آیا رفتار با رونالدو دنیا سومی بود؟

به گزارش آقای ابوالفضلی، کریستیانو رونالدو در ایران است و چه اتفاقی مهم تر از این می تواند برای هواداران ایرانی اش وجود داشته باشد؟ آن ها می خواهند هرطور که شده با سلبریتی مورد علاقه شان ملاقات نمایند؛ حتی اگر به قیمت طی کردن تپه های صعب العبور باشد!

آیا رفتار با رونالدو دنیا سومی بود؟

به گزارش ایسنا، از لحظه ورود رونالدو به همراه تیم فوتبال النصر به فرودگاه امام (ره) تا زمانی که او به هتل محل اقامتش برسد، سیل عظیمی از طرفداران ایرانی اش او را مشایعت کردند. نحوه استقبال مردم از این فوتبالیست مشهور و انتشار تصاویری از این رویداد حالا چند ساعت است که در فضای مجازی به اصطلاح ترند شده است و البته نگرش های مختلفی درباره آن وجود دارد.

استقبال از رونالدو مایه شرمساری یا واکنش طبیعی؟!

از وقتی ویدیو های نحوه مواجهه مردم با رونالدو؛ از دویدن پشت اتوبوس حامل او گرفته تا حرکت دسته جمعی به سمت هتل محل اقامتش منتشر شده است، خیلی ها این رفتار مردم را به ندید، بدید بودن تعبیر نموده و این گونه استقبال از یک سلبریتی خارجی را مایه شرمساری و فقر فرهنگی دانسته اند و می گویند که این طور رفتار ها فقط در جهان سوم پیدا می گردد! بر همین اساس هم صد ها مطلب در شبکه های اجتماعی نوشته شده است که حاوی افسوس خوردن برای جهان سومی بودن هموطنان مان است که باید اصلاح شوند و مدام این عبارت را به عنوان نوعی تحقیر به کار می برند؛ بدون آنکه توجه داشته باشند این رفتار در قبال کسی مانند رونالدو در تمام جهان طبیعی است و ربطی به جهان اول و سوم ندارد!

مسی و طرفدارانش

عده ای هم شرایط را این طور تحلیل نموده اند که: کشوری که هیچ تیم بزرگی در آن اردو نمی زند، مقصد سفر تعطیلات هیچ ستاره ای نیست، هیچ کنسرت بزرگی در آن برگزار نمی گردد و...

از طرفی همانطور که گفته شد، گروهی هم به درستی معتقدند که مواجهه طرفداران با سلبریتی ها در همه جای جهان یکسان است و لازم به این مقدار خودزنی درباره طرفدان ایرانی رونالدو نیست.

استقبال از رونالدو در سایر کشور ها

این در حالی است که مانند همواره، بعضی از رسانه های فارسی زبان نیز کوشش نموده اند که رفتار مردم را به فقر فرهنگی تعبیر نمایند و به آن ها احساس کمبود را تلقین می نمایند. در حالی که هواداری و طرفداری در کشور های پیشرفته هم چندان تفاوتی با کشور های در حال توسعه ندارد و بار ها در کنسرت ها و مراسم مختلف، شکل مواجهه مردم این کشور ها را با سلبریتی ها دیده ایم.

دویدن دنبال اتوبوس یا خودکشی؟!

رونالدو بیش از 600 میلیون دنبال نماینده در فضای مجازی دارد و این عدد به اندازه محبوبیت او در جهان اشاره می نماید. از طرفی تصاویری در فضای مجازی از استقبال مردم کشور های مختلف جهان از رونالدو وجود دارد که نشان می دهد، این صحنه ها برای این فوق ستاره تکراری است و اصلا آن طور که ما فکر می کنیم، برایش چیز عجیبی نیست؛ فراموش نکنیم رونالدو بار ها و بار ها این صحنه ها را در کشور های مختلف دیده است. چرا؟ چون طرفداران سفت و سخت همه جای جهان هستند!

استقبال از رونالدو در سایر کشور ها

این ماجرا حتی مختص فوتبال هم نیست و در فضای هنر نیز به عینه وجود دارد. شاهدش گروه پرطرفدار بی تی اس است که طرفداران جوانشان بار ها و بار ها برایشان دست به خودکشی هم زده اند!

قصه رونالدو و عدم مدیریت

قطعا شرایط مواجهه طرفداران مردم با رونالدو در ایران قابل پیش بینی بود و می شد حدس زد در شرایطی که طرفداران امکان حضور در ورزشگاه را ندارند از هر لحظه کوتاهی برای ملاقات رو در رو با او استفاده می نمایند.

شاید با یک اقدام برنامه ریزی شده از سوی نیرو های انتظامی و مدیران ورزشی کشور می شد، صحنه هایی زیباتر، ساماندهی شده تر و البته با شکوه تر از لحظه مواجهه مردم با فوتبایست محبوبشان خلق کرد تا باعث دل آزاری بعضی نگردد.

منبع: فرارو

به "آیا رفتار با رونالدو دنیا سومی بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا رفتار با رونالدو دنیا سومی بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید