یحیی نقشه قهرمانی را از برانکو گرفت ، هیچ تیمی با این امتیاز جایگاهی غیر از صدر جدول نداشته است!

به گزارش آقای ابوالفضلی، هرگز تیمی که در لیگ برتر ایران 66 امتیاز کسب نموده، جایگاهی غیر از صدر جدول نداشته است و حالا پرسپولیس می خواهد همین راه را برود.

یحیی نقشه قهرمانی را از برانکو گرفت ، هیچ تیمی با این امتیاز جایگاهی غیر از صدر جدول نداشته است!

به گزارش آقای ابوالفضلی، جالبترین لحظه این هفته فوتبال ایران، جایی بود که سیدحسین حسینی خط دروازه را ترک کرد و به محوطه جریمه حریف رفت تا گل ششم تیمش را از روی نقطه پنالتی بزند. او در حالی در آستانه دربی به ستاره تیمش تبدیل شد که یحیی گل محمدی نیز کوشش نموده تا علیرضا بیرانوند را تبدیل به ستاره تیمش کند، البته با راهی متفاوت. او امیدوار است بیرانوند دستکش طلایی را تصاحب کند و این چنین بدون گل زده، پرسپولیس را به سوی قهرمانی ببرد.

پرسپولیس باوجود دریافت یک گل از مس کرمان اما این تیم همچنان برترین عملکرد دفاعی را در بین سه تیم مدعی بالای جدول دارد. قرمزها دو گل کمتر از سپاهان و پنج گل کمتر از استقلال خوردند و شاید اشتباه نباشد که گفته گردد همین آمار مطلوب گل خورده آنها را در کورس قهرمانی قرار داده است. همین دفاع و دروازه سرسخت و رسوخ ناپذیر بود که در دوره بعد از جدایی یورگن لوکادیا، این تیم را با نتایج کم گل اما سه امتیازی بالای جدول نگه داشت.

پرسپولیس این فصل در حالی برای هفته ها برترین خط دفاعی لیگ بوده است. این شاید نتیجه سبد خرید سرمربی این تیم باشد که بیشترین بازیکن ورودی خود را به بخش اول زمین اختصاص داد و با جذب علیرضا بیرانوند، گئورگی گولسیانی، مرتضی پورعلی گنجی و دانیال اسماعیلی فر، خط دفاعی خود را کاملا نونوار کرد.

تغییرات پرتعداد در خط دفاعی پرسپولیس بعد از یک فصل ناامیدکننده رقم خورد. جایی که استقلال برترین خط دفاعی لیگ برتر شد تا دست پرسپولیس به عنوان برترین خط حمله از جام قهرمانی کوتاه بماند؛ فرمول همیشگی در لیگ برتر ایران که جام را سزاوار تیمی می داند که گل کمتری خورده نه اینکه گل بیشتری زده.

* لیگ بیستم پرسپولیس با 14 گل خورده به عنوان برترین خط دفاعی، بالاتر از سپاهان که برترین خط حمله لیگ برتر را داشت، قهرمان شد.

* لیگ نوزدهم پرسپولیس با 17 گل خورده به عنوان برترین خط دفاعی، بالاتر از استقلال که برترین خط حمله لیگ برتر را داشت، قهرمان شد.

* لیگ هفدهم سپاهان برترین خط حمله لیگ برتر بود اما بازهم این پرسپولیس بود که با 6 گل کمتر، قهرمان شد تا سپاهان نایب قهرمان گردد.

* لیگ شانزدهم بازهم پرسپولیس به عنوان برترین خط دفاعی لیگ جام را به دست آورد؛ نکته جالب اینکه پرسپولیس در این فصل برترین خط حمله نیز بود.

شاید نکته جانکاه برای پرسپولیس لیگ پانزدهم بود و شاید همین فصل بود که برانکو را متقاعد کرد برای قهرمانی در لیگ برتر خلیج فارس باید خط دفاعی خود را مستحکم کند. جایی که تیم آماده، سرحال و هجومی برانکو ایوانکوویچ رقابت را به تیم استقلال خوزستان باخت که تنها خط دفاعی بهتری داشت. شاگردان ویسی حتی در امتیاز و بازی رودررو هم نتوانستند پرسپولیس را شکست دهند اما گل خورده جایی بود تفاوت ها را رقم زد.

حالا یحیی گل محمدی به سراغ همین فرمول رفته و امیدوار است در 4 بازی پایانی، خط دفاعی تیمش بیشترین مقدار کلین شیت را داشته باشند تا با گلهای مهاجمان، 12 امتیاز به جای مانده به دست بیاید و تیمش 66 امتیازی بگردد. هرگز تیمی که در لیگ برتر ایران 66 امتیاز کسب نموده، جایگاهی غیر از صدر جدول نداشته است.

البته در لیگ هجدهم قهرمان نه تیمی بود که برترین خط دفاع را دارد و نه تیمی که برترین خط حمله. قهرمان پرسپولیس، تیم برانکو ایوانکوویچ، بود که به نظر قهرمانی را وارد ژن خود نموده بود. آیا یحیی از همین ژنتیک بهره می برد و قهرمان لیگ می گردد یا باوجود بهبود خط دفاعی، باید شاهد جشن قهرمانی تیمی باشد که خط حمله بهتری دارد؟

منبع: همشهری آنلاین

به "یحیی نقشه قهرمانی را از برانکو گرفت ، هیچ تیمی با این امتیاز جایگاهی غیر از صدر جدول نداشته است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یحیی نقشه قهرمانی را از برانکو گرفت ، هیچ تیمی با این امتیاز جایگاهی غیر از صدر جدول نداشته است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید