کمبود قطعات PS5 و Xbox Series بایدن را هم وارد عمل کرد

به گزارش آقای ابوالفضلی، در سال گذشته شرایط دنیا از هر نظر کاملا نابه سامان بوده. این موضوع در موجودی نیمه رسانا ها که مواد لازم برای ساخت قطعات اصلی کنسول ها هستند هم قابل رؤیت است. کار به جایی رسیده که رییس جمهور فعلی کشور آمریکا، یعنی جو بایدن مجبور شده وارد عمل شود.

کمبود قطعات PS5 و Xbox Series بایدن را هم وارد عمل کرد

خاصیت رسانایی فیزیکی موادی مانند سیلیکون، ژرمانیم و گالیم چیزی میان فلزات رسانا و نافلز های عایق است؛ به همین دلیل به این مواد نیمه رسانا گفته می شود. نیمه رسانا ها مواد اصلی تشکیل دهنده چیپ های سخت افزاری هستند و نقش کلیدی در ساخت سخت افزارهای الکترونیکی ایفا می کنند.

متأسفانه مدتی است که موجودی نیمه رساناها به شکل مشکل سازی کاهش یافته و این موضوع باعث شده صنایع الکترونیکی به شکل جدی به دردسر بی افتند. به دلیل همین کمبود است که در ماه های گذشته موجودی کنسول های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس و اس به شدت پایین بوده. کمبود نیمه رساناها تا حدی جدی شده که حتی صنایع در ظاهر بی ربط مانند اتومبیل سازی هم درگیر مسائل مختلفی شده اند.

به دلیل این کمبود جدی، رییس جمهور کشور آمریکا تصمیم گرفته تا برای این مشکل کاری کند. قرار بر این شده که جو بایدن دستوری برای بررسی دقیق صد روزه خط تولید مواد نیمه رسانا را امضا کند. در این بررسی قرار است مسائل کار پیدا شوند تا مشخص شود که در چه بخش هایی این مواد هدر می فرایند. همچنین تصمیم بر این شده که در قسمت هایی که قابل بهبود هستند، استراتژی های جدیدی برای بهینه سازی خط تولید نیمه رساناها طراحی شود.

علاوه بر این بررسی ها، قرار است اطلاعاتی از شرکت های بزرگی مانند AMD، سونی، اپل و کوالکام جمع آوری شود تا سطح کمبودها به شکل دقیق ثبت شوند. از طریق این داده ها می توان تا حدی به تأثیرات منفی کوتاه و بلندمدت کمبود نیمه رسانا ها پی برد.

مشکل کمبود نیمه رساناها به شکل جدی دنیا را تحت تأثیر قرار داده. از سمتی این کمبود باعث شده تا موجودی کنسول ها کم شود و قیمت آن ها بالا برود. از سمت دیگر چرخ دنده های اقتصاد دنیا به دلیل این کمبود قفل کرده اند و صنایع مختلف تحت فشار قرار گرفته اند.

منبع: دیجیکالا مگ

به "کمبود قطعات PS5 و Xbox Series بایدن را هم وارد عمل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود قطعات PS5 و Xbox Series بایدن را هم وارد عمل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید