مقرون به صرفه ترین هواپیمایی دنیا متعلق به چه کشوری است؟

به گزارش آقای ابوالفضلی، آیا دوست دارید با مقرون به صرفه ترین شرکت هواپیمایی دنیا آشنا شوید؟ در ادامه این مقاله آن را به شما معرفی خواهیم کرد.

مقرون به صرفه ترین هواپیمایی دنیا متعلق به چه کشوری است؟

طبق آمار منتشر شده از رتبه بندی دنیای قیمت پروازهای سال 2018 که به تازگی منتشر شده و بر اساس بررسی بیش از 1.5 میلیون پرواز کلاس اکونومی در سراسر دنیا از 200 شرکت هواپیمایی است، شرکت هواپیمایی تایگر ایر (Tigerair)، شرکت پروازهای داخلی استرالیایی، به عنوان ارزان ترین شرکت هواپیمایی دنیا شناخته شد. قیمت بلیط های پرواز این شرکت به ازای هر کیلومتر حدودا 0.06 دلار محاسبه شده است.

این رتبه بندی در حالی انجام شد که شرکت هواپیمایی تایگر ایر، در سال های اخیر تحت تبلیغات منفی در رسانه بود و به عنوان بدترین ایرلاین کشور استرالیا در سه سال متوالی شناخته شد.

اگرچه در سال 2014، این شرکت به وسیله ایرلاین ویرجین آتلانتیک (Virgin) خریداری شد و طبق گزارشات تازه کمپانی رومتوریو (Rome2rio)، اوضاع در آن در حال تغییر است.

در حالی که این اطلاعات ممکن است تنها برای کسانی که در داخل کشور استرالیا قصد سفر دارند، مفید باشد؛ این گزارش بعلاوه، داده های اضافی در خصوص شرکت های هواپیمایی پیشرو و رتبه بندی ارزان ترین شرکت های هواپیمایی بین ا لمللی و ایرلاین های داخلی را نیز در اختیار ما قرار می دهد.

24 عنوان از پروازهای 30 شرکت هواپیمایی بین المللی ارزان سال جاری در آسیا و خاورمیانه قرار دارند؛ ایرایژیا ایکس (AirAsia X) با قیمت بلیط 0.07 دلار به ازای هر کیلومتر، ایرایندیا اکسپرس (Air India Express) و ایر ایژیا اندونزی (Indonesia AirAsia) با قیمت بلیط 0.08 دلار به ازای هر کیلومتر، سه شرکت ارزان این فهرست هستند.

یک شرکت هواپیمایی تازه برجسته بین المللی به نام پریمرا ایر (Primera Air)، رتبه چهارم فهرست پروازهای بین المللی را با قیمت بلیط 0.09 دلار به ازای هر کیلومتر به خود اختصاص داده است. پروازهای اصلی این شرکت هواپیمایی بین کشورهای اسکاندیناوی و مقاصد تعطیلات اروپایی است، اما طبق گزارش، این ایرلاین در پی پروازهای ارزان قیمت از اروپا به آمریکای شمالی نیز است.

در این میان، هواپیمایی اسکوت (Scoot) دیگر جزو ارزان ترین ایرلاین های بین المللی دنیا نیست. این شرکت از سال 2016 که اولین رتبه فهرست گزارش رومتوریو را داشت، به پایین فهرست، سقوط نموده است. شرکت هواپیمایی اسکوت هم اکنون رتبه 31ام را با افزایش قیمت میانگین بلیط از 0.07 به 0.12 دلار به ازای هر کیلومتر، دارا است.

سقوط این شرکت هواپیمایی ممکن است به ادغام تایگر و اسکوت در سال 2017 و جدایی شرکت هوایپمایی تایگر از استرالیا مرتبط باشد که طبق گزارش هم اکنون تحت مالکیت های مختلفی است.

شرکت هواپیمایی نرویژین ایر (Norwegian Air)، که در سال 2017 دارای قیمت های بسیار پایین و ارزان ای بود، طبق آخرین گزارشات، به پایین فهرست سقوط نموده است. قیمت بلیط های این شرکت هوایی هم اکنون دو برابر ایرلاین پریمرا با 0.17 دلار به ازای هر کیلومتر است.

کریستین فلن، مدیر عامل رومتوریو گفت:

از گزارش سال 2016 ما، شاهد تغییرات مهم و موثری در رتبه بندی و قیمت ها بوده ایم.

شرکت های هواپیمایی مانند بریتیش ایرویز و بعلاوه نرویژین ایر که معروفیت هواپیمایی های ارزان دنیا را دارا بودند، به دلیل هزینه های عملیاتی و قیمت های بالای سوخت، مجبور هستند از مشتریان خود بیشتر پول بلیط دریافت نمایند.

برای مسافران اروپایی، شرکت هواپیمایی رایان ایر (Ryanair) در صدر فهرست با قیمت بلیط 0.10 دلار به ازای هر کیلومتر، قرار گرفته است. این ایرلاین با پروازهای کوتاه داخلی بازار اروپا، بر ارائه قیمت های ارزان تمرکز شدیدی دارد. در سال های اخیر، رایان ایر، همواره در بالای فهرست پروازهای ارزان اروپایی قرار داشته است.

ایزی جت، دیگر شرکت هواپیمایی ارزان اروپایی، با قیمت بلیط 0.19 دلار به ازای هر کیلومتر پس از رایان ایر قرار گرفته است.

در ایالات متحده آمریکا، بلیط های شرکت ساوث وست (Southwest)، یکی از شرکت های هواپیمایی ارزان در کشور، تقریبا سه برابر رایان ایر با 0.29 دلار، هزینه دارد؛ این موضوع نشان از این دارد که مفهوم بودجه و ارزان بودن با توجه به مکان شما و سمتی از اقیانوس که قرار دارید، معین می گردد.

دانستن این نکته نیز قابل توجه است که ترکیب سه شرکت هواپیمایی خاور میانه یعنی ایرلاین اتحاد (0.10 دلار به ازای هر کیلومتر)، ایرلاین قطر و امارات (0.11 دلار به ازای هر کیلومتر)، کماکان در صدر فهرست منطقه هستند. اما مسافرانی که در پی سفر ارزان در منطقه خاورمیانه هستند، باید شرکت های هواپیمایی عمان ایر، کویت ایر، رویال برونئی (Royal Brunei Airlines) و گلف ایر بحرین را نیز در نظر داشته باشند. این شرکت های هواپیمایی با بلیط های ارزان و ارزان، در مسیرها و مقاصد گسترده ای فعالیت می نمایند.

منبع: کجارو / travelpulse.com

به "مقرون به صرفه ترین هواپیمایی دنیا متعلق به چه کشوری است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقرون به صرفه ترین هواپیمایی دنیا متعلق به چه کشوری است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید