چند پیشنهاد ساده و کاربردی برای کاهش مصرف سوخت

به گزارش آقای ابوالفضلی، گجت نیوز نوشت: مهم ترین عامل برای به حرکت درآمدن خودرو، سوخت آن است. با روش های ساده اما کاربردی کاهش مصرف سوخت خودرو از این عامل مهم محافظت کنید.

چند پیشنهاد ساده و کاربردی برای کاهش مصرف سوخت

هر صاحب خودرویی می داند که برای به حرکت درآمدن ماشین باید سوخت آن را تأمین کند. هزینه سوخت طی سالیان اخیر نسبت به زمان های گذشته افزایش چشمگیری یافته و رانندگان سعی می کنند با روش های مختلف مصرف سوخت را کاهش دهند.

روش هایی برای کاهش مصرف سوخت خودرو

از طرف دیگر مقدار سوختی که طی سال های اخیر مصرف شده نشان می دهد که این روند رو به رشد است و روز به روز افزایش می یابد. بنابراین نه تنها باید برای منافع شخصی مصرف سوخت را مدیریت کرد، بلکه می بایست برای حفظ سرمایه ملی و ثروت همگانی تلاش کرد.

بیشتر بخوانید:

  • تاثیر باورنکردنی شنیدن صدای پرندگان بر اعصاب

  • عکس | چرا نیسان برای این زیبای پر قدرت الکتریکی نام اصیل ایرانی گذاشت؟

  • تصاویر | لوکس ترین ساعت های هوشمند دنیا

بر اساس آماری که به تازگی منتشر شده، هر سال 8 الی 9 درصد به مقدار سرانه مصرف سوخت افزوده می شود و این آمار و ارقام طی هر یک دهه دو برابر خواهد شد. یکی از مهم ترین راهکارها برای کاهش مصرف سوخت، تنظیم موتور و تعمیر نگهداری به موقع و منظم آن است.

از جمله عواملی که باعث کاهش مصرف سوخت و مدیریت آن می شوند می توان به تعویض به موقع فیلتر هوا، بهره گیری از فیلتر هوای استاندارد، استفاده از سوخت متناسب با سطح فناوری و احتیاج خودرو، سرعت مناسب و شیوه صحیح رانندگی اشاره کرد. نکته مهم دیگری که کمک کننده محسوب می شود، راندن خودرو با دنده مناسب است.

همچنین راننده باید بتواند شرایط و موقعیت های مختلف را به خوبی شناسایی کند تا بدین ترتیب از شتاب های غیر ضروری جلوگیری به عمل آورد. علاوه بر موارد مذکور می توان به پرهیز از توقف های بی مورد، تعویض به موقع روغن موتور، تنظیم باد لاستیک ها و اجتناب از حمل بار اضافی اشاره کرد که مفید و ساده، ولی کاربردی هستند.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "چند پیشنهاد ساده و کاربردی برای کاهش مصرف سوخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند پیشنهاد ساده و کاربردی برای کاهش مصرف سوخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید