تاکید یک مدیر مدرسه بر بازگشایی مدارس؛ از افت تحصیلی دانش آموزان جلوگیری کنیم

به گزارش آقای ابوالفضلی، تهران (پانا) - مدیر مدرسه استثنایی طلوع منطقه 19 تهران گفت با توجه به اینکه در دو سال گذشته دانش آموزان افت تحصیلی داشتند و شادی و نشاط گذشته را ندارند، ضروری است بازگشایی مدارس همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت گیرد.

تاکید یک مدیر مدرسه بر بازگشایی مدارس؛ از افت تحصیلی دانش آموزان جلوگیری کنیم

ویدا مهذب، مدیر مدرسه استثنایی طلوع منطقه 19 تهران در گفت و گو با پانا، اظهار کرد: از شهریور ماه برنامه ریزی کردیم تا بتوانیم بازگشایی را به برترین نحو داشته باشیم؛ طبق بخشنامه ای که ابلاغ شد باید مجوز می گرفتیم و مدرسه را برای بازگشایی آماده می کردیم.

وی اضافه نمود: دوره متوسطه یک و 2 از 15 آذر ماه با مجوزی که از آموزش و پرورش گرفتیم، بازگشایی شد. به علت شرایط دانش آموزان، مدت زمان هر کلاس 45 دقیقه است تا دانش آموزان خسته نشوند.

وی با بیان اینکه مدرسه ما 179 دانش آموز دارد، گفت: کلاس های غیرحضوری به صورت آنلاین در قالب شبکه شاد برگزار می گردد و دانش آموزان در آن فعالیت خوبی دارند.

مهذب ادامه داد: با توجه به اینکه در دو سال گذشته دانش آموزان افت تحصیلی داشتند و شادی و نشاط گذشته را ندارند، من موافق بازگشایی هستم اما به شرطی که پروتکل های بهداشتی رعایت گردد چون دانش آموزان ما به شدت آسیب پذیر هستند.

وی به شیوع امیکرون اشاره نمود و گفت: برای مقابله با شیوع امیکرون، تنها کاری که می توانیم انجام دهیم این است که فاصله اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنیم. امروز در مدرسه ما حدوداً در هر کلاس دو یا سه نفر دانش آموز حضور دارند. مربی بهداشت هرروز به کلاس ها نظارت می نماید و سعی می کنیم که پروتکل های بهداشتی را به خوبی رعایت کنیم.

مدیر مدرسه طلوع در مورد واکسیناسیون دانش آموزان نیز گفت: با توجه به اینکه بچه های ما بیماری های خاص دارند، اولیای آنها راضی نشدند که آنها را واکسینه نمایند. از هر 100 نفر حدوداً 30 نفر واکسن زدند که رقم بسیار کمی است و باید برای این امر کوشش بیشتری گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "تاکید یک مدیر مدرسه بر بازگشایی مدارس؛ از افت تحصیلی دانش آموزان جلوگیری کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید یک مدیر مدرسه بر بازگشایی مدارس؛ از افت تحصیلی دانش آموزان جلوگیری کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید