در تعطیلات ایمن سفر کنید!

به گزارش آقای ابوالفضلی، در طول سفر از خطر دوری کنید!

اگر به فکر سفر در بهار هستید باید مواردی جهت امنیت خود در طول سفر رعایت کنید. با این راهکارها می توانید سفری ایمن و لذتبخش را تجربه کنید. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

در تعطیلات ایمن سفر کنید!

معمولا بهار همراه با سفرهایی در تعطیلات نوروز است، زمانی که سرشار از گشت و گذار، سرگرمی و خاطرات شیرین خواهد بود. اما شما برای دوری از خطرات احتمالی و پیشگیری از آن، این نکات کوچک را باید به خاطر داشته باشید.

از شبکه های اجتماعی فاصله بگیرید

تا زمانی که از سفر برنگشته اید، از دادن اطلاعاتی همانند موقعیت مکانی، کارهایی که میخواهید انجام دهید، مدت زمان اقامت و … به دیگران خودداری کنید. ممکن است مطرح کردن این جرئیات شما را در موقعیت خطرناکی قرار دهد.

زرنگ و دانا باشید

بیشتر کسانی که در تعطیلات با شما برخورد می نمایند غریبه هستند و دوست شما نیستند. پس همانطور که با دیگر غریبه ها رفتار می کنید با آنها هم همان رفتار را داشته باشید.

از تاکسی و وسایل حمل و نقل عمومی بهره ببرید

با افراد غریبه یا کسانی که نمی شناسید به گردش نروید. به جای آن یک تاکسی بگیرید.

کارت شناسایی را آنالیز کنید

همه تاکسی های قانونی یا خدمات رفت و آمد، نوعی کارت شناسایی یا گواهینامه قابل مشاهده دارند. قبل از سوار شدن، آنها را آنالیز کنید.

تلفن خود را همراه خود ببرید

تلفن همراه شما ابزار ایمنی و ارتباطی ارزشمندی است پس همواره آن را شارژ کنید و همراه خود داشته باشید. به وسیله تماس یا پیامک برای یاری گرفتن، هماهنگی با دوستان، مسیرها، عکس گرفتن، دسترسی به نقشه ها، پیدا کردن مراقبت های پزشکی و یاری های اولیه و غیره می توانید از آن بهره ببرید.

داروهای خود را به همراه داشته باشید

اگر شما بیماری خاصی دارید، برنامه ریزی قبلی داشته باشید و داروهای خود را همواره همراه داشته باشید.

موقع هواس پرتی رانندگی نکنید

همانطور که آشکار است، موقعی که هوش درست و حسابی ندارید رانندگی نکنید. این قانون شامل اتوموبیل، قایق، کالسکه، کامیون، اسکوتر آبی و هر وسیله موتوری و سرگرمیی دیگری می گردد.

اقامتگاه خود را بشناسید

مطمئن شوید که آدرس هتل یا سوییت خود را می شناسید. یک کارت که دارای فهرست نام، آدرس و شماره تلفن باشد را همراه خود داشته باشید. همین اطلاعات را در تلفن خود ذخیره کنید. بنابراین شما این اطلاعات را ثبت نموده اید و در دست دارید. موقعیت خود را روی نقشه ثبت کنید.

هوشیار باشید

در ساحل، در یک باشگاه یا در خیابان هوشیار و گوش به زنگ باشید و از محیط و مردم اطراف خود مطلع باشید.

یکدیگر را رها نکنید

در حال رفتن به ساحل هستید یا می خواهید از شهر خارج شوید، همراه دوستان خود باشید، چشم از یکدیگر بر ندارید و همراه هم بمانید. ساحل و جشن را همراه کسی که نمی شناسید و اعتماد ندارید ترک نکنید.

به غرایز خود اعتماد کنید

اگر احساس شما در خصوص یک شخص یا موقعیت به شما چیزی می گوید، توجه کنید. دست دوستان خود را بگیرید و بروید.

منبع: الی گشت

به "در تعطیلات ایمن سفر کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در تعطیلات ایمن سفر کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید