ماسک جمعیت پرنده های دنیا را کم می نماید؟

به گزارش آقای ابوالفضلی، ماسک هایی که در طبیعت به حال خود رها می شوند عظیم ترین تهدید برای حیات بسیاری از پرندگان خواهند بود. در واقع اکنون بعضی از گونه های پرندگان بیشتر از اینکه در معرض خطر پرندگان شکارچی عظیم تر از خود باشند در معرض خطر ماسک ها قرار دارند.

ماسک جمعیت پرنده های دنیا را کم می نماید؟

به گزارش آقای ابوالفضلی ، تا امروز تصاویر متعددی از گیرافتادن پرندگان کوچک جثه در ماسک های رها شده در طبیعت رویت شده است. یک گزارش حاکی از آن است که پسماندهای زباله های مربوط به ماسک می تواند عامل مرگ و میر جمعیت زیادی از پرندگان باشد. این گزارش حاکی از آن است که ماسک ها پرندگان را می کشند.

تیمی تحقیقاتی از دانشگاه لیدن انگلیس ماسک, دستکش و دیگر اشکال تجهیزات حفاظت شخصی را به عنوان بمب ساعتی پلاستیکی توصیف کرد که ممکن است در بعضی از نقاط دنیا در حال حرکت باشد و به حیات وحش صدمه ای جدی بزند. در میان گونه های مختلف جانوری پرندگان به خصوص آنهایی که جثه کوچکی دارند بیشتر در معرض خطر ماسک ها هستند.

اما مشکل فقط مربوط به گیر افتادن در این ماسک ها نمی گردد. در شکم بعضی از پرندگان مرده بقایای ماسک رویت شده است و این بدان معناست که ماسک های رها شده می توانند خوراک حیوانات هم بشوند.

زیست شناسان خواهان دفع بیشتر تجهیزات ایمنی کرونا برای کاهش تاثیرات آن بر حسب حیات وحش دنیا شده اند.

تیم های تحقیقاتی تا امروز مشاهدات خود را جمع آوری نموده اند و بر اساس این مشاهدات معین شده است که علاوه بر پرندگان کوچک نظیر گنجشک و سار جانوران دیگری همانند روباه ها، خارپشت ها، مرغان دریایی، پنگوئن ها و خرچنگ ها یا به دلیل خوردن ماسک تلف شده اند و یا اینکه در آن گیر افتاده اند.

آن ها هشدار می دهند که حیوانات خانگی، به ویژه سگ ها، در معرض خطر ضایعات پلاستیکی مرتبط با ماسک و دستکش ها هستند.

این تحقیقات نشان می دهد حیوانات به دلیل اینکه در ماسک گرفتار می شوند از گرسنگی می میرند و یا در اثر کمبود اکسیژن خفه می شوند. از سویی دیگر اگر ماسک خوراک حیوانات گردد ترکیبات موجود در ماسک آنها را مسموم می نماید.

این گزارش حاکی از آن است که تجهیزات مربوط به مقابله با کرونا به خصوص ماسک باعث تلف شدن پرندگان زیادی در سراسر دنیا می گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "ماسک جمعیت پرنده های دنیا را کم می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسک جمعیت پرنده های دنیا را کم می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید