روسیه با جمهوری های دونتسک و لوگانسک روابط دیپلماتیک برقرار کرد

به گزارش آقای ابوالفضلی، خبرگزاری خبرنگاران-وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای گفت که با جمهوری های مردمی دونتسک و لوگانسک روابط دیپلماتیک برقرار نموده است.

روسیه با جمهوری های دونتسک و لوگانسک روابط دیپلماتیک برقرار کرد

به گزارش خبرگزاری آقای ابوالفضلی، در بیانیه روز سه شنبه وزارت امور خارجه روسیه گفته شده است: مطابق فرمان شماره 71 ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در 21 فوریه، امروز از راه تبادل یادداشت ها بین وزارت خارجه روسیه و جمهوری مردمی دونتسک و جمهوری مردمی لوگانسک، توافقنامه ای برای برقراری روابط دیپلماتیک بین روسیه و این دو کشور در سطح سفارتخانه تنظیم شده است.

در بیانیه خاطرنشان شده استک سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه پیغام های تبریک به ناتالیا نیکونورووا وزیر امور خارجه جمهوری خلق دونتسک و ولادیسلاو دینووا وزیر خارجه جمهوری خلق لوگانسک به مناسبت به رسمیت شناختن این جمهوری ها و برقراری روابط دیپلماتیک با روسیه ارسال کرد.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: طرف روسی، کوشش های خود را بر توسعه همه جانبه همکاری ها با جمهوری دونتسک و جمهوری لوگانسک ازجمله به وسیله وزارت امور خارجه به نفع مردم کشورهای ما و تحکیم صلح و امنیت و ثبات منطقه ای تمرکز نموده است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز دوشنبه استقلال جمهوری های مردمی دونتسک و لوگانسک را به رسمیت شناخت و با سران این منطقه ها قراردادهای دوستی، همکاری و یاری متقابل امضا کرد.

ایرنا

منبع: خبرگزاری آریا

به "روسیه با جمهوری های دونتسک و لوگانسک روابط دیپلماتیک برقرار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه با جمهوری های دونتسک و لوگانسک روابط دیپلماتیک برقرار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید