درگیری شبکه های ایالتی و محلی در ایالات متحده

به گزارش آقای ابوالفضلی، اداره امنیت سایبری و زیرساخت های ایالات متحده هشدار داده است که علاوه بر شبکه های دولت فدرال، شبکه های ایالتی و محلی نیز تحت تأثیر حملات هکری اخیر قرار گرفته است.

درگیری شبکه های ایالتی و محلی در ایالات متحده

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، اداره امنیت سایبری و زیرساخت های آمریکا روز گذشته (چهارشنبه) به وقت محلی هشدار داد که هکرهای حرفه ای نرم افزار شرکت سولارویندز که به شبکه های فدرال دسترسی پیدا نموده اند، دولت های ایالتی و محلی آمریکا را نیز تحت تأثیر قرار داده اند.

بنا بر گزارش روزنامه انگلیسی دیلی میل، بیانیه اداره امنیت سایبری آمریکا در شرایطی مطرح شده است که تا به امروز تنها شمار اندکی از سازمانهای دولتی فدرال از جمله خزانه داری، وزارت بازرگانی و انرژی آمریکا تأیید نموده اند که تحت تأثیر حملات هکری قرار گرفته و آسیب دیده اند.

طبق این سازمان امنیت سایبری و زیرساخت های آمریکا اعتراف کرد که حملات هکری در حال آسیب رسانی به شبکه های شرکت های دولت های فدرال، ایالات و محلی و دیگر سازمانهای بخش خصوصی آمریکاست.

سازمان امنیت سایبری و زیرساخت های آمریکا به طور خاص به آن دسته از سازمانهای ایالتی یا محلی که مورد حمله سایبری قرار گرفته اند، اشاره ای ننموده است.

پیش از این، خبرگزاری رویترز گزارش نموده بود که شهرستان پیما در ایالت آریزونا جزء آن دسته از مناطقی است که مورد حملات سایبری اخیر قرار گرفته است.

یکی از کارکنان بخش اطلاعات منطقه پیما پیش از این به رویترز گفته بود که تیم وی بعد از افشای عملیات سایبری علیه شرکت های آمریکایی، به سرعت نرم افزار سولارویندز را به حالت آفلاین درآورده اند و بازرسان هیچ گونه شواهدی از آسیب های بیشتر به شبکه های این منطقه پیدا ننموده اند.

مقام های ارشد ایالات متحده و بعضی نمایندگان کنگره مدعی هستند که روسیه پشت پرده حملات سایبری اخیر به سازمان های مهم فدرال قرار گرفته است اما مقام های روس همه این ادعاها را بی اساس توصیف نموده اند.

ویلیام بار وزیر دادگستری ایالات متحده که روز گذشته 23 دسامبر (سوم دی ماه) رسماً از سمت خود استعفا داد، روز دوشنبه هفته جاری، جدیدترین مقام دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بود که روسیه را عامل حملات اخیر سایبری در آمریکا معرفی کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اخیراً در توییتی مدعی شده است که این حملات سایبری کار هکرهای چینی است که مقام های پکن این اتهامات را مضحک خوانده اند.

طبق این گزارش، حدود 18 هزار تن از کاربران نرم افزار سولارویندز از جمله سازمانهای فدرال و شرکت های مهم، این نرم افزار آلوده را دانلود کردند.

طبق این گزارش، هکرهای حرفه ای به نرام افزار بسیاری پرطرفدار شرکت سولارویندز در تگزاس دسترسی پیدا نموده اند و و از آن بعنوان بستری برای نفوذ به شبکه های دولتی فدرال استفاده نموده اند.

ران وایدن سناتور دموکرات ایالت اورگن و عضو کمیته اقتصادی سنا آمریکا نیز اخیراً گفت که دهها حساب های ایمیل مقام های ارشد خزانه داری آمریکا هک شده است.

کارشناسان امنیت سایبری معتقدند که یک گروه حرفه ای از هکرها اوایل امسال میلادی پیروز شدند به وسیله روزنه ای در محصولات تولیدی شرکت سولارویندز که ارائه دهنده نرم افزار برای سازمانهای دولتی و شرکت های عظیم است، وارد شبکه های دولتی آمریکا شوند.

آنطور که در گزارش شبکه سی بی اس نیوز آمریکا شرح داده شده است، هکرها سپس بعد از نفوذ به شبکه های دولتی آمریکا به اطلاعات و ارتباطات حساس مشتریان سولارویندز از جمله خزانه داری آمریکا، بازرگانی و آزمایشگاه ملی انرژی و لس آلاموس که بر تسلیحات اتمی ایالات متحده نظارت دارد، دسترسی پیدا کردند. (جزئیات بیشتر)

منبع: جام جم آنلاین

به "درگیری شبکه های ایالتی و محلی در ایالات متحده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری شبکه های ایالتی و محلی در ایالات متحده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید