متلاشی شدن باند سرقت هاشم سیاه

به گزارش آقای ابوالفضلی، پلیس خراسان رضوی با پوشش مبدل در حاشیه کمربند سبز مشهد، باند سرقت معروف به هاشم سیاه را در حالی متلاشی کرد که آن ها با کتک کاری چوپان ها، گوسفندان را می ربودند و گوشت ها را می فروختند!

متلاشی شدن باند سرقت هاشم سیاه

به گزارش گروه حوادث آقای ابوالفضلی از خراسان، به دنبال وقوع سرقت های سریالی احشام، در حاشیه کمربند سبز مشهد، آنالیز های کارشناسی کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی در این باره شروع شد. تحقیقات میدانی نشان می داد چوپان های گله مورد ضرب و جرح نهاده شده اند و سارقان که دیگر به گرگ های گله معروف شده بودند، هر بار تعدادی از گوسفندان را به سرقت برده اند. برخی سخنان که از همدستی چوپان ها با سارقان برای دستبرد به گوسفندان حکایت داشت، مورد رنجش خاطر چوپان هایی شده بودکه خود قربانی گرگ های گله شده و مورد کتک کاری های ناجوانمردانه نهاده شده بودند.

به همین دلیل کارآگاهان با صدور دستوری ویژه از سوی سرهنگ جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) آنالیز های تخصصی را با انجام یک سری فعالیت های اطلاعاتی ادامه دادند و به سرنخ هایی رسیدند که نشان می داد سارقان با استفاده از یک دستگاه خودروی پژو 405 با پلاک مخدوش، اقدام به سرقت های سریالی احشام می نمایند، زیرا رد لاستیک های پژو روی خاک های منطقه وجود داشت و بازبینی دوربین های نظارتی نیز از مخدوش بودن پلاک پژوی نقره ای حکایت می کرد. بنابر گزارش خراسان، در ادامه گروهی تخصصی از کارآگاهان به سرپرستی سرهنگ میش مست (رئیس دایره مبارزه با جرایم خشن) پس از برگزاری جلسات تخصصی و آنالیز همه جوانب سرقت های مذکور با حضور سرهنگ قنبری (رئیس اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی) به این نتیجه رسیدند که باید به طور پوششی وارد عمل شوند تا گرگ های گله را شناسایی نمایند، زیرا چوپان ها دروغگو نبودند و ماجرای سرقت های سریالی برای پلیس معین شده بود. گزارش خراسان حاکی است، این گونه بود که کارآگاهان در چند شاخه عملیاتی محیط جغرافیایی وقوع جرم را زیرنظر گرفتند.

برخی از کارآگاهان در پوشش مبدل روستایی و برخی نیز در پوشش لباس های چوپانی به چرای گوسفندان پرداختند و به مدت سه روز در کمین سارقان نشستند تا این که بعد از گذشت سه روز از این ماجرا و در حالی که اهالی محل نیز به همپوشانی کارآگاهان ادامه می دادند، ناگهان خودروی پژوی نقره ای وارد منطقه شد. در این هنگام، همه نیرو ها به حالت آماده باش درآمدند و بی سیم ها زیر لباس های مبدل به کار افتاد. در همین حال، دو نفر از پژو پیاده شدند و به طرف چوپان رفتند، اما قبل از آن که چوپان را غافلگیر نمایند، ناباورانه لوله سلاح کلتی را دیدند که از میان لباس های چوپانی به سمت آن ها نشانه رفته بود. آن ها با دیدن این شرایط، قصد فرار داشتند، اما با چند فن دفاع شخصی مامور پلیس زمین گیر شدند. در همین حال، دیگر نیرو های پوششی نیز از راه رسیدند و آن ها را به محاصره درآوردند.

در بازرسی از داخل پژو، دو قبضه قمه نیز کشف شد و سارقان در همان بازپرسی های اولیه به ارتکاب هشت فقره زورگیری احشام اعتراف و اظهار کردند که گوسفندان سرقتی را در بولوار حُر مشهد سلاخی می کردند و گوشت آن ها را به فروش می رساندند. به گزارش خراسان، در بازرسی از مخفیگاه گرگ های گله که یک حیاط قدیمی بود، 10 راس دام زنده و 22 عدد پوست گوسفند کشف شد که مورد شناسایی شاکیان نهاده شد. آنالیز های پلیس درحالی ادامه دارد که طبق اعترافات متهمان و با دستگیری مالخر معین شد که پلیس باند معروف به هاشم سیاه را متلاشی نموده است و آنالیز ها نشان می دهد سرقت های متعددی در منطقه مذکور انجام داده اند.

منبع: جام جم آنلاین

به "متلاشی شدن باند سرقت هاشم سیاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متلاشی شدن باند سرقت هاشم سیاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید