راه های کسب عایدی در سفر ، چگونه سفر کنید و عایدی داشته باشید

به گزارش آقای ابوالفضلی، بعد از هفت سال سفر به دور جهان، معمول ترین سوالی که از من پرسیده می گردد این است که: چطور در حین سفر ، عایدی کسب می کنی!؟ یا چگونه هم سفر می کنی و هم پول در می آوری!؟ ممکن است از بیرون اینطور به نظر برسد که من همواره در حال گذراندن تعطیلات و عیش و لذت هستم؛ اما در پشت صحنه، چیز های بیشتری وجود دارد که همه از آن خبر ندارند. بهرحال من هم برای گذران زندگی و ادامه سفرهایم به پول احتیاجمندم. تمامی اینها از زمانی ممکن شد که من یک وبلاگ ساختم و آغاز به وبلاگ نویسی کردم. منابع عایدی من همواره در حال تغییر هستند و بعضی از آنها پیچیده تر و سخت تر می باشند. وقتی سعی می کنم در یک مکالمه ساده و معمولی شرح بدهم که چگونه از راه سفر کردن عایدی کسب می کنم، احتیاج به زمان طولانی و آماده کردن یک شرح کامل دارم. بیشتر اوقات برای این که از یک بحث طولانی خودداری کنم، تنها می گویم یک نویسنده سفر یا یک عکاس هستم و از این راه کسب عایدی می کنم. اما از آنجایی که این یک سوال بزرگ است و همه دوست دارند جواب آن را بدانند، می خواهم در این مطلب به شرح راه های کسب عایدی در سفر بپردازم. اگر این مطلب را بخوانید، به طور کامل متوجه خواهید شد که من چگونه طی هفت سال گذشته و سفرهای متعددی که داشته ام، خرج سفرم را تامین نموده ام و چگونه قادر شده ام برای سفر به دور جهان هزینه کنم. با خبرنگاران همراه باشید برای جهانگردی و سفر مقرون به صرفه...

راه های کسب عایدی در سفر ، چگونه سفر کنید و عایدی داشته باشید

اراده کردن برای شروع سفر و شروع ماجراجویی

اولین بار در سال 2009 بود که من تصمیم گرفتم از شغل ثابتی که داشتم استعفا بدهم و سفر مقرون به صرفه به دور دنیا را شروع کنم. دو نفر از دوستانم در این راه الهام بخش من بودند. هر دو آنها با کوله پشتی و بسیار مقرون به صرفه سفر می کردند و خرج زندگی آنها از آنچه که در آمریکا برای زندگی باید پرداخت خیلی کمتر بود. من بطور کامل مفتون عکس ها و داستان های آنها از سفر به مقاصد گردشگری مجذوب نماینده و عجیب و غریب در سرتاسر دنیا شده بودم. در آن موقع نمی دانستم می توان با ماهی کمتر از 1000 دلار، به طور طولانی مدت سفر کرد. دوست من فرنک Ferenc در حال سفر با کوله پشتی در سرتاسر آسیای جنوب شرقی بود و با تبلیغ کردن در وبسایت عکاسی خود با یاری Google Adsense کسب عایدی می کرد. یکی دیگر از دوستانم به نام کیتی Katie نیز به عنوان یک سرآشپز روی یک کشتی خصوصی کار می کرد و در عین حال، بین جزیره های کارائیب و مدیترانه در حال سفر بود. بنابراین با خودم فکر کردم، اگر اینها می توانند اینگونه سفر نمایند، من هم می توانم.

پس انداز کردن برای سفر

خانواده من ثروتمند نیستند و من هرگز یک پس انداز با مبلغ بالا یا سرمایه هنگفت نداشته ام. براساس آمار و طبقه بندی اجتماعی در کشور آمریکا، من به طبقه زیر طبقه میانه تعلق دارم؛ یک مرد مجرد که در فلوریدای جنوبی زندگی می نماید و دارای دو شغل با عایدی حدود 30 هزار دلار در سال است. چطور می توانستم با چنین عایدیی برای سفر به دور دنیا پس انداز کنم !؟ پاسخ این است که سعی کردم سبک زندگی ام را تغییر دهم تا هزینه های زندگی ام کمتر شوند. در آن موقع، اقساط خودروی شخصی ام به خاتمه رسیده بود؛ بنابراین تصمیم گرفتم آن را بفروشم. بیمه خودرو، عضویت باشگاه ورزشی و عضویت در سایت Netflix را کنسل کردم. یک دوچرخه دست دوم، یک بارانی و یک کارت مخصوص حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد با اتوبوس خریدم. تقریبا تمام چیزهای باارزشی که داشتم فروختم. تجهیزات ورزشی، ضبط استریوی گرانقیمت، لوازم دی جی و غیره. دست از پول خرج کردن برای رفتن به بار، رستوران و کلوب های شبانه برداشتم. به جای خرید غذا، خودم در خانه آشپزی می کردم. یک اتاق کوچک در یک خانه کوچک دو اتاق خوابه اجاره کردم و در واقع محل زندگی ام را با دو نفر دیگر شریک شدم. این کارهای ساده و کسل نماینده باعث شد بتوانم در طول یک سال، 7000 دلار پس انداز کنم. این کار احتیاج به کوشش و نظم بسیار داشت و انجام دادن آن اصلا آسان نبود.

راه های کسب عایدی در سفر

در آن یک سالی که برای یک سفر 12 ماهه به آمریکای مرکزی پس انداز می کردم، در عین حال، زمان فراغت خود را به در پی راه های کسب عایدی در سفر برای پرداختن هزینه های سفرم اختصاص دادم. شب های زیادی به زور قهوه نوشیدن بیدار ماندم و آخر هفته های بسیاری را به جای سرگرمی کردن به تحقیق و یادگیری در خصوص یک تجارت آنلاین از راه نویسندگی و نوشتن راهنماهای دیجیتال گذراندم. زندگی اجتماعی من تقریبا از هم پاشیده بود؛ زیرا خیلی از خانه بیرون نمی رفتم و همواره در حال کار کردن و تحقیق کردن بودم. اما دستیابی به رویاهای سفرم برایم در آن موقع از همه چیز پراهمیت تر بود. وقتی که بالاخره در نوامبر سال 2010 سفرم را برای رفتن به گواتمالا شروع کردم، علاوه بر پس اندازم، ماهانه بین 1000 تا 2000 دلار از راه راهنمای زندگی شبانه عایدی داشتم. بعد از چند سال، به علت تغییراتی که در Google به وجود آمد تجارتی که راه انداخته بودم رو به افول گذاشت. خوشبختانه در آن موقع، من راه های کسب عایدیم را توسعه داده بودم و از راه وبلاگ سفرم پول در می آوردم.

منابع عایدی کنونی وبلاگ من: شراکت با شرکت های مختلف

شرکت ها برای تبلیغات روی وبلاگ یا حساب های مختلفی که در شبکه های مجازی دارم به من پول می دهند. این تبلیغات شکل های مختلفی دارد؛ مثلا پست های تبلیغاتی در وبلاگ، پست تبلیغاتی در اینستاگرام یا تنها یک اشاره کوچک به شرکت آنها در یک مطلب ویژه سفر. وبلاگ من دارای تعداد زیادی بازدیدنماینده وفادار است که علاقمند به سفر هستند و این شرکت ها می خواهند به وسیله وبلاگ من به آنها دسترسی داشته باشند و با آنها ارتباط برقرار نمایند. من همواره در وبلاگم روی این نکته تاکید می کنم که تنها با مارک ها و شرکت هایی کار می کنم که به آنها اعتماد دارم و آنها را تحسین می کنم. من به وسیله شراکت، بین 2000 دلار تا 10 هزار دلار برای هر قرارداد، عایدی دارم.

منابع عایدی کنونی وبلاگ من: فعالیت به عنوان سفیر تبلیغاتی بلندمدت

از دیگر راه های کسب عایدی در سفر، شراکت های بلند مدت تر (یا فعالیت به عنوان سفیر تبلیغاتی شرکت ها) کمی با تبلیغات سنتی فرق دارد و به پروژه های طولانی تر (از سه ماه تا یک سال) با شرکت ها مربوط می شود. برای انجام این شراکت می بایست چندین پست ویژه در وبلاگ قرار دهید، به طور دائمی در شبکه های اجتماعی، پوشش تبلیغاتی داشته باشید، آن شرکت خاص را در عکس ها تگ کنید، حتی شاید برای وبلاگ یا وبسایت آن شرکت یک مطلب بنویسید و در کل به تبلیغ آن شرکت و کالا و خدمات آن بپردازید. من به عنوان سفیر تبلیغاتی بلند مدت، بین 10 هزار دلار تا 20 هزار دلار برای هر پروژه ، پول دریافت می کنم.

منابع عایدی کنونی وبلاگ من: گذاشتن لینک های ارتباطی

هر زمان که در خصوص وسایل مورد علاقه ام در سفر، تجهیزات عکاسی، کتاب ها یا کلاس ها و دوره های آنلاین در وبلاگم می نویسم، لینک ارتباطی به این محصولات و شرکت های مرتبط با آنها را نیز در آن مطلب می گذارم. گذاشتن این لینک ها باعث می شود هر زمان که شما به عنوان خواننده وبلاگ روی آنها کلیک کنید و چیزی خریداری کنید، یک پورسانت کوچک به من تعلق می گیرد. قیمت آن کالا یا خدمات، چه شما از لینکی که گذاشته ام بهره ببرید و چه نکنید تغییری نمی نماید. سایت هایی که می توانید برای آنها تبلیغات ارتباطی انجام دهید، Amazon.com، Booking.com، WorldNomads.com، BlueHost.com و خیلی سایت های دیگر هستند. شبکه های ارتباطی مانند Affiliate Window و Commission Junction نیز وجود دارند که تمامی انواع محصولات مختلف را نمایندگی می نمایند و مناسب این کار هستند. درابتدا این پورسانت ها خیلی کوچک و کم هستند؛ اما با بالا رفتن بازدیدنمایندگان، کلیک روی لینک ها نیز افزایش می یابد و عایدی شما بیشتر می شود. عایدی من به وسیله بازاریابی رابطه مند بین 10 هزار دلار تا 15 هزار دلار در ماه است.

منابع عایدی کنونی وبلاگ من: فروش عکس

من به وسیله فروش عکس هایم برای کمپین های بازاریابی تجاری یا به رسانه ها و مطبوعات عایدی کسب می کنم. شرکت های ارائه دهنده تورهای مختلف، موسسات گردشگری ملی، آژانس های مسافرتی، مارک هایی که به طبیعت و فضای خارج از خانه مربوط می شوند، مجله ها، موسسات انتشاری و سایرین، هر از چندگاهی عکس های مرا خریداری می نمایند. حتی برخی از عکس هایم را به موسسه نشنال جغرافی National Geographic فروخته ام. فروختن پرینت های عکس ها به صورت تکی به خوانندگان، روش خوبی برای کسب عایدی نیست. بیشتر عایدی عکاسی من از کار کردن با مارک ها، مقاصد گردشگری و رسانه های مختلف که مرا به وسیله وبلاگ یا شبکه های اجتماعی پیدا می نمایند به دست می آید. پس فروش عکس را هم می توان یکی از راه های کسب عایدی در سفر دانست. در آمدی که من به وسیله فروش عکس هایم به دست می آورم، بین 250 دلار تا 3000 دلار برای هر عکس است.

منابع عایدی کنونی وبلاگ من: بازاریابی مقصد

هر از چندگاه سازمان گردشگری یک کشور از من دعوت می نمایند که از کشور آنها بازدید کنم و در خصوص تجربیاتم در طول سفر به کشورشان بنویسم. در گذشته، تمامی مخارج سفرم را خودم می پرداختم. اما اکنون گاهی هزینه پرواز، محل اقامت و فعالیت های مختلفی که در کشور مقصد انجام می دهم مانند یک سفر رسانه ای یا مطبوعاتی به وسیله آن کشور پوشش داده می شود. معمولا آنها به من مراجعه می نمایند و پیغام می دهند؛ اما گاهی هم خودم به آنها پروژه های مختلفی پیشنهاد می دهم. این کمپین، معمولا شامل ترکیبی از پست های وبلاگ، پست های شبکه های اجتماعی، عکاسی و انتشار ویدیو از آن کشور می شود. من معمولا برای بازاریابی مقصد، بین 10 هزار دلار تا 15 هزار دلار برای هر پروژه دریافت می کنم.

منابع عایدی کنونی وبلاگ من: تبلیغات مستقیم

گوگل دارای یک پلتفورم تبلیغاتی به نام Adsense است. آنها با قرار دادن چند کد ویژه روی وبلاگ شما، تبلیغات مرتبط با مطالب شما را روی وبلاگتان قرار می دهند. آنگاه هر باری که یک خواننده روی یکی از این تبلیغات کلیک می نماید، شما به ازای آن کمی پول دریافت می کنید. شما بعلاوه می توانید این تبلیغات را روی ویدیوهای صفحه یوتیوب خود بگذارید ؛ کاری که بیشتر وبلاگ نویسان انجام می دهند. اگر وبلاگ شما بازدید نماینده زیادی داشته باشد، شبکه های تبلیغاتی مانند MediaVine و AdThrive (که من از آنها استفاده می کنم) پورسانت بهتری نسبت به Adsense می پردازند. نرخ این شبکه ها بین 2 تا ده دلار برای هر 1000 بازدید می باشد. تبلیغات مستقیم در وبلاگ من از دیگر کسب عایدی در سفر، برایم در حدود 5000 دلار در ماه عایدی دارد.

منابع عایدی کنونی وبلاگ من: نویسندگی مستقل در خصوص سفر مقرون به صرفه

در گذشته، همواره مقاله های مربوط به سفر مقرون به صرفه برای سایت وبسایت ها می نوشتم. آنها احتیاج به محتوی برای وبسایت خود داشتند و من هم داستان هایی از سفرهایم داشتم که می خواستم با دیگران سهیم شوم. یکی از مشتری های من Travel Channel بود و مطالب زیادی برای آنها نوشتم. این می تواند برای برخی ها یک منبع خوب برای عایدی باشد. اما هم اکنون برای من گاه به گاه اتفاق می افتد که از این روش استفاده کنم. این روزها قادر هستم از راه کار کردن در وبلاگ خودم بیشتر کسب عایدی در سفر داشته باشم تا نوشتن برای دیگران. بنابراین دیگر در پی این نوع از عایدی نیستم. نوشتن مستقل در خصوص سفر می تواند بین 10 سنت تا یک دلار به ازای هر کلمه در آمد داشته باشد.

منابع عایدی کنونی وبلاگ من: ساخت لینک

در گذشته، از راه تبلیغات لینک های متنی نیز عایدی داشتم. شرکت ها تنها برای یک لینک به وبسایت خود یا برای یک پست میهمان از پیش نوشته شده پر از لینک، مبلغی به عنوان دستمزد پرداخت می کردند. زیرا این کار به آن شرکت ها یاری می کرد که نتایج موتور جستجوی خود را بهتر نمایند و افراد زیادی را به وبسایت خود بفرستند و به این وسیله، به پیشرفت تجارت خود یاری نمایند. این کار البته خیلی موجه نیست؛ زیرا برخلاف قوانین سایت گوگل Google است. اگر گوگل Google متوجه این کار شما شود، نتایج خوبی به همراه نخواهد داشت؛ بنابراین من این کار را توصیه نمی کنم. با این وجود، بسیاری از وبلاگ نویس ها هنوز به این طریق عایدی کسب می نمایند. این کار بین 50 تا 500 دلار به ازای هر لینک عایدی دارد.

منابع عایدی کنونی وبلاگ من: سخنرانی عمومی

برخی از دوستان من که وبلاگ نویس سفر هستند از راه سخنرانی کردن در خصوص سفر مقرون به صرفه یا تجارت در کنفرانس ها و رویدادهای مختلف در سرتاسر دنیا عایدی کسب نموده اند. آموزش به دیگران در خصوص چیزهایی که خودتان یاد گرفته اید به وسیله یک سخنرانی الهام بخش، مهارتی است که برخی شرکت ها بخاطر آن به شما پول می دهند. من بشخصه اصلا در سخنرانی عمومی مهارت ندارم؛ بنابراین از این روش کسب عایدی در سفر استفاده نمی کنم. البته شاید در آینده به استفاده از این روش نیز برای داشتن سفر مقرون به صرفه روی بیاورم. سخنرانی عمومی به ازای هر رویداد یا مراسم، 1000 تا 3000 دلار عایدی دارد.

منابع عایدی کنونی وبلاگ من: ترتیب دادن تور

من وبلاگ نویس ها و عکاسانی را می شناسم که تورهای خود به مقاصد مختلف در سرتاسر دنیا را اداره می نمایند. برخی از آنها روی سفر مقرون به صرفه قیمت تمرکز دارند و برخی هم روی غذا، روش های نویسندگی یا ورکشاپ های عکاسی متمرکز هستند. ترتیب دادن تور اصلا کار ساده ای نیست؛ اما بین 2000 تا 15 هزار دلار به ازای هر تور می توانید از این راه عایدی کسب کنید تا سفر مقرون به صرفه داشته باشید.

منابع عایدی کنونی وبلاگ من: فروش کتاب ها یا دوره های آموزشی الکترونیکی

فروختن محصولات دیجیتال یک روش دیگر برای کسب عایدی وبلاگ نویسان سفر مقرون به صرفه است. این محصولات، چه راهنمای سفر مقرون به صرفه ویژه یک مقصد خاص باشند یا کتاب هایی در خصوص داشتن یک سفر مقرون به صرفه، چگونگی کسب عایدی از یک وبلاگ سفر، پیشرفت کردن در عکاسی و چه طرق پیشرفت کردن به عنوان یک نویسنده سفر، می توانند راه خوبی برای کسب عایدی باشند. من در اولین سال سفر کردنم از این روش استفاده می کردم؛ اما دیگر این کار را نمی کنم. ممکن است در آینده دوباره به این کار روی بیاورم. فروختن محصولات دیجیتال می تواند بین 500 دلار تا 10 هزار دلار در ماه عایدی داشته باشد.

عایدی کلی من در طول سفر

می دانم که در پی جزئیات هستید. سوال کردن از دیگران در خصوص این که هر ماه چقدر عایدی دارند یک سوال خیلی شخصی است و من خیلی برای پاسخ دادن به آن احساس راحتی نمی کنم. اما می خواهم به نحوی پاسخ این سوال را به شما بدهم. این روزها، عایدی سالیانه ای که من از وبلاگم دارم یک عدد شش رقمی است. من یک میلیونر نیستم؛ اما عایدیم هم کم نیست و مجبور به خوابیدن در کارتن نیستم. با این که من از صفر شروع کردم و هنوز هم ترجیح می دهم دور دنیا را در یک سفر مقرون به صرفه و با بودجه کم ببینم. بعلاوه می توانم پولم را پس انداز کنم یا هر از چند گاهی بخاطر تجربه ها و سفرهای گران قیمت ولخرجی کنم. البته هزینه های زیادی هم برای اداره این تجارت وجود دارد که می بایست پرداخته شوند. هزینه سایت میزبان، تجهیزات عکاسی، هزینه های سفر و غیره. و حقیقت این است که حتی الان نمی دانم که قرار است ماه آینده یا ماه بعد از آن چقدر عایدی داشته باشم. این یکی از معایب کار کردن مستقل و داشتن سفر مقرون به صرفه است. در ازای آزادی که به دست می آورید، معمولا امنیت کاری خود را از دست می دهید. اما من ترجیح می دهم آزادی کاری داشته باشم تا امنیت کاری. در طی هفت سال گذشته، مواقعی بوده است که کل پولی که در حساب بانکی ام داشته ام به 300 دلار رسیده است. در آغوش گرفتن ناامنی و ریسک کردن در یک تجارت برای انجام دادن کاری که عاشق آن هستید می تواند گاهی ترسناک باشد. خیلی ترسناک. من عاشق کاری که انجام می دهم هستم و به یاد گرفتن مهارت های تازه ادامه می دهم و سعی می کنم در انجام سبک زندگی برای داشتن سفر مقرون به صرفه و کسب عایدی از این راه به ثبات برسم. من اعتقاد دارم که با کار سخت، صبر و تمرکز، هر چیزی امکان پذیر است. به یاد داشته باشید که از ریسک کردن یا حتی شکست خوردن چند باره نترسید.

نویسنده : متیو کارستن

منبع: همگردی

به "راه های کسب عایدی در سفر ، چگونه سفر کنید و عایدی داشته باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه های کسب عایدی در سفر ، چگونه سفر کنید و عایدی داشته باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید