آمریکا امسال به یک واردکننده بزرگ نفت تبدیل می شود

به گزارش آقای ابوالفضلی، آژانس اطلاعات انرژی آمریکا گفت: در حالی که این کشور در سال 2020 یک صادرکننده بزرگ نفت بود، اما امسال به یک واردکننده بزرگ نفت تبدیل خواهد شد.

آمریکا امسال به یک واردکننده بزرگ نفت تبدیل می شود

به گزارش گروه اقتصادی آقای ابوالفضلی به نقل از اویل پرایس، آژانس اطلاعات انرژی آمریکا شب گذشته اعلام کرد: افزایش واردات نفت از طریق آمریکا باعث خواهد شد که این شرکت همانند سال 2021 به یک واردکننده صرف نفت تبدیل شود. این در حالی است که در سال 2020 آمریکا یکی از صادرکنندگان بزرگ نفت در جهان به شمار می رفت.

درواقع امسال مقدار واردات نفت و فرآورده های نفتی به آمریکا از صادرات این محصولات بیشتر خواهد شد.

اگر بخواهیم به طور دقیق بیان کنیم آمریکا در سپتامبر سال 2019 بود که مقدار صادرات نفتش از مقدار واردات پیشی گرفت و برای نخستین بار از سال 1973 تا آن زمان به یک صادرکننده نفت تبدیل شد.

دلیل آنکه سال 2020 هم برای صنعت نفت آمریکا خوب بود این است که به خاطر شیوع ویروس کرونا تقاضای نفت در بازار جهانی سقوط کرد و متعاقبا شاهد افت شدید قیمت این حامل انرژی در بازار بودیم. این مسأله باعث شد تا کشور های صادرکننده نفت خیلی حضور فعالی در بازار نداشته و آمریکا بتواند تا آن جایی که می تواند نفت راهی بازار کند.

آژانس اطلاعات انرژی آمریکا می گوید: البته در سال 2020 اختلاف بین صادرات و واردات نفت آمریکا به کمترین مقدار در 35 سال قبل از آن کاهش یافت. در سال 2021، اما واردات نفت آمریکا 19 درصد رشد کرد و این کشور به طور میانه افزایش یافت و به 3.2 میلیون بشکه در روز رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آمریکا امسال به یک واردکننده بزرگ نفت تبدیل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا امسال به یک واردکننده بزرگ نفت تبدیل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید