درمان طبیعی بی خوابی

به گزارش آقای ابوالفضلی، اگر خواب خوب برای شما به یک رویا تبدیل شده است، شاید با یاری یک ترکیب جادویی بتوانید به رویایتان رنگ واقعیت ببخشید. شما می توانید با استفاده از یک آبمیوه طبیعی به سرزمین رویاهایتان سفر کنید.

درمان طبیعی بی خوابی

آقای ابوالفضلی | خواب یکی از فرآیند های ضروری بدن بوده که اهمیت آن مانند آب خوردن برای جسم ما است. هرگونه اختلال در نظم خواب می تواند مسائل عدیده ای را برای ما به همراه داشته باشد.

به گزارش آقای ابوالفضلی *، مغز ما در زمان خواب اتفاقات روز را پردازش نموده و آماده دریافت اطلاعات نو است. خواب خوب بنابراین به منزله یک زندگی خوب است. به طور خلاصه می توان گفت برای زنده مانده، خواب حیاتی است. اما آیا شما هم جزو کسانی هستند که شب ها نمی توانند راحت به خواب فرو فرایند یا مدام از خواب بیدار می شوند؟ باید این مشکل را جدی بگیرید.

یکی از راه های درمان بی خوابی مانند بسیاری از امراض دیگر استفاده از داروهای شیمیایی است. درست است که داروها به شما یاری می نمایند راحت تر بخوابید، اما آثار خماری دارو در طول روز و بالاخص در ساعات ابتداییِ پس از بیداری، از قدرت ذهنی شما می کاهد. حتی ممکن است که شما از هومئوپاتی یا همان همسان درمانی نیز استفاده نموده باشید، اما جوابی نگرفته باشید.

اگر خواب خوب برای شما به یک رویا تبدیل شده است، شاید با یاری یک ترکیب جادویی بتوانید به رویایتان رنگ واقعیت ببخشید. شما می توانید با استفاده از یک آبمیوه طبیعی به سرزمین رویاهایتان سفر کنید و به اندازه کافی در آنجا بمانید!

این ترکیب جادویی شربت گیلاس است

پژوهشی در دانشگاه لوئیزیانا نشان داد که با نوشیدن روزانه دو لیوان شربت گیلاس ترش می توان خوابی عمیق را تجربه کرد. در حقیقت شما با این ترفند می توانید 90 دقیقه بیشتر بخوابید. بیشتر کسانی که با بی خوابی دست و پنجه نرم می نمایند، در طول شب مرتب در حال غلت خوردن در رختخواب خود هستند، بنابراین این شربت می تواند یاریی بسیار بزرگ برای آن ها باشد.

رابطه شربت گیلاس و خواب

محققان دانشگاه لوئیزیانا از افراد سالخورده برای شرکت در این تحقیق دعوت کردند. از شرکت نمایندگان خواسته شد که روزانه به مدت دو هفته، دو لیوان شربت گیلاس بنوشند. سپس از آن ها خواسته شد که پس از اتمام دو این هفته، مصرف شربت گیلاس را به همین اندازه متوقف نمایند. افراد شرکت نماینده در این پژوهش پس از اتمام دو هفته دوم، از یک دارونما به برای دوره سوم استفاده کردند.

نتایج این تحقیق نشان داد که شربت گیلاس نسبت به دارونما تاثیر قابل توجهی بر خواب افراد می گذارد. بدین صورت که خواب افراد شرکت نماینده به طور میانه 84 دقیقه در شبانه روز بیشتر شده بود.

اما سوال اینجا است که این مهم چگونه حاصل شد؟ در پژوهش صورت گرفته معین شد که شربت گیلاس حاوی ملاتونین و اسید آمینه تریپتوفان بوده که هر دو عامل اغوا نماینده خواب هستند.

فرانک ال. گرینوِی، یکی از پژوهشگران این تحقیق و مدیر کلینیک پژوهشیِ بیماران سرپایی در مرکز تحقیقاتیِ بیو پزشکیِ پنینگتون در دانشگاه لوئیزیانا می گوید که رنگدانه های قرمز موجود در شربت گیلاس حاوی آنزیمی است که التهاب را کاسته و ساختار تریپتوفان را می کشند. این امر موجب می گردد که ترکیب های تحریک نماینده خواب بیشتر در بدن باقی بمانند. او در ادامه می گوید که گیلاس سرشار از این ترکیب ها است.

بنابراین اگر شب ها مرتب در جای خود غلت می زنید و نمی توانید بخوابید، بهتر است که به شربت گیلاس فکر کنید. کافی است روزانه دو لیوان شربت گیلاس مصرف نموده و این کار را برای مدتی ادامه دهید. شما از نتایج فوق العاده آن شگفت زده خواهید شد. شربت گیلاس ترکیبی از چند ماده مقوی است:

یک عدد سیب سبز

225 گرم گیلاس بدون هسته

چند عدد توت فرنگی

یک عدد خیار کوچک

دو برگ کرفس

نصف یک لیمو ترش

کافی است موارد را ترکیب نموده و از خواب عمیق خود لذت ببرید.

منبع: healthyfoodhouse.com

منبع: فرادید

به "درمان طبیعی بی خوابی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان طبیعی بی خوابی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید