اپل برای شانزدهمین سال متوالی تحسین شده ترین شرکت دنیا لقب گرفت

به گزارش آقای ابوالفضلی، نشریه فورچون لیست نو تحسین شده ترین شرکت های دنیا برای سال 2022 را منتشر نموده است و نام اپل در صدر آن دیده می گردد.

اپل برای شانزدهمین سال متوالی تحسین شده ترین شرکت دنیا لقب گرفت

به گزارش دیجیاتو، اپل برای شانزدهمین سال متوالی در جایگاه نخست لیست نشریه فورچون برای تحسین شده ترین شرکت های جهان نهاده شد. این شرکت مانند 15 سال گذشته توانست با رقابت با شرکت های بزرگی مثل آمازون و مایکروسافت از جایگاه خود دفاع کند و همچنان تحسین شده ترین شرکت جهان لقب بگیرد.

نشریه فورچون هرساله لیست تحسین شده ترین شرکت های جهان را منتشر می نماید و حالا نوبت به لیست سال 2022 رسیده است. در این لیست اپل در جایگاه اول واقع شده است، آمازون دوم و رتبه سوم هم به مایکروسافت رسیده است.

در رده های بعدی می توانیم شرکت Berkshire Hathaway، جی پی مورگان و والت دیزنی را ببینیم. شرکت خرده فروشی Costco در رده هفتم، فایزر در رده هشتم، آلفابت در رده نهم و امریکن اکسپرس در رده دهم قرار دارند.

اپل در تمام زمینه ها اول است

رده بندی فورچون براساس معروفیت سازمانی و با نظرسنجی از حدود 3700 مدیر ارشد و نظر کارشناسان تهیه می گردد. تجزیه این لیست نشان می دهد که اپل به لطف امتیاز کلی 8.65 در همه زمینه ها برتر از رقبا بوده است. بدیهی است که این شرکت در جهانی کامپیوتر هم در صدر لیست قرار می گیرد.

دیگر دسته بندی ها هم که اپل در آن ها صدرنشین بوده است شامل نوآوری، مدیریت افراد، استفاده از دارایی های سازمانی، مسئولیت اجتماعی، کیفیت مدیریت، شایستگی مالی، ارزش سرمایه گذاری بلندمدت، کیفیت محصولات و خدمات، و رقابت مندی جهانی می گردد.

فورچون می گوید: بزرگ ترین شرکت های فناوری احتمالاً با دوره نسبتاً سختی روبه رو هستند، اما بیست وپنجمین نسخه تحسین شده ترین شرکت های جهان نشان می دهد که همتایان این غول ها مثل همواره به این شرکت ها احترام می گذارند.

اپل به عنوان سازنده محصولات سخت افزاری و نرم افزاری مختلف در دوره بلوغ خود به سر می برد. این شرکت با آیفون حضور پررنگی در بازار موبایل دارد و با مک ها در بازار کامپیوتر جوابگوی احتیاج کاربران است. اگرچه ارزش بازار اپل در چند وقت اخیر افت نسبی را تجربه نموده، اما شرایط بازار در مجموع نامساعد بوده است. ارزش بازار این شرکت هم اکنون 2.45 تریلیون دلار است.

منبع: فرارو

به "اپل برای شانزدهمین سال متوالی تحسین شده ترین شرکت دنیا لقب گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل برای شانزدهمین سال متوالی تحسین شده ترین شرکت دنیا لقب گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید