رنج سواحل شمالی کشور در حوزه مدیریت پسماند، تشویق شهرداری ها برای استفاده از پساب در فضای سبز

به گزارش آقای ابوالفضلی، رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به اینکه سواحل شمالی کشور سالهاست در حوزه مدیریت پسماند رنج می برند، گفت: هنوز در جمع آوری زباله که یکی از بدیهی ترین وظایف شهرداری هاست در خیلی از نقاط به خصوص سواحل شمالی کشورمان هنوز جای کار داریم.

رنج سواحل شمالی کشور در حوزه مدیریت پسماند، تشویق شهرداری ها برای استفاده از پساب در فضای سبز

مهدی جمالی نژاد در گفت وگو با آقای ابوالفضلی، در حاشیه برگزاری نمایشگاه های بین المللی پسماند، بازیافت، ماشین آلات و تجهیزات وابسته و محیط زیست، با بیان اینکه سواحل شمالی کشور سالهاست در حوزه مدیریت پسماند رنج می برند، اضافه کرد: هنوز در جمع آوری زباله که یکی از بدیهی ترین وظایف شهرداری هاست در خیلی از نقاط به خصوص سواحل شمالی کشورمان جای کار داریم.

وی با اشاره به اینکه یکی از موضوعاتی که سال های سال درگیر آن هستیم و سواحل شمالی کشور از آن رنج می برند، بحث مدیریت پسماند است، اظهار کرد: مدیریت شهری یکی از حوزه هایی است که ماموریت های بسیار زیادی دارد به شکلی که شهرداری های کشور بیش از 300 ماموریت دارند که در هر حوزه ای می توان تحول ایجاد کرد.

جمالی نژاد اضافه کرد: بعد از تصویب قانون مدیریت پسماند ما علارغم اینکه قوانین خوبی هم داشتیم و بخش نامه ها و دستورالعمل های خوبی وجود داشت، هنوز در جمع آوری زباله که یکی از بدیهی ترین وظایف شهرداری هاست در خیلی از نقاط به خصوص سواحل شمالی کشورمان هنوز جای کار داریم.

وی با بیان اینکه این برنامه تحول مدیریت پسماند می تواند بسیار موثر باشد، گفت: استارتاپ ها، شرکت های دانش پایه، مجموعه های دانشی و مجموعه هایی که بتوانند دانش نوین، خلاقانه و نوآورانه را در مدیریت پسماند به ما تزریق نمایند، می توانند بسیار موثر باشند. باتوجه به اینکه خیلی از اقدامات در حال اجرا حوزه مدیریت پسماند را می توان بومی سازی و داخلی سازی کرد، حضور جوانان و شرکت های دانش بنیان می تواند در این حوزه نقش جدی داشته باشد.

جمالی نژاد با بیان اینکه نمایشگاه هایی همانند مدیریت پسماند می تواند حضور افراد خلاق، مجرب، نوآور و نخبه را بیشتر کند و خیلی ایده های نوآورانه را که شهرداری ها و دهیاری ها نمی بینند را به عرصه ظهور برساند، اضافه کرد: این افراد می توانند خیلی از مسائل ما را هم احصا نمایند، چراکه بعضی مواقع در حوزه اجرا مسائلی داریم و استارتاپ ها از آن بی خبر هستند، اما این نمایشگاه ها می تواند ارتباطات خوبی را برقرار کند.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در پاسخ به این سوال که آیا برای توسعه فضای شهری از پساب ها استفاده می شد، گفت: خیلی ها از شهرها در حال حاضر از پساب استفاده می نمایند و خود من هم در سال هایی که شهردار بودم دغدغه این موضوع را داشتم و اولین برنامه ام این بود که در شهرهای کویری چگونه از پساب برای فضای سبز استفاده کنیم. یکی از برنامه های جدی سازمان ها و شهرداری ها تشویق و ترغیب شهرداری ها برای استفاده از پساب در فضای سبز است.

به گزارش آقای ابوالفضلی، سومین نمایشگاه بین المللی پسماند، بازیافت، ماشین آلات و تجهیزات وابسته در سالن 38 b و نوزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست در سالن 35 از 7 تا امروز 10 اسفندماه از ساعت 8 تا 16:30 برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رنج سواحل شمالی کشور در حوزه مدیریت پسماند، تشویق شهرداری ها برای استفاده از پساب در فضای سبز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رنج سواحل شمالی کشور در حوزه مدیریت پسماند، تشویق شهرداری ها برای استفاده از پساب در فضای سبز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید