احتمال فروش کیلویی نان قوت گرفت

به گزارش آقای ابوالفضلی، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نان ایران گفت: فروش کیلویی نان به جای فروش عددی، راهی برای مقابله با کم فروشی و بهبود کیفیت نان است.

احتمال فروش کیلویی نان قوت گرفت

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، محسن لزومیان، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نان ایران گفت: فروش کیلویی نان به جای فروش عددی، به عنوان پیشنهادی برای مقابله با کم فروشی و بهبود کیفیت نان چند باری در کشور مطرح شده اما، هیچگاه تا این میزان جدی نبوده است.

وی با بیان اینکه سالهاست فروش کیلویی نان در نانوایی های صنعتی اجرا می گردد و مسئله ای در این زمینه وجود ندارد، اضافه کرد: اجرای این طرح در نانوایی های سنتی در بالا بردن کیفیت نان و جلوگیری از تخلفات احتمالی بسیار مؤثر است.

لزومیان با بیان اینکه علت جدی شدن اجرای طرح فروش کیلویی نان، اصلاح نظام یارانه و آزادسازی قیمت آرد است، توضیح داد: آزادسازی قیمت آرد منجر به افزایش تخلفاتی مانند کم فروشی شده است که به زیان مصرف کننده است.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نان ایران گفت: بر اساس آمار بازرسی وزارت جهاد کشاورزی در طول 3 ماه گذشته حدود 1500 پرونده کم فروشی نان به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

لزومیان ادامه داد: با توجه به اینکه در اصلاح نظام یارانه ای در حوزه آرد و نان، یارانه به مصرف کننده می رسد، فروش کیلویی نان یک فضای رقابتی بین نانوایان از نظر کیفی ایجاد می نماید.

وی اضافه کرد: برای اجرای طرح فروش کیلویی نان، شرکت های فعال در زمینه توسعه سیستم های یکپارچه پرداخت اعلام آمادگی کردند تا، ترازو و دستگاه پز که متصل به هم هستند را در اختیار نانوایان قرار دهند.

منبع: فرارو

به "احتمال فروش کیلویی نان قوت گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال فروش کیلویی نان قوت گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید