7 مکان دیدنی که در تور اتریش باید به آنها سر زد

به گزارش آقای ابوالفضلی، اتریش، کشوری با فرهنگ غنی، مکان های زیبا و آداب و سننی است که فقط مختص همان منطقه هستند و آژانس مسافرتی رز سفید جهان در تور اتریش شما را به ضیافت تمام این جاذبه ها خواهد برد. این کشور به همراه همسایه اش سوئیس، مرکز ورزش های زمستانی اروپا محسوب می شوند. با این حال، اتریش برای گردشگران تابستانی که می خواهند از شهرها و روستاهای تاریخی بازدید کنند و در کوهپایه های زیبای آلپ به گشت و گذار بپردازند نیز بسیار محبوب و مجذوب کننده است. قبل از این که بخواهید برای سفر به این کشور برنامه ریزی کنید، بهتر است این مطلب را بخوانید تا با بهترین جاذبه های گردشگری اتریش آشنا شوید.

7 مکان دیدنی که در تور اتریش باید به آنها سر زد

1-کاخ شانبران

کاخ شانبران یکی از اصلی ترین دیدنی های شهر وین است. این کاخ 1441 اتاق دارد و بین سال های 1696 تا 1712 ساخته شده است. در درون این کاخ قسمت های دیدنی دیگری مانند باغ پریوای، قدیمی ترین باغ وحش دنیا، یک هزارتوی پیچ در پیچ و یک عمارت تابستانی مرمری که بالای یک تپه 60 متری بنا شده است نیز وجود دارد.

2-قلعه اوانسالزبورگ

این قلعه بزرگ که در سالزبورگ واقع شده است، یکی از بزرگترین قلعه های قرون وسطایی اروپا است و به بهترین نحوه هم از آن مراقبت شده است. این قلعه که بر فراز کوه فستونزبرگ و بر بالای شهر سالزبورگ قرار گرفته است و زیبایی آن شهر را صد چندان می کند. قلعه اوانسالزبورگ که نمونه شاخصی از معماری قرون وسطایی است یکی از برجسته ترین مقاصد گردشگری در کشور اتریش است.

3-پیست اسکی سیفیلد

این پیست که دو بار میزبان برگزاری بازی های المپیک زمستانی بوده است یکی از مهمترین مراکز اسکی کراس کانتری است. این پیست که در قلب طبیعت قرار گرفته است علاوه بر ورزش های زمستانی، برای انجام ورزش های تابستانی و کوهپایه نوردی نیز بسیار عالی است. سیفیلد با برخورداری از امکاناتی بسیار لوکس می تواند مکانی مناسب برای استراحت و آرامش شما باشد.

4-صومعه ملک ابی

ملک ابی یکی از مشهورترین صومعه های دنیا به شمار می رود. این صومعه بر فراز یک صخره بنا شده و مشرف بر آب های آرام رودخانه دانوب است. این قلعه به لئوپولد دوم تعلق داشت و در سال 1089 به راهب های مسیحی واگذار شد تا آن را به محلی برای خلوت و تعلیم علوم دینی تبدیل کنند. این مرکز دینی که یکی از نمونه های شاخص معماری باروک است، در زمان رونق خودش الهام بخش موسیقی و هنر نیز بوده است.

5-قلعه شافبرگ

در قلب کوهستان سایتزکاماکو قله ای به نام شافبرگ قرار گرفته است. این کوهستان که بخشی از آلپ محسوب می شود بر دریاچه ولفگانگ مشرف است و چشم انداز فوق العاده ای دارد و اما عاملی که کوه شافبرگ را به یکی از مقاصد برتر گردشگری تبدیل می کند قطار بخار آن است که به راحتی نیز قابل دسترسی است. این قطار از شهر سنت ولفگانگ حرکت می کند و تا قله کوه بالا می رود. این قطار که در فیلم سینمایی اشک ها و لبخندها نیز از آن استفاده شده است یک مقصد گردشگری سمبلیک است که به هیچ وجه نباید آن را از دست بدهید.

6-خانه اپرای وین

در شهر وین لندمارک های زیادی وجود دارند که از بین آن ها می توان به خانه اپرای وین اشاره کرد. ساختمان خانه اپرا در قرن نوزدهم و به سبک نئو رنسانس ساخته شده است و پلکان های مرمری و سقف های رنگ آمیزی شده، آن را به یک مقصد گردشگری برجسته تبدیل کرده اند. این ساختمان پس از این که در جنگ دنیای دوم بمباران شد، مجددا مورد بازسازی قرار گرفت و همچنان سبک و سیاق اصلی خودش را حفظ کرده است.

7-قلعه هوخوسترویتز

گفته می شود قلعه هوخوسترویتز، الهام بخش خالق داستان زیبای خفته بوده است. این قلعه زیبای قرون وسطایی، چهارده دروازه دارد که از قلعه و ساکنانش محافظت می کنند. یک راه آهن پر پیچ و خم و باورنکردنی، گردشگران را به این قلعه می رساند. یک کلیسای مرمری نیز در درون قلعه قرار گرفته است که پر از مجسمه است. اسلحه خانه قلعه که تعداد زیادی از اسلحه های متعلق به قرن چهاردهم در آن وجود دارد نیز بر روی تماشاگران باز است.

منبع: همگردی

به "7 مکان دیدنی که در تور اتریش باید به آنها سر زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 مکان دیدنی که در تور اتریش باید به آنها سر زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید