افت عجیب گزینه مدنظر پرسپولیس

به گزارش آقای ابوالفضلی، رامین رضائیان، مدافع راست سابق پرسپولیس و تیم ملی این روز ها در حال وهوای بازگشت به تیم سابقش به سر می برد و در پی این است که شاید دوباره سرخپوش گردد. با وجود اینکه فرصت زیادی تا انتها نقل وانتقالات نیم فصل در فوتبال ایران باقی نمانده است، خرید رضائیان می تواند یکی از مسائل تیم در سمت راست خط دفاعی را حل نماید، به خصوص اینکه یحیی گل محمدی به تازگی نامه عدم احتیاج مهدی شیری را نیز به باشگاه ارائه نموده و به نظر می رسد از یافتن جانشین او مطمئن است. اگرچه گل محمدی به تازگی دو بازیکن تاجیک را برای سمت راست خط دفاعی و میانی تیمش به خدمت گرفته، اما بعید است در ادامه فصل تنها روی این دو بازیکن کم تجربه حساب کند و به همین علت رضائیان یکی از اولویت های اوست.

افت عجیب گزینه مدنظر پرسپولیس

درخشش در تیم سقوط نموده

رضائیان پیش از سرانجام فصل شانزدهم لیگ برتر و درحالی که پرسپولیس با سرمربی کروات خود نخستین قهرمانی از پنج گانه خود را قرار بود، جشن بگیرد با دریافت رضایتنامه از این باشگاه جدا شد. او فصلی پرحاشیه را در جمع قرمز ها پشت سر گذاشت و یکی از مهم ترین دلایل جدایی اش اختلافاتی بود که با برانکو ایوانکوویچ در آن مقطع داشت. درنهایت او که گفته می شد ممکن است با داریوش شجاعیان، بازیکن آن موقع توسعه فولاد تبریز معاوضه گردد، ترجیح داد مبلغ رضایتنامه اش را شخصا به باشگاه پرداخت نموده و رسما جدا گردد. مقصد بعدی رضائیان لیگ بلژیک و تیم اوستنده بود، اما پس از یک سال حضور در اروپا دوباره به خاورمیانه برگشت و این بار در نیمه فصل 19-2018 راهی لیگ قطر شد.

الشحانیه نخستین تیمی بود که رضائیان پیراهن آن را در لیگ ستارگان به تن کرد و از قضا در همان نخستین بازی تیمش در لیگ برابر الدحیل پیروز به گلزنی شد. اگرچه تیمش درنهایت بازی را 5 بر یک باخت. او در این نیم فصل در هر 11 بازی به جای مانده تیمش در ترکیب اصلی قرار داشت و در دو هفته سرانجامی 3 گل زد تا آمار قابل قبولی در اولین حضورش در این رقابت ها از خود به جای بگذارد. این مدافع که در آن موقع هنوز ملی پوش بود فصل بعد هم یکی از بازیکنان اصلی الشحانیه بود و به جز یک مسابقه که به علت 4 اخطاره شدن غایب بود، در 21 ملاقات دیگر فصل مدافع یا وینگر راست تیمش بود و با توجه به تبحری که در زدن ضربات ایستگاهی و بعلاوه پنالتی دارد توانست 12 گل و یک پاس گل به ثبت برساند.

با وجود اینکه رضائیان نیمی از گل های تیمش در آن فصل را به ثمر رساند، اما الشحانیه با تنها دو برد، 10 تساوی و 10 باخت در رده آخر جدول نهاده شد و به دسته پایین تر سقوط کرد. این درحالی بود که در این فصل اکرم عفیف و یاسین براهیمی با زدن 15 گل عنوان آقای گلی رقابت ها را به دست آوردند و رضائیان با وجود بازی در پست مدافع در بعضی ملاقات ها فاصله کمی با آن ها داشت.

همین درخشش درطول فصل سبب شد الدحیل به عنوان یکی از باشگاه های مطرح و پرستاره قطری برای خرید او دست به کار گردد و رضائیان فصل 21-2020 را در این باشگاه آغاز کرد. الدحیل در لیگ قهرمانان آسیا نیز حضور داشت و رضائیان شاد بود که دوباره فرصت بازی در این تورنمنت را به دست آورده است. آغاز این مدافع راست در تیم جدیدش باز هم با اثرگذاری روی گل همراه بود و در اینجا هم با پاس گل کارش را آغاز کرد.

رضائیان در الدحیل بیشتر مدافع راست بود و پس از دو بازی در لیگ، تیم راهی رقابت های آسیایی شد که نکته جالب آن هم گروهی باشگاه قطری با پرسپولیس بود و او قرار بود با همبازیان سابقش روبرو گردد. در این فصل، بازی ها به علت شیوع کرونا به تعویق افتاده بود و رضائیان درحالی به تیم اضافه شد که آن ها دو بازی نخست گروهی خود را انجام داده بودند. او در هر سه مسابقه بعدی تیمش ازجمله مصاف برگشت با پرسپولیس که با رجحان یک بر صفر الدحیل همراه بود در ترکیب اصلی قرار داشت، اما بازی آخر تیمش با التعاون را به علت دو اخطاره شدن از دست داد و با باخت در این مسابقه، تیمش شانس صعود به دور حذفی را از دست داد.

دوران افت در السیلیه

در بازگشت به لیگ قطر و تا هفته هشتم او همچنان یکی از بازیکنان اصلی الدحیل بود و دو گل هم برای تیمش به ثمر رسانده بود، اما در سه بازی آخر پیش از نیم فصل نیمکت نشین شد و مجموعا 28 دقیقه بازی کرد. پس از این اتفاقات مدیران باشگاه تصمیم گرفتند او را به صورت قرضی به السیلیه منتقل نمایند و به این ترتیب ادامه فصل را در باشگاه جدیدش سپری کرد. رضائیان علاوه بر دو بازی در جام امیر قطر که با دو پاس گل همراه بود و دو بازی در جام ستارگان، 11 بازی هم در لیگ انجام داد و در همه بازی های نیم فصل دوم تیمش فیکس بود. او با لباس السیلیه هم 3 گل زد تا فصل را با مجموع 6 گل و یک پاس گل به سرانجام برساند.

رضائیان در فصل جاری همچنان در السیلیه ماند و عملکرد نسبتا خوبی هم در این تیم از خود به جای گذاشت، اما این بار نیمکت نشینی در بعضی ملاقات ها را نیز تجربه کرد. در جام ستارگان قطر او 6 بار به میدان رفت که در یکی از ملاقات ها به عنوان بازیکن تعویضی راهی زمین شد و درمجموع توانست 2 گل و یک پاس گل داشته باشد. در لیگ هم از 13 مسابقه ای که برای السیلیه انجام داد 11 بار در ترکیب اصلی قرار داشت و 2 گل و یک پاس گل در کارنامه اش به ثبت رسید. به این ترتیب فرایند نزولی گلزنی های او در لیگ همچنان ادامه داشت و پس از اینکه در آخرین بازی تیمش در نیم فصل در لیست السیلیه قرار نگرفت با اتمام قرارداد قرضی اش دوباره به الدحیل برگشت.

پرسپولیس و فولاد در پی رضائیان

در هفته های اخیر بار ها نام او به پرسپولیس لینک شد، اما پس از اینکه رسانه های قطری از تصمیم احتمالی الدحیل برای انتقال قرضی دوباره او به السیلیه خبر دادند، به نظر می رسید بازگشت او به فوتبال ایران فعلا منتفی است. بااین حال ظاهرا قرمز ها مذاکراتی را با تیم قطری برای گرفتن رضایتنامه او آغاز نموده اند و شاید در فرصت به جای مانده بتوانند این مدافع راست 31 ساله را پس از نزدیک به 5 سال دوباره به تیم خود برگردانند. هرچند گفته می گردد از فولاد خوزستان هم پیشنهاد جدی دارد.

رضائیان که سابقه انتقالی ناپیروز و جنجالی به ریزه اسپور ترکیه را نیز در کارنامه دارد پس از ملاقات های دور رفت مرحله دوم انتخابی جام جهانی در منطقه آسیا دیگر برای تیم ملی به میدان نرفت و آخرین بازی هایش را زیرنظر مارک ویلموتس بلژیکی برگزار کرد. حالا شاید با کوشش برای بازگشت به لیگ برتر خلیج فارس امیدوار است بتواند بیشتر مقابل چشم دراگان اسکوچیچ قرار بگیرد تا با درخشش احتمالی در ترکیب این تیم بتواند دومین جام جهانی عمرش را تجربه کند.

فرهیختگان

منبع: فرارو

به "افت عجیب گزینه مدنظر پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افت عجیب گزینه مدنظر پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید