واکنش وزیر ارتباطات به فیلتر شدن پلتفرم های خارجی

به گزارش آقای ابوالفضلی، عیسی زارع پور در یادداشتی در فضای مجازی بیان کرد: در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران محترم در خصوص محدودیت های ایجاد شده در روز های اخیر برای بعضی پلتفرم های خارجی عرض کردم که این محدودیت ها به وسیله مراجع ذیصلاح امنیتی به ما ابلاغ شده است و برداشتن آن ها هم به تشخیص همان مراجع است. دیدم که یک روزنامه با بداخلاقی، عکسی که مربوط به خوش و بش بخش دیگری از مصاحبه است را تیتر صفحه اول خود نموده است و نوشته بستن و خندیدن! و اینگونه القا نموده است که وزیر از محدودیت های اعمال شده خرسند است! من فیلم این بخش از عرائضم را در اینجا گذاشتم و فیلم کامل هم در سایت وزارتخانه موجود است و خودتان می توانید قضاوت کنید.

واکنش وزیر ارتباطات به فیلتر شدن پلتفرم های خارجی

وی اضافه نمود: فرصت این شیطنت رسانه ای را مغتنم شمردم تا به استحضار مردم عزیز کشورم برسانم که دولت سیزدهم توسعه کسب و کار های دیجیتال و اقتصاد دیجیتال را یکی از راهبرد های اساسی خود می داند. به همین دلیل با تصویب هیات وزیران کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال در سطح دولت تشکیل شده که تمامی اختیارات رییس محترم جمهور و هیات وزیران را برای برداشتن موانع سر راه کسب و کار های دیجیتال دارد که این نشان می دهد دولت در پی بهره گیری حداکثری از فضای مجازی است.

زارع پور تاکید نمود: این وزارتخانه همیشه حامی کسب و کار های دیجیتال بوده و در شرایط پیش رو که به علت تصمیم مراجع ذیصلاح امنیتی، محدودیت هایی برای بعضی پلتفرم های خارجی ایجاد شده است، ضمن رایزنی با نهاد های مذکور، تمام کوشش خود را برای حل مشکل کسب و کار های برخط و بعلاوه تقویت زیرساخت ها و پلتفرم های داخلی برای میزبانی کسب و کار ها و هموطنان عزیز به کار بسته است. یادمان نرود که محدودیت اینترنت در دولت های گذشته هم در شرایط خاص مسبوق به سابقه بوده که منجر به قطع کل اینترنت می شد؛ اما در این دوره، این اتفاق نیفتاد و تمامی خدمات داخلی و بسیاری از خدمات خارجی بدون هیچ گونه اختلالی در دسترس هستند و کوشش شده که هموطنان عزیز برای ارتباطات و امورات روزمره مسئله ای نداشته باشند.

وی اضافه نمود: همانطور که بار ها عرض نموده ام یکی از اهداف مهم این وزارتخانه ارتقا کیفیت و سرعت زیرساخت های ارتباطی کشور است. پیگیری اجرای طرح هایی مثل فیبرنوری منازل و کسب و کارها که سرعت اینترنت را ده ها برابر افزایش خواهد داد، نشان دهنده عزم و اراده جدی این وزارتخانه برای توسعه ارتباطات در فضای مجازی است.

وزیر ارتباطات گفت: انشالله این ایام سپری خواهد شد و با نگاه راهبردی دولت سیزدهم به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و اقدامات پیش رو، آینده ای بهتر در انتظار کسب و کار های مجازی و اقتصاد دیجیتال کشور خواهد بود.

منبع: فرارو

به "واکنش وزیر ارتباطات به فیلتر شدن پلتفرم های خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزیر ارتباطات به فیلتر شدن پلتفرم های خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید