کنترل اشتغال باید مبتنی بر واقعیات باشد

به گزارش آقای ابوالفضلی، استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه بعد از ثبت اشتغال در سامانه رصد اشتغال به وسیله دستگاه های ذی ربط گفت: کنترل اشتغال باید مبتنی بر واقعیات جامعه باشد

کنترل اشتغال باید مبتنی بر واقعیات باشد

یعقوبعلی نظری روز یکشنبه و در قرارگاه اشتغال استان اضافه کرد: بر همین اساس ضروری است تا تحلیلی نیز در مورد مشاغل ایجاد شده شکل بگیرد تا مقدار شغل های واقعی و پراکندگی آن نیز به دست آید.

وی ادامه داد: حرکت جهادی در مورد ایجاد اشتغال در سطح استان شروع شده است و باید جمع بندی اطلاعات و نیز ثبت آن در سامانه رصد اشتغال از سوی نهاد ها به سرعت پیگیری گردد.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه بعضی از واقعیات حوزه اشتغال سامانه پذیر نیست اضافه کرد: بیش از 130 هزار شغل در تابستان گذشته در این استان ایجاد شده که این رقم از میانگین کشوری بالاتر بوده است. بعلاوه بر اساس آخرین اطلاعات مرکز آمار کشور که مبنای تصمیم گیری هاست. شرایط بیکاری کشور در بهار سال جاری به 9.1 دهم و در تابستان به 8.9 دهم رسید که سه دهم ضریب بیکاری در کشور کاهش یافته و این رقم در استان خراسان رضوی حدود هفت دهم، ولی مقدار ثبت اطلاعات در سامانه رصد اشتغال بیش از 50 هزار شغل در این سامانه است.

نظری اضافه کرد: قرارگاه اشتغال به صورت هفتگی برگزار می گردد تا مصوبات هر هفته و مقدار پیشرفت کار مورد سنجش و پایش قرار گیرد.

سامانه رصد ثبت اشتغال، طرحی فراگیر برای استخدام و جذب نیرو های متخصص بر اساس شناسایی توانایی ها، مهارت ها و همین طور علاقه مندی کارجویان است.

آقای ابوالفضلی خراسان رضوی مشهد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "کنترل اشتغال باید مبتنی بر واقعیات باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل اشتغال باید مبتنی بر واقعیات باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید