آمریکا در خلیج عدن سلاح لیزری آزمایش کرد

به گزارش آقای ابوالفضلی، آمریکا از آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح لیزری در خلیج عدن اطلاع داد. سلاح لیزری برای انهدام یک شناور در آب های خلیج عدن تست شد. این آزمایش برای مقابله با تهدیدات انصارالله انجام گرفته است.

آمریکا در خلیج عدن سلاح لیزری آزمایش کرد

به گزارش آقای ابوالفضلی، به نقل از دویچه وله، ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در بیانیه ای که روز چهارشنبه 24 آذر (15 دسامبر) در تارنمای خود منتشر کرد، گفت، ناو یو اس اس پورتلند در خلیج عدن یک سلاح لیزری با انرژی بالا را برای نشانه گیری روی آب با موفقیت مورد استفاده قرار داده است.

خلیج فارس و دریای عرب از حوزه های عملیاتی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا محسوب می شوند. این ناوگان در ماه مه سال 2021 مدعی کشف و ضبط یک محموله بزرگ تسلیحاتی در آب های واقع در شمال دریای عرب شده بود.

اما این اولین بار نیست که تسلیحات لیزری در خلیج فارس و منطقه آزمایش می گردد. آمریکا در گذشته نیز از انجام موفقیت آمیز این گونه آزمایش ها خبر داده بود.

نیروی دریایی آمریکا در ماه مه 2020 مدعی شده بود، توانسته از روی عرشه ناو پورتلند با موفقیت یک پهپاد در مقیاس کوچک را در اقیانوس آرام مورد هدف قرار دهد و منهدم بکند.

منطقه عملیاتی ناوگان پنجم آمریکا شامل خلیج فارس، دریای سرخ، خلیج عدن، خلیج عمان و بخش هایی از اقیانوس هند است.

جغرافیا، آب و هوا و اهمیت استراتژیک منطقه امکانات مناسبی برای نوآوری در فناوری نظامی فراهم می نماید؛ اما یکی دیگر از دلایل مهم این گونه آزمایش ها در منطقه مقابله با تهدیدهای انصارالله ذکر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آمریکا در خلیج عدن سلاح لیزری آزمایش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا در خلیج عدن سلاح لیزری آزمایش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید