرافن به بازار است.

مامون طاهر مدیرعامل و بنیانگذار گرافمچ می گوید: ما بسیار خوشحالیم که می بینیم چنین طیف گسترده ای از سرمایه گذاران ارزش فناوری مواد گرافنی ما را تأیید می کنند و سرمایه گذاران جدید و سرمایه گذاران قبلی از چشم انداز پایدار ما پشتیبانی می کنند. با لطف و حمایت آن ها، گرافمچ می تواند به افزایش ظرفیت تولید، راه اندازی محصولات جدید و افزایش رجحان فناوری ادامه دهد.

Molindo Energy، Forward Ventures و SEB Venture از جمله سرمایه گذاران جدید هستند، در حالی که سرمایه گذاران موجود، ABB Technology Ventures، Almi Invest GreenTech، Walerud Ventures و KIC Innoenergy به سرمایه گذاری در گرافمچ ادامه می دهند.

مورگان سادارنگانی، مدیرعامل و بنیانگذار Molindo Energy می گوید: گرافمچ بازیگر اصلی در انتقال انرژی خواهد بود.

کورت کالتنگر از مدیران شرکت ABB Technology Ventures می گوید: با استفاده از امکان استفاده از خواص گرافن در مقیاس صنعتی، فناوری گرافمچ پتانسیل فوق العاده ای برای ایجاد برق پایدار در صنعت، تولید مواد افزودنی و ذخیره انرژی در اختیار شما قرار می دهد. برای ABB Technology Ventures، همکاری با چنین تیم با استعدادی به سرپرستی مامون و کمک به مرحله بعدی رشد گرافمچ یک امتیاز است.

گرافمچ چندی قبل اقدام به ابداع روشی برای جداسازی گرافن در طول فرآیند تولید گرافن کرده است. این روش جداسازی گرافن توسط این شرکت به صورت پتنتی به ثبت رسیده است. جداسازی گرافن در طول فرآیند تولید، یکی از مشکلاتی است که بسکمک از شرکت ها با آن روبه رو هستند. در نهایت گرافمچ Aros Geraphene را معرفی کرد که یک پودر قابل حل شدن در آب، روغن، فلزات و پلاستیک است. این گرافن را می توان روی سطح قطعات چاپ شده سه بعدی قرار داد بدون این که خواص گرافن دچار زوال شود.

گرافمچ دومین شرکت سرمایه گذار سوئدی است که در شرکت ای بی بی تکنولوژی ونچرز سرمایه گذاری می کند. مسئولان این شرکت می گویند: از روز اولی که ما این فناوری را ابداع کردیم، دریافتیم که گرافن تولید شده توسط این روش بسیار خواص جالبی دارد. گرافمچ براساس تحقیقات بنیادین فعالیت می کند به طوری که دستاورد های این شرکت و پتانسیل های آن مورد توجه سازمان های مختلف قرار می گیرد و در نتیجه پروژه های مشترک متعددی با سازمان ها و شرکت های مختلف تعریف می شود.

گرافمچ یک شرکت خصوصی سوئدی است که با دانشگاه آپسالا همکاری نزدیکی دارد. این شرکت فناوری Aros Graphene® را به شرکت های مختلف فروخته است. این شرکت بخشی از مرکز نوآوری ABB و InnoEnergy Highway است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شرکتی سوئدی برای توسعه تولید گرافن پیروز به جذب سرمایه 10 میلیون دلاری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکتی سوئدی برای توسعه تولید گرافن پیروز به جذب سرمایه 10 میلیون دلاری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید