خودروهای خودران و شاسی بلند جایی در آینده مک لارن نخواهند داشت

به گزارش آقای ابوالفضلی، در حال حاضر مهم ترین رقبای این شرکت از جمله فراری، آستون مارتین، لامبورگینی و...مشغول فراوری خودروهای شاسی بلند هستند.

خودروهای خودران و شاسی بلند جایی در آینده مک لارن نخواهند داشت

به گزارش آقای ابوالفضلی به نقل از دیجیاتو، مدیرعامل شرکت مک لارن مایک فلویت آینده نسبتا بکری را برای این نام عظیم انگلیسی در ذهن خود دارد. یکی از مهم ترین ایده های او عدم فراوری خودروهای کراس اور یا شاسی بلند با نام مک لارن است.

در حال حاضر مهم ترین رقبای این شرکت از جمله فراری، آستون مارتین، لامبورگینی و...مشغول فراوری خودروهای شاسی بلند هستند. از طرف دیگر به علت قوانین جدید زیست محیطی محصولات آینده مک لارن به صورت هیبریدی فراوری خواهند شد.

او اعتقاد دارد که برند مک لارن براساس و پایه موتوراسپرت شکل گرفته است و عملا جایی برای خودروهای تمام برقی یا خودران وجود ندارد زیرا این موارد اصلا جایی در تاریخچه این شرکت نداشته است.

عموما چنین جواب قاطع و صریحی را از زبان مدیرعاملان شرکت های خودروسازی نمی شنوید. حتی مهندسین شرکت مک لارن نیز اعتقادی به فراوری خودروهای SUV ندارند و این شرکت تنها تحت یک شرایط دست به فراوری کراس اور و SUV خواهد زد و آن عدم کسب درآمد از فراوری محصولات فعلی است.

تقریبا بعد از سال 2022 تا 2024 در سبد محصولات شرکت مک لارن خودروی هیبریدی وجود نخواهد داشت.

مک لارن قرار است در نیمه اول سال 2021 دست به فراوری محصولی جدید با نام Artura بزند که اولین محصول هیبریدی فراوری انبوه این شرکت خواهد بود. این مدل بر پایه پلت فرم جدید مک لارن با نام MCLA توسعه داده خواهد شد.

قوای محرکه این محصول یک واحد V-6 دو توربوشارژر مجهز به موتور الکتریکی خواهد بود. جانشین هایپرکار این شرکت یعنی P1 نیز بعد از سال 2025 از راه خواهد رسید.

با گسترش ویروس کرونا شرکت مک لارن به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است به گونه ای که بیش از 1200 نفر از کارکنان این شرکت تعدیل شده و همینطور مقر اصلی فراوری آن نیز در ازای دریافت پول نقد فروش رفته است. مک لارن همچنین بخشی از سهام تیم فرمول 1 خود را نیز برای فروش قرار داده است.

در حال حاضر از جدیدترین محصولات این شرکت می توان به مدل الوا، اسپیدتیل و سوبر اشاره نمود.

منبع: جام جم آنلاین

به "خودروهای خودران و شاسی بلند جایی در آینده مک لارن نخواهند داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروهای خودران و شاسی بلند جایی در آینده مک لارن نخواهند داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید