محسن رضایی: طرح کالابرگ الکترونیک بزودی اجرا می گردد

به گزارش آقای ابوالفضلی، محسن رضایی بعدازظهر امروز در حاشیه بازدید از سامانه های سازمان امور مالیاتی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس که کالابرگ الکترونیکی چه زمانی اجرا می گردد؟ گفت: اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی به صورت آزمایشی در سه استان اجرا شده و بعد از دریافت نتایج اجرای آن به زودی در کل کشور اجرا می گردد.

محسن رضایی: طرح کالابرگ الکترونیک بزودی اجرا می گردد

به گزارش فارس، وی بعلاوه به رئیس سازمان امور مالیاتی پیشنهاد کرد سند جامع مالیاتی عادلانه را تهیه کنید و برای تصویب در ستاد مالی دولت ارائه گردد.

رضایی از سازمان امور مالیاتی خواست که موانع و مسائل مالیات ستانی عادلانه ذکر گردد و مسائلی که در خصوص سازمان برنامه و بودجه و قوانین و مقررات موجود و تنقیح قوانین وجود دارد را در این سند ذکر گردد.

معاون مالی رئیس جمهور در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا نرخ مالیات در لایحه بودجه سال آینده تغییر می نماید؟ گفت: از سال گذشته با تحولی که در مالیات ها رخ داده است، نرخ مالیات 5 درصد کاسته شد و این موجب شد مؤدیان تازهی در تور مالیاتی قرار بگیرند و برای سال آینده نه تنها نرخ مالیات را افزایش نمی دهیم، بلکه کوشش می کنیم با یاری مجلس نرخ مالیاتی را کاهش دهیم، اما با شناسایی مؤدیان تازه میزان کل عایدی مالیاتی را افزایش می دهیم.

رضایی گفت: وقتی یکصد هزار نفر فرار مالیاتی دارند، موجب کسری بودجه و افزایش 10 درصدی تورم می گردد که این تورم به 85 میلیون ایرانی تحمیل می گردد، بنابراین باید با شناسایی موارد فرار مالیاتی، هم عدالت مالیاتی برقرار گردد و هم از تورم تحمیلی جلوگیری گردد.

معاون رئیس جمهور بعلاوه گفت: حجم مالیات با شناسایی فرار های مالیاتی افزایش خواهد یافت، سال جاری یک میلیون مؤدی مالیاتی تازه در کشور اضافه شدند.

رضایی اظهار کرد: اگر نرخ های مالیاتی را کاهش دهیم می توانیم تا 7 میلیون مؤدی تازه مالیاتی در کشور شناسایی کنیم.

وی ادامه داد: با شناسایی مؤدیان خوش حساب مالیاتی و اختصاص رتبه بندی مالیاتی به آن ها می توان به کارآفرینان در فراوری یاری کرد و کسانی که 20 سال خوش حساب بوده اند، نباید بانک برای ارائه تسهیلات، به میزان کل ثروت آن ها وثیقه دریافت کند.

معاون مالی رئیس جمهور بعلاوه گفت: سازمان امور مالیاتی با شناسایی 500 پرونده از بین 500 هزار پرونده مالیاتی توانست 250 هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی کند.

وی ادامه داد: در زمینه مالیات چند میلیون افراد در طبقات پایین جامعه قرار دارند که اگر کل مالیات آن ها را هم ببخشیم اتفاقی نمی افتد، اما رضایتمندی زیادی در جامعه ایجاد می گردد.

منبع: فرارو

به "محسن رضایی: طرح کالابرگ الکترونیک بزودی اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محسن رضایی: طرح کالابرگ الکترونیک بزودی اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید